[UE40D5000] - problem z kablem RGB SCART

madara84

New member
WItam wszystkich. Kupiłem dziś Samsunga UE40D5000 i mam mały problem. Nie posiadam jeszcze kabla HDMI i próbowałem podłaczyć dekoder TV oraz DVD poprzez przedłużkę kabla EURO - kabel EXT(RGB) - to chyba prawidłowa nazwa - tak przynajmniej pisze na TV. Niestety telewizor nie wykyrwa urządzeń podłączonych do tego kabla - może miał ktoś kiedyś taki problem ??.
 

behemot

New member
O ile kabel nie ma wad ( jest sprawny ) to problem leży w tv, a mianowicie, musisz manualnie ( ręcznie ) ustawić źródło wejścia ( port rbg w tv ) i problem powinien zniknąć. Często jest tak, iż wydaje się, że tv powinien rozpoznać automatycznie urządzenie gdy ze stanu spoczynku ( czuwania ) wchodzi w stan pracy. Niestety tak nie jest i trzeba za pomocą pilota zmienić ( przestawić ) źródło wejścia .
 

madara84

New member
No właśnie przy USB jest tak że przysicku "źródło" pojawia się USB. Gdy podłącze coś pod te RGB to ani przy pozycji AVI ani przy pozycji ZŁACZE - nie pojawia się. Ale skoro mowisz ze trzeba ręcznie to zaraz polukam.
 

madara84

New member
naszła mnie może myśl, że jest to wina starego softu ... dlatego pobrałem stery wgrałem na USB zgodnie z instrukcją (dysk - USB 320 GB) - i podczas wybrania opcji aktualizuj poprzez USB pisze ze nie wykrył instalacji - może być to przez wielkość dysku ?? pendriva nie mam obecnie :(
 
Do góry