Udostępnianie plików via LAN bez PC

ochódzki

New member
Czy istnieje jakiś sposób na udostępnienie filmów dla UE55ES6800 po LAN ale bez pośrednictwa PC?
Mam router, do którego podpinam dysk przez USB i mam udostępnione w sieci lokalnej jego zasoby. Taki dysk sieciowy. Chciałbym jakoś "dostać się" do tych zasobów z poziomu telewizora, żeby móc oglądać zgromadzone tam filmy. Oczywiście nie chcę wtedy włączać komputera.
Innym rozwiązaniem jest NAS (ZyXEL NSA310) ale on udostępnia po DLNA, lecz podobno jest duży problem z napisami oraz niektórymi formatami.
Czy ktoś przećwiczył udostępnianie w sieci dla telewizora bez PC?
 

jakis

New member
Mam WD Mybook Live 2T z Twonkyserverem i spokojnie po DLNA wszystko odtwarza włącznie z napisami. Zarówno bd-d6900 jak też PS60E550. Normalna sprawa, choć aby szły napisy do .mkv musiałem trochę pokombinować, bo jak pisałem wcześniej w innym temacie musiałem zaktualizować twonkyserver z wersji 5.9 do wersji 6.xx. Po prostu WD wypięło się na klienta i mimo aktualizacji firmware nie aktualizuje twonkyservera który teraz jest już w wersji 7.xx tyle, że nie w wyrobach WD. Aktualizacja twonky jest dość prosta i ładnie wytłumaczona na forum WD, trochę zabawy z putty i wszystko śmiga.
 
Ostatnia edycja:

ochódzki

New member
Dzięki. Najlepiej by było, żeby zasoby dyskowe w LAN dało się udostępnić tak, jak je widzi telewizor po podłączeniu pendrive'a przez USB. Po prostu katalogi plików... Żadne strumieniowanie. Ale chyba się nie da...
 

jakis

New member
Telewizor tak widzi NAS-a, jak zewnętrzny dysk z katalogami. Przynajmniej u mnie. Po prostu jest ikonka Twonky, klika się na nią, wybierasz typy plików (wideo, zdjęcia, muzyka) i latasz po katalogach. Oczywiście tv pokazuje tylko takie pliki jaki wskazałeś ich typ (wideo,zdjęcia,muzyka).
 
Do góry