UE40C6000 - wyjście audio

bleze

New member
Chciałbym podłączyć do telewizora wieże audio/subwoofer z których wychodzi wtyczka minijack. Czy jest to możliwe w model UE40C6000? Niestety zauważyłem że jest tam tylko optyczne wyjście audio no i na słuchawki też jest ale odłącza wtedy głośniki od telewizora.

Czy to możliwe że w tym modelu nie da się inaczej podłączyć urządzenia audio niż przez wyjście optyczne? Trochę dziwne żeby nie było innej możliwości :/
 

tdx

New member
Bez reklam
niestety samsung zrezygnował z wyjść analogowych jedyne co mi przychodzi do głowy to przez przelotke scart (euro) przejdziesz na lewy prawy chinch.

pozdrawiam
 

bleze

New member
niestety samsung zrezygnował z wyjść analogowych jedyne co mi przychodzi do głowy to przez przelotke scart (euro) przejdziesz na lewy prawy chinch.

pozdrawiam

zrobiłem tak tylko że mam jednocześnie podłączony tuner przez AV to telewizora i jak z telewizora poprowadze od eurozłącza do wieży na audio to nic nie słychać w głośnikach - albo w tv jest tylko wejście euro albo nie da się jednocześnie korzystać z AV i eurozłącza.
 

bleze

New member
nie, nie euro mam wolne ;) tylko jak podłącze przez euro kabel z wyprowadzeniami na dwa osobne kabelki do L i R głośnika to po prostu nie chce działać i chyba dlatego że mam jednocześnie podłączony tuner przez A/V (AV IN => AUDIO OUT, VIDEO OUT). Ale w głośnikach nic nie słychać, czyżby telewizor nie mógł jednocześnie odbierać sygnału A/V i wysyłać dźwięk przez euro do wieży?
 

bleze

New member
są na pewno na out bo jak przełącze ten kabel do tunera to jest dźwięk, jak z powrotem do telewizora to już nie ma. Chyba jest tak że w telewizorze nie ma wyjścia audio out w euro.
 

tdx

New member
Bez reklam
nic z tego panowie jak uzywacie hdmi to sygnal wyjsciowy euro jest blokowany

Niestety TRUE :( sprawdzałem głucho.... Co ciekawe w LCD B650 działa bez problemu ten sposób
 

Attachments

  • Zdjęcie0122.jpg
    Zdjęcie0122.jpg
    487,3 KB · Wyś: 213

BurriToS

New member
Ja mam model Samsunga UE48H6850AW i korzystając ze złącza EURO wyciągnąłem sobie analogowe audio... ale jest jeden wielki problem...OPÓŹNIENIE !!!! Tv odbiera kanały z kablówki i opóźnienie dźwięku jest tak duże na wyjściu analogowym, że nie da się oglądać :( myślę że spokojnie można mówić o 0,5 sekundy w stosunku do wizji...

Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie ?

A może to się nadaje na zgłoszenie usterki gwarancyjnej ?
 

BurriToS

New member
A o to stanowiska Samsunga.... kup se Pan nowszy wzmacniacz .....PORAŻKA !


Kod:
Szanowny Panie XXX,
 
Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.
 
Rozumiem Pana lecz nie gwarantujemy tego rodzaju połączeń z amplitunerami.
 
Proponuje Panu zmianę systemu audio na wzmacniacz ze złączem HDMI ARC lub złączem optycznym, ponieważ nie możemy zagwarantować prawidłowego przekazania dźwięku z TV na wzmacniacz za pomocą złącza EURO.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 
Do góry