UE40C6500 i dysk sieciowy

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Posiadam led UE40C6500 którego wpiąłem w sieć oraz pamięć masowa d-linka DNS-323 z kolekcja filmów.
Czy jest szansa że tv zobaczy w sieci ten dysk czy pozostaje mi tylko podłączanie po usb?
 

tomekkoko

New member
Witam
Posiadam led UE40C6500 którego wpiąłem w sieć oraz pamięć masowa d-linka DNS-323 z kolekcja filmów.
Czy jest szansa że tv zobaczy w sieci ten dysk czy pozostaje mi tylko podłączanie po usb?


Morze spróbować przez hacka samy go i podmontować udziały smb lub nfs.
Ja brnę na razie w tym temacie, ale może w końcu mi się uda;)
 

kazikw1

New member
jak napisał tomekkoko - jeśli nie ma w tym dlinku DLNA (a gdzieś się doczytałem, że jest) to faktycznie tylko samygo i haczyk jakiś pomoże
jeśli ten dlna jest, to ustaw tą samą grupę roboczą w kompie i dysku a w routerze włącz UPnP - powinno ruszyć :)
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
jak napisał tomekkoko - jeśli nie ma w tym dlinku DLNA (a gdzieś się doczytałem, że jest) to faktycznie tylko samygo i haczyk jakiś pomoże
jeśli ten dlna jest, to ustaw tą samą grupę roboczą w kompie i dysku a w routerze włącz UPnP - powinno ruszyć :)

ja jakoś nie mogę znaleźć tego DLMA w swoim D-linku :(, może ktoś kto wiec gdzie to jest napisze gdzie tą opcje należny włączyć
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
TV już widzi DNS-323 dzięki włączeniu UPnP ale wystapił inny problem. TV nie chce odtwarzać plików mkv, wyskakuje błąd niewłaściwy format pliku, avi działają bez problemu. Jak puszcze pliki bezpośrednio z dysku przez USB mkv działają bez problemu.
Innym problemem to pliki txt, jak je przerabiam w Subtitle Workshop na str to mi wstawia dziwne znaczki zamiast ą,ś,ć itp. Jak temu zaradzić?
 
Do góry