UE40D6000 - coś z nim nie tak

ice77

New member
Witam,
chciałem podzielić się opinią na temat ww TV. Zakupiem wczoraj za 2299 PLN.
Przyjazd do domu, instalka, podpięcie dekodera Polsat HD kablem hdmi.
Pierwsze wrażenie spoko-transmisja sport zjazd alpejski EurosportHD obraz igła.
Xbox może być, ale przy Fifa12 lekie smużenia przy akcjach dynamicznych.
Ogólnie na kanałach HD rewelka, ale jak zacząłem oglądać pilkę nożną-nawet w HD to totalna katastrofa. Obraz tragiczny, postacie wyglądały jak biegające kwadraciki.
Próbowałem wielu ustawień i lipa. Na wielu kanałach SD też nie było rewelacji.
W porównaniu do zwykłego LCD LG 32LG350 wypadł bladziutko.
Postanowiłem oddać do sklepu - przykre ale sprzedawcy byli wyrozumiali i na pewno tam jeszcze wrócę.
Wydaje mi się, że blędem było zakupienie TV większego niż planowałem. Zastanawiałem się nad 32-37, a że pojawiła się okazja to kupiłem 40. Jakość matrycy w tym Samsungu jest chyba bardzo słaba. Na infolinii Pan z Samsunga powiedział mi, że od 2010 nie są informowani jakie matryce są montowane w TV tej firmy i co najciekawsze, że calkiem możliwe iż w modelu d6000 jest matryca 50Hz!!!
Prosiłbym o Was poradę za jakim TV w tym przedziale cali 32-37 się rozejrzeć. Szukałem dlugo i nadziałem się na minę. Chciałbym kupić TV o bardzo dobrej jakości obrazu - szczególnie przy transmisjach sportowych. Nie zależy mi na 3D i internecie.

Z góry dzięki za wpisy.
 

Mylagos

New member
Witam.

Moim zdaniem Sony KDL-37EX720 będzie dobrym wyborem. Obraz w HD jest bardzo dobry, posiada 100Hz, a dzięki procesorowi X-Reality, obraz w standardowych rozdzielczościach wygląda naprawdę dobrze.
 

ice77

New member
4 m. Obraz przy Xboxie był bardzo dobry - z lekkimi smugami przy szybkim obrazie, ale przy transmisjach piłki nożnej to była juz tragedia.
Zdecydowałem się, że biorę 32 lub 37, tylko nie wiem co dokładnie kupić.
Nie chcę nadziać się na słabej jakości matrycę
 

don111

Banned
z 4m do ekranu to nic nie widać na 32'... z 3m optymalny jest 50' (SD/HD)
za te pieniądze to kup sobie LG 50PV350 lub Samsunga 51D450/D490 i nie będziesz narzekał na tego typu wady
 

ice77

New member
Dzięki za podpowiedź. Od samego początku zastanawiałem się nad plazmą ale ten TV muszę kupić mniejszy bo później będzie w sypialni - odległość od ekranu ok 2 - 3m. Do salonu, gdzie będzie 4-4,5 m do TV to też się zastanawiałem nad plazmą ok 50 cali.
 
Do góry