ue40d5500 internet z tableta przez ap.

czesiu82

New member
Witam zakupiłem opisany w temacie telewizor i chce go podłączyć do internetu. Nie mam zamiaru kupować adaptera wifi samsung lecz chciałbym kupić acces point choćby firmy tp-link (koszt około 80 zł) i podłączyć przez kabel ethernet do tv. Problem w tym, że internet jest przesyłany na mieszkanie przez router wifi wbudowany w tableta samsung galaxy tab 10.1. W tablecie tym nie umiem sprawdzić adresów mac itp. Pytanie moje polega na tym czy ktoś próbował taką konfiguracje i czy tv da radę się połączyć? Pozdrawiam i dziękuję za każda radę.
 

adamuadamu

New member
czysto teoretycznie powinno działać

ustawiasz na tablecie wifi tethering, potem pakujesz się na ustawienia AP clienta i każesz mu połączyć się z siecią rozpowszechnianą przez tablet. AP łaczy się i masz internet na kablu, który wpinasz do TV. potem w TV ustawiasz ręcznie ip, maskę i bramę - tu akurat może być tak, że zadziała nie po wskazaniu adresu AP Clienta, a adresu tabletu.

ps. jeśli myślisz o tp-linku wa501g jako AP client, to zdecydowanie polecam Ci kupienie routerka tp-link wr740n - kosztuje tyle samo lub mniej, a po wgraniu openwrt+GUI gargoyle masz router, ap/ap client i jeszcze wyjście na 4 porty, dodatkowo wifi-n zamiast g i mniejszą chimeryczność oprogramowania
 

czesiu82

New member
A co myślisz o TL-MR3020 ? Troszkę droższy ale ma modem 3g i na przyszłość mogę podpiąć modem pendrive choćby z playa.
 

adamuadamu

New member
nie miałem nigdy do czynienia z MR-3020. ale jeśli chcesz korzystać z netu w miarę wygodnie bez konieczności każdorazowego uruchamiania tabletu, to router 3g jest na pewno dobrym pomysłem
 
Do góry