Ue40eh5000

wojtez

New member
Witam wszystkich.
Dręczy mnie ostatnio słaba jakość HD w moim Ledzie. Trochę rozpisze żeby było jaśniej.
Model ue40eh5000 mam go od niedawna i jest to moj pierwszy "wąski" TV:) To co sprawiło ze sie tu zarejestrowałem to to że mam słabą jakość obrazu w filmach HD 1080 oglądanych przez port USB jak i słaba jakość kanałów HD z telewizji n. Dekoder co prawda podpięty najtańszym kablem HDMI ale (i tu głównie to o co mi chodzi) byłem ostatnio u kumpla który ma zwykłego i duzo starszego LCD ode mnie. Też samsung ale niestety nie znam modelu. Dekoder ma od TP (orange, czy jak to sie teraz nazywa) również podpięty najtańszym hdmi. Jego obraz w porównaniu z moim po prostu zwalił mnie z nóg (tak jak bym oglądał coś na żywo a nie w TV. Kombinowałem w ustawieniach w tv i w dekoderze (choć tu ich za wiele nie ma) już z 30 razy i nie bardzo widać efekty.
Pytanie czy telewizor który mam w jakości do starszych zwykłych LCD jest dużo gorszy ? bo na logike nie powinien. A może to telewizja n nadaje tak badziewny sygnał względem TP (acz kolwiek filmą przez USB full HD również dużo brakuje do tej jakości jaką widziałem u kumpla na kanate TVNhd z dekodera TP)?
Nie wiem już czy mam coś źle poustawiane czy po prostu ten led jest taki słaby jeżeli chodzi o jakość obrazu ?

Za wszelkie sugestie pomysły sprostowania bardzo dziękuję
 
Do góry