UE40''EH5000 Led FullHD - Pierwsze wrażenia

gladiator

New member
Więc tak od 2 dni jestem jego posiadaczem poprzednio miałem LG 32LCD.
Na pierwszy rzut telewizor cudeńko za takie pieniądze biorąc pod uwagę fakt jak kupowałem LG wydałem o wiele więcej.
Menu w języku Polskim jest super, jedyna wada za mało gniazd SCART ( tylko jedno ) każdy powie a po co mi EURO (SCART) ? Ano do starszego sprzętu.
Moim zdaniem skoro jest jedno wejscie powinno byc więcej HDMI a jest tylko 2 :fool: wiadomo nowszy sprzęt trzeba podłączyć i w ten oto sposób podłączymy tylko 2 urządzenia HD.
Do urządzenia USB można dokupić wi-fi , ja testowałem pendrive i tutaj UWAGA 8GB działa ok, sformatowałem go do NTFS filmiki chodzą super ale bezpieczne usuniecie zajmuje sporo czasu bo trzeba wchodzić w menu szukać tool itp...dlaczego napisałem 8GB ?
Ponieważ czytałem i słyszałem , że np: nośniki 18GB NIE DZIAŁAŁY !
Czekam jeszcze na odp Samsuna jaki pendrive :p ja kupiłem kingstoma.
Obraz no tutaj trzeba wykazać się umiejętnościami niestety już drugi dzień kombinuje jak ustawić żeby było Super-czad-multi-kulki :D.
Na chwilę obecną jestem zadowolony o dalszych przygodach opiszę jeżeli ktoś będzie zainteresowany.

P.S.
jest wejście na kartę CI
 
Ostatnia edycja:

zlotyhh

New member
witam, kupiłem ten tv parę dni temu. Jestem zadowolony, wszystko gra jak należy jednak kombinuje z obrazem a właściwie z jego ustawieniami i widzę, że do ideału sporo mi brakuje. Możesz przedstawić swoje ustawienia, które wg. Ciebie są optymalne? Ja powróciłem prawie, że do ustawień fabrycznych niestety...widocznie nie mam zdolności lub może cierpliwości :/ pozdrawiam
 

gladiator

New member
witam, kupiłem ten tv parę dni temu. Jestem zadowolony, wszystko gra jak należy jednak kombinuje z obrazem a właściwie z jego ustawieniami i widzę, że do ideału sporo mi brakuje. Możesz przedstawić swoje ustawienia, które wg. Ciebie są optymalne? Ja powróciłem prawie, że do ustawień fabrycznych niestety...widocznie nie mam zdolności lub może cierpliwości :/ pozdrawiam

Też z tym walczę bo niektóre kanały nadają inaczej i twarze wyglądają zbyt mocno i ostro wiem, że albo Standard albo Film dalej musisz kombinować, chwilowo też nie mam na to czasu
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja zasugerowałem teściom zakup wersji 32" bo mają już C5000 i działa super. Gdy przedwczoraj przyjechał i zacząłem go ustawiać to się załamałem. Gra jak nołnejmy z hipermarketu za 800 zł. 0 kontrastu, nasycenie kolorow to jakaś totalna porazka, czerń fioletowa i wszystko wygląda jakby ustawiono odcień ciepły albo fotograficzną opcję sepia. I w dodatku 3 x grubszy od wersji C. Uboga ilość wejść też mnie zaskoczyła, na szczęście teściom więcej nie potrzeba.
 

gladiator

New member
W UE40EH5000 czerń jest boska co do kolorów i nasycenia trzeba ustawić według uznania bo jest tych funkcji dużo i lecą jeszcze w dół oraz do zaawansowanych.
 

Attachments

  • 170720121513.jpg
    170720121513.jpg
    178,2 KB · Wyś: 1518

pigula630

New member
Witam wszystkich!

Interesuje mnie model 32" EH5000 z tym, że chciałbym aby TV w 85% robił za monitor przy komputerze. Czy ktoś z posiadaczy większego modelu mógłby go podłączyć do PC i powiedzieć kilka słów jak się sprawuje?

Jeśli ktoś miałby możliwość podłączenia go obok jakiegoś starego CRT to prosiłbym także o zmierzenie input lag odpalając np ten licznik
Kod:
tft.vanity.dk/inputlag.html
 

Spider.Man

New member
Witam, posiadam starszą wersję czyli 32D5000 i używam go jako monitora. Sprawuje się wyśmienicie. Nie ma co się obawiać o jakieś dziwne rzeczy. Gry wyglądają świetnie itd Wszystko śmiga jak na monitorze, więc raczej można śmiało brać i ten model.

PS: Należy podłączyć się pod tv za pomocą kabla HDMI pod gniazdo HDMI gdyż na zwykłym kablu monitorowym starego typu VGA (niebieskie gniazdo) obraz jest rozmyty i słabej jakości.
 
Ostatnia edycja:

kuriks

New member
Witam,
wie ktoś może jak przywrócić ustawienia fabryczne żeby wszystko było jak przy 1 uruchomieniu??
Nadmieniam że przytrzymanie przycisku Exit przez 10 sek nie działa.
Z góry dzieki za informację.
 

tdx

New member
Bez reklam
to kiszka >> w takim razie zalecam ostrzejszy środek
TV na standby >> info menu mute power
zakładka option i factory reset :)
 

mnick

New member
Witam, czy do tego telewizora jestem w stanie podłączyć antenę satelitarną? Znalazłem z bogu wejście na CI+ (moduł CAM), jednakże z tyłu widzę wejście tylko na zwykłą antenę, czy po przerobieniu końcówki całość będzie działać, czy może nie skorzystam z modułu CAM dla cyfry+ w tym modelu?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HP-z-dDo_Q8#t=64s
Tak wygląda tył mojego telewizora, ciekawi mnie wejście podpisane Antenne SAT. Czy to jest to?
W moim telewizorze jest podpisane jako SERVICE
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
Witam wszystkich!

Interesuje mnie model 32" EH5000 z tym, że chciałbym aby TV w 85% robił za monitor przy komputerze. Czy ktoś z posiadaczy większego modelu mógłby go podłączyć do PC i powiedzieć kilka słów jak się sprawuje?

Jeśli ktoś miałby możliwość podłączenia go obok jakiegoś starego CRT to prosiłbym także o zmierzenie input lag odpalając np ten licznik
Kod:
tft.vanity.dk/inputlag.html


Ja podłaczałem sie pod mój TV i jest bajeczka :) Grałem w W0T i VCO :p
 
Do góry