UE32EH5300 - czy możliwe podłączenie

klusynek

New member
Witam

Jestem nowy na forum więc korzstając z okazji witam wszystkich oraz chciałbym poradzić się. Otóż jestem posiadaczem wyżej wymienionego telewizora i chcę go podłączyć do internetu. Jednakże nie zamierzam puszczać metrów kabla po domu a zakup karty wifi oryginalnej Samsunga to tego tv też mi się nie uśmiecha chcę wiedzieć, czy podany przez mnie sposób jest możliwy do wykonania i czy go ktoś już testował. Otóż posiadam internet kablowy, który rozsyłam sobie routerem TP-Linka. Czy możliwe jest aby zakupić kolejny router i podpiąć do niego tv przez wejście RJ-45 i połączyć to wszystko?? Wiem, że już taki temat był na forum, jednak nikt nie potrafił precyzyjnie powiedzieć czy takie rozwiązanie działa.
 

paszis

New member
Witam

Jestem nowy na forum więc korzstając z okazji witam wszystkich oraz chciałbym poradzić się. Otóż jestem posiadaczem wyżej wymienionego telewizora i chcę go podłączyć do internetu. Jednakże nie zamierzam puszczać metrów kabla po domu a zakup karty wifi oryginalnej Samsunga to tego tv też mi się nie uśmiecha chcę wiedzieć, czy podany przez mnie sposób jest możliwy do wykonania i czy go ktoś już testował. Otóż posiadam internet kablowy, który rozsyłam sobie routerem TP-Linka. Czy możliwe jest aby zakupić kolejny router i podpiąć do niego tv przez wejście RJ-45 i połączyć to wszystko?? Wiem, że już taki temat był na forum, jednak nikt nie potrafił precyzyjnie powiedzieć czy takie rozwiązanie działa.

Spoko działa wszystko.
Jeśli tylko TV ma dostawać sieć a router ma być maleńki aby go nie było widać ,dodatkowo zasilany z tv i uruchamiający i wyłączający się wraz z tv plus zużywający mikroskopijne ilości energii to wr702 lub mr3020 oba N-lite max 150Mb.

Jeśli większa szybkośc pełna N max 300 Mb + możliwoś podpięcia nie tylko tv ale do 4 urządzeń wtedy wr841nd v8 (ma b.mocny 500Mhz CPU i niskie zużycie energii) ,ustawiasz w wifi "Enable WDS Bridging" konfgurujesz i działa.

W dziennym mam Tv + mr3020 z openwtr koszt 28eu, w sypialni TV i Xbox +wr841nd v8 koszt 19-20EU
 
Ostatnia edycja:

klusynek

New member
Paszis a czy masz telewizor tej marki czy jakiś inny?? Bo właśnie czytałem że Samsungi mają problem z połączeniem w takiej sieci, gdzie inne np LG radzą sobie dobrze.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Czy możliwe jest aby zakupić kolejny router i podpiąć do niego tv przez wejście RJ-45 i połączyć to wszystko?? Wiem, że już taki temat był na forum, jednak nikt nie potrafił precyzyjnie powiedzieć czy takie rozwiązanie działa.
Tak, będzie działać. Jak działa internet + DLNA po podpięciu do routera przewodowo, to po zastosowaniu AP w opcji Client lub Client bridge dla DLNA, też będzie działać. Na jakiej zasadzie miało by to nie działać? Blokada MAC, niewłaściwa wartość MTU, TTL 1? Tu masz temat gdzie były problemy i sposoby rozwiązania go http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/89966-internet-wifi-w-samsung-ue32eh5300.html
 

paszis

New member
Paszis a czy masz telewizor tej marki czy jakiś inny?? Bo właśnie czytałem że Samsungi mają problem z połączeniem w takiej sieci, gdzie inne np LG radzą sobie dobrze.

Oba Tv to samsungi.
I tak pojawiał się problem przy konfigurcji niby wszysko ok a netu brak, ale wystarczy wyłączyć i właczyć tv.
 

klusynek

New member
No i oczywiście pojawiły się problemy dotyczące konfiguracji. Otóż podłączyłem router poprzez WDS do głównego routera. Wszystko wydaje się ok bo jak podłączam komputer kablem to internet śmiga. Problem się pojawia przy TV. Dwa razy udało mi się połączyć z siecią, ale po restarcie TV znowu problem się pojawia. Oto ustawienia routera głównego:
IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0

Ustawienia routera z włączonym WDS:
IP: 192.168.0.2
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

W TV mam tak:
IP: 192.168.0.102
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1


Co może być przyczyną takiego zachowania?? Proszę o pomoc.
 
Do góry