ue40es6100

mako1993

New member
Witam jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv ;) ale mam pytanie bo nie moge ustawić odpowiedniej płynności w filmach full hd może mi ktoś napisać jakieś najlepsze ustawienia tego motion plus i led bo bawiłem się tym i bardzo słabo to wygląda a wiem że ten tv ma naprawde dobrą płynność ;) i każdy ten tv na czarnym ekranie ma takie plamy białe ? wiem że to jest wada w tv led ale w czasie filmu jak postac jest na calym czarnym tle to jest w takiej jakby białej poświacie da sie to jak zmniejszyc albo wgl zlikwidowac ustawieniami ??
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej kategorii cenowej żadna inna szanująca się firma nie ma białych plam.
Płynność, masz na myśli że się ścina przy filmach? Bo to akurat w tym modelu żadna nowość, że nie radzi sobie dobrze z filmami w full hd.
 

mako1993

New member
chodzi mi o to ze takie smużenie jest jak jest szybka akcja dlatego napisałem że to od tego motion cos tam zależy tylko tego nie moge ustawić dobrze.Dziwne historie opowiadasz bo podobno każde tv led ma takie białe plamy w trakcie wczytywania sie czegos bo w czasie filmu nie widze tego no ale dziś ogladalem film i akurat byl caly czarny ekran i kilka postaci to wokol nich byla lekka poswiata biala wiec dlatego sie pytam jak to ustawic bo to napewno tez jest do ustawienia
 

mako1993

New member
chodzi mi o to ze takie smużenie jest jak jest szybka akcja dlatego napisałem że to od tego motion cos tam zależy tylko tego nie moge ustawić dobrze.Dziwne historie opowiadasz bo podobno każde tv led ma takie białe plamy w trakcie wczytywania sie czegos bo w czasie filmu nie widze tego no ale dziś ogladalem film i akurat byl caly czarny ekran i kilka postaci to wokol nich byla lekka poswiata biala wiec dlatego sie pytam jak to ustawic bo to napewno tez jest do ustawienia


tak to wyglada skopiowałem zdjęcie z waszego forym bo nie mam chwilowo aparatu;/
 

fula

New member
Witam jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv ;) ale mam pytanie bo nie moge ustawić odpowiedniej płynności w filmach full hd może mi ktoś napisać jakieś najlepsze ustawienia tego motion plus i led bo bawiłem się tym i bardzo słabo to wygląda a wiem że ten tv ma naprawde dobrą płynność ;) i każdy ten tv na czarnym ekranie ma takie plamy białe ? wiem że to jest wada w tv led ale w czasie filmu jak postac jest na calym czarnym tle to jest w takiej jakby białej poświacie da sie to jak zmniejszyc albo wgl zlikwidowac ustawieniami ??


Podaj źródło sygnału FHD, lub czas i wielkość pliku, wina będzie pewnie materiału, zbyt skompresowany.
Te zdjęcie czyjeś co zamieściłeś jest normalnym objawem, w czasie podświetlenia systemem edge na czarnym tle. Spróbuj włączyć LED Motion Plus, Oświetlenie dynamiczne.

Karpaj@ Philips też będzie tak wyglądał :)
 
Ostatnia edycja:

mako1993

New member
wątpie że wina materiału bo na pc normalnie chodzi i w tej scenie też nie ma własnie tej poświaty na czarnym ekranie kolo postaci;/ mam tą opcje włączoną.Bardzo Proszę żeby mi ktoś powiedział jak ustawić Motion Plus
 

tdx

New member
Bez reklam
Najlepiej poeksperymentuj na ustawieniach użytkownika, choć oczywiście wszysko zależy od źródła. Na początku wyłącz go całkiem i sprawdz jak będzie...

Przykładowe zdjęcia z dziś przy zgaszonym świetle - niestety odbijają się inne TV :)

Oczywiście to nie ta sama płynność i idealna czerń jak w innych szanujących się firmach ale myśle że TV daje radę
 

Attachments

  • 20121105_130203.jpg
    20121105_130203.jpg
    425,5 KB · Wyś: 156
  • 20121105_130253.jpg
    20121105_130253.jpg
    397,7 KB · Wyś: 114
  • 20121105_130321.jpg
    20121105_130321.jpg
    327,4 KB · Wyś: 149
  • 20121105_130554.jpg
    20121105_130554.jpg
    444,6 KB · Wyś: 130
  • 20121105_130621.jpg
    20121105_130621.jpg
    443,2 KB · Wyś: 129
  • 20121105_130659.jpg
    20121105_130659.jpg
    482,7 KB · Wyś: 141
Ostatnia edycja:

mako1993

New member
bawiłem sie własnie tymi ustawieniami użytkownika i tylko pogorszyłem więc wróciłem na ustawienie płynny ale moim zdaniem to nie to bo przy szybkim ruchu rozmazuje np reke dlatego chciałem o dokładne ustawienie tego motion plus napewno ktoś ma to tv i może mi pomóc więc zaczekam na taką odpowiedź.te zdjęcia są z tego tv co ja mam ? wiesz ale zdjęcia nawet tego nie pokażą jakbyś wlazł w ustawienia i mi powiedział na jakich ładnie leci byłbym bardzo wdzięczny ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak to 40ES6100 matryca samsunga, ustawienia pod USB
Bazowo tryb obrazu naturalny
Motion + płynny
podświetlenie 9
jasność 45
filtr i redukcja - wył (to odpowiada za rozmazywanie) ;)

Wiele zależy od otoczenia i sygnału wejesciowego
 

mako1993

New member
jak sprawdzić jaką mam matryce wszędzie szukałem ale nie moge znależć może matryca kijowa moge go oddac do kilku dni wiec proszę o szybką odpowiedź ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
jak sprawdzić jaką mam matryce wszędzie szukałem ale nie moge znależć może matryca kijowa moge go oddac do kilku dni wiec proszę o szybką odpowiedź ;)

TV na czuwaniu
wciskasz INFO-MENU-MUTE-POWER
pojawia się menu serwisowe spisujesz na karteczce wartość przy TYPE
i wciskasz power by wyłączyć TV

nic nie zmieniaj tylko spisz parametr type. Aha ustawienia obrazu zostana automatycznie zresetowane.
 

mako1993

New member
TV na czuwaniu
wciskasz INFO-MENU-MUTE-POWER
pojawia się menu serwisowe spisujesz na karteczce wartość przy TYPE
i wciskasz power by wyłączyć TV

nic nie zmieniaj tylko spisz parametr type. Aha ustawienia obrazu zostana automatycznie zresetowane.
ok mam takie cos 40A1AF6E
 

mako1993

New member
ustawiłem tak jak ty radziłeś kolory teraz są zajebiste ;) ale dalej jak np ktoś szybko pujdzie albo pobiegnie to nie wygląda to dobrze a sprawdzałem kilka filmów
 

mako1993

New member
A te filty powyłączałeś?
a jak całkowicie wyłączysz Motion+ to nadal się to rozmazuje?
filtry wylaczone oba motion + też wyłączylem troche lepiej ale dalej jest tak jakby mulilo obraz przy szybszej akcji ruchu itp kupiłem ten tv bo miał pozytywne opinie u was na forum własnie z plynnoscia ruchu przy filmach akcji i sporcie narazie jestem zawiedziony ale moze mi ktos wkoncu napisze ustawienia tego motion plus i bedzie git ;) ale dzieki ze mi pomagasz bo w temacie narazie tylko ty mi pomogles i cos to dalo ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma uniwersalnych ustawień. Jak chcesz to spróbuj tych z profesjonalnej kalibracji ale ja wole ustawiać pod "siebie". TV to nie okno żeby wszystko musiało wyglądać jak w rzeczywistości :)
 

Attachments

  • es6100.jpg
    es6100.jpg
    167,5 KB · Wyś: 142

mako1993

New member
THX ;) wiem wiem że nie okno ;p ale nawet na starym tv sony trinitron z dupą xD nie miałem takie szarpania przy nagłym ruchu ;) wiec dlatego chce ustawić jak najlepiej TV ;)
 
Do góry