ue40es5500 wyście analogowe dźwieku czy jest jakas możliwość?

cycek145

New member
Witam
Czy jest jakaś możliwość żeby z telewizora puścić dźwięk do wzmacniacza który nie ma wejścia cyfrowego tylko cinche? jakiś adapter albo przejściówka? Czy zupełnie nie ma możliwości
Temat już pewnie był ale coś nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi

pozdrawiam
 

Madziek

New member
Witam
Ja w swoim ue40d5500 sprawę wyjścia audio na czincze (podłączałem głośniki 5.1) załatwiłem specjalnym urządzonkiem, konwerterem które zamienia sygnał optyczny audio na analogowy i nazywa się FIIO d3 lub FIIO TAINSHAN (mam ten drugi, to nowsza wersja D3).
Oto link jak to wygląda:KONWERTER FIIO D3 - WRIG - Twój sklep internetowy
Jest malutki i działa bez zarzutu choć cena ok. 150 zeta trochę boli.
 

Madziek

New member
Może być ciężko. To jak na razie najtańszy jaki znalazłem, a w sklepach z elektroniką zawołali za podobny od 250 do 300 zł.
Ogólnie jest to ciężki temat, bo mało kto się w to bawi w dobie sprzętu z cyfrowym optycznym przesyłaniem dźwięku.
Ja też się długo zbierałem żeby kupić (bolała cena) ale teraz nie żałuje.
 

Madziek

New member
Niestety teraz w nowych samsungach nie ma wyjścia audio z eurozłącza. Oszczędności. Pierwsze co sprawdziłem u siebie. Może w jakiś samsungach są, ale w ue40d5500 na 100% nie ma. Jak ktoś ma nowego samsunga i działa mu audio z euro to niech da znać.
 
Ostatnia edycja:

Zbylq

Member
E tam, u mnie działa. Nie bardzo miałem czym sprawdzić ale znalazłem w domu starą przejściówkę euro na cinch, podłączyłem pod wzmacniacz i jest OK. Jakby ktoś chciał podłączyć przez euro magnetowid to skąd miałby sygnał audio jak nie z euro? :) Działą na 100%
 

cycek145

New member
U mnie coś to nie chce zatrybić podłaczam tak jak kolega pisze przez przejściówke euro po cinchach i nic tylko dżwiek z głośników w telewizorze.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dźwięk w wyjściu EURO musi być bo do tego służy m.in. to gniazdo (wyprowadza obraz z dźwiękiem do zewn. urządzeń Audio-Video). Problem w tym, że nie zawsze jest ono aktywne. I tak, jeśli korzystamy w tunera wbudowanego w TV to złącze EURO jest aktywne ale jeśli odtwarzamy jakiś film z pena to EURO jest nieaktywne. Najwyraźniej TV nie ma ochoty robić konwersji sygnału.

A jak podłączyć dźwięk gdy nie ma typowego wyjścia analogowego audio STEREO 2xRCA?
- bardzo prosto. Podłączamy dźwięk do gniazda "słuchawkowego" mini jack za pomocą kabelka 2xRCA - mini Jack. TV bada impedancję urządzenia podpiętego w to gniazdo i jeśli nie rozpozna słuchawek to wypuszcza z tego gniazda zwykłe liniowe audio STEREO, takie samo jakie normalnie byłoby w 2xRCA.
Sprawdzone na innych modelach SAMSUNGA, Panasonica i działa!
 

Janocha

New member
Dźwięk w wyjściu EURO musi być bo do tego służy m.in. to gniazdo (wyprowadza obraz z dźwiękiem do zewn. urządzeń Audio-Video). Problem w tym, że nie zawsze jest ono aktywne. I tak, jeśli korzystamy w tunera wbudowanego w TV to złącze EURO jest aktywne ale jeśli odtwarzamy jakiś film z pena to EURO jest nieaktywne. Najwyraźniej TV nie ma ochoty robić konwersji sygnału.

A jak podłączyć dźwięk gdy nie ma typowego wyjścia analogowego audio STEREO 2xRCA?
- bardzo prosto. Podłączamy dźwięk do gniazda "słuchawkowego" mini jack za pomocą kabelka 2xRCA - mini Jack. TV bada impedancję urządzenia podpiętego w to gniazdo i jeśli nie rozpozna słuchawek to wypuszcza z tego gniazda zwykłe liniowe audio STEREO, takie samo jakie normalnie byłoby w 2xRCA.
Sprawdzone na innych modelach SAMSUNGA, Panasonica i działa!

Po podłączeniu mini jacka przestają grać głośniki w TV. W momencie, gdy chcesz słuchać dźwięku z głośników TV, bez włączania głośników zewnętrznych nie ma takiej możliwości - przynajmniej u mnie w D6750 - trzeba wyciągnąć mini jacka z TV :(
 

ScandaL

New member
Wybaczcie że odkopuje trochę temat ale nie chce zakładać nowego.

Chce kupić kino domowe z amplitunerem yamaha 373.
Z tego co wiem, podłączyć go z tv mogę poprzez kabel cyfrowy audio albo kabel hdmi 1.4.

Podobno lepiej przez hdmi ale nie wiem czy telewizor to obsługuje ;/
Niby tu: samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40D5500RWXXH-features
na stronie samsunga tłustym drukiem jest napisane HDMI 1.4, ale w dokładnej specyfikacji nie ma o tym wzmianki. Na róznych stronach można znaleść zbieżne informacje. Gościu w sklepie powiedział że jeżeli tv nie był z górnej półki te 2 lata temu, to raczej małe szanse że ma...

Jak to jest w rzeczywistości?

Dzieki
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
1. HDMI to jak na razie wejście a nie wyjście dźwięku (i obrazu). Tak więc dźwięk z kina domowego możesz przesyłać tylko do telewizora a nie odwrotnie. Kanał zwrotny audio z tego co wiem ma się pojawić dopiero w wersji HDMI 2.0. (może wyjdzie pod koniec roku).
2. HDMI 1.4 ma już ponad 4 lata i jest on już w ww. przez Ciebie telewizorze.
3. Teoretycznie nie powinno być żadnej róźnicy między dźwiękiem puszczanym kablem cyfrowym audio (optyczny lub kaoksjalny) czy przez HDMI. W każdej wersji dźwięk jest przesyłany cyfrowo i bezstratnie. Jeśli nawet są jakieś różnice to niewyczuwalne dla ucha i związane raczej z pracą przetwornika cyfrowo-analogowego a nie z rodzajem kabla jakim dźwięk jest przesyłany.

Mam nadzieję tylko, że zaraz nie odezwą się głosy ludzi którzy słyszą różnice w jakości dźwięku po skopiowaniu płyty CD-Audio 1-1 na CD-R (dla niektórych wiernie skopiowane "zera" i "jedynki" brzmią gorzej)... a zresztą, dziś mnie już nic nie zdziwi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry