ue40es6100 inny firmware

palito

New member
Czy można wrzucić firmware od ue40es6100w do ue40es6100? Na stronie samsunga w telewizorach nie ma innej opcji niż wybranie firmware z ue40es6100w. Jak klikam na ue40es6100 to od razu mnie kieruje do firmware na ue40es6100w. A mój TV to ue40es6100. Czy mogę wrzucić firmware? A może ktoś próbował?
 

palito

New member
Za późno. Zaktualizowałem. Na razie chodzi. A inne pytanie dlaczego jak oglądam film przez przeglądarkę na ekino.tv to po około 15 minutach mnie wywala?
 

user66

New member
jak w tym modelu wylaczyc na stale to dynamiczne podswietlanie? Tzn jak ogladam film i jest ciemna scena to obraz sie bardzo sciemnia i prawie nic nie widac.


Kod:
nie aktualizuj do 1040 jest fatalne ostatnie dobre to 1037

a można troche wiecej szczegółów? Co jest fatalne? Bo ja juz tez mam 1040
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
na standardzie część opcje jest na stałe on lub off lepiej ustawić na film wtedy w zakładce zaawansowane ustawienia masz dynamiczny kontrast
Zmień sobie też tonacje bileli z ciepłej na neutralna lub zimną wedle uznania
 

user66

New member
dzieki za podpowiedz, dzisiaj potestuje.
W Tym trybie Film nie podobalo mi sie ze kolory są takie troche mdłe. Na standardowym było najlepiej. Potestuje dzisiaj

W standardowym dynamiczny kontrast zdaje sie tez jest ale zmiana nie powoduje zmiany obrazu
 

tdx

New member
Bez reklam
możesz ustawić wszystko pod siebie TV ustawiasz na trybie które daje największe możliwości edycyjne a w samsungu takim trybem jest film, najlepiej przetestuj ustawienia po kalibracyjne tego TV

 

user66

New member
@tdx dzięki, dzisiaj test

a to firmware 1040 to w koncu jak warto wgrywać? co tam takiego skopanego jest?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
nie mam tego tv fizycznie wiec Ci nie napisze zasada jest taka jak wszystko chodzi to nie ma co aktualizować :)

A 2 zasada nigdy nie aktualizować jako pierwszy :)
 

user66

New member
Hehe racja. Never change running system ;)
Ja myslalem, ze te problemy z kontrastem dynamicznym wlasnie rozwiaze nowy soft. Wgrałem na weekend, na razie nic złego nie zaobserwowałem ;)
 

user66

New member
Wgrałem te ustawienia w trybie Film. W przypadku podswietlenia dynamicznego jest na pewno lepiej. Juz mi nie przygasa tak jak wcześniej na ciemnych scenach. Jednak co do samego obrazu to przy tych parametrach podanych podczas kalibracji obraz jest zdecydowanie słabszy - mniej ostry, mniej "kolorowy" a w HD nie ma tej żylety co była w ustawieniach standardowych. Będe jeszcze musial powalczyc zeby dopieścic je tak jak lubie.
 
Do góry