Udostepnianie ekranu laptopa na TV przez wifi

deathfury

New member
Czesc,
Zdecydowalem sie ostatecznie na zakup Sony 43W755C i poki co jestem bardzo zadowolony.
Wiem, ze mozna streamowac bezposrednio z komputera filmy czy muzyke, co jest bardzo fajna funkcja, ale mam dwa pytania:
1) czy jest bezposrednia opcja udostepniania calego ekranu komputera bez uzywania ChromeCast czy MiraCast? chodzi mi o to, aby grac na komputerze majac obraz na TV bez kabla HDMI (zdaje sobie sprawe, ze lag pewnie bedzie zwiekszony). To bardziej czysta ciekawosc, nie zamierzam tak grac na codzien, ale chcialem sprawdzic czy w ogole jest opcja.
2) czy sa inne odtwarzacze filmow na Windowsa, z ktorych mozna streamowac obraz na telewizor? Chodzi mi glownie o takie, ktore maja obsluge napisow - Windows Media Player to ma, ale w bardzo podstawowej wersji

Pozdrawiam,
Mateusz
 

flugo

New member
Czesc,
Zdecydowalem sie ostatecznie na zakup Sony 43W755C i poki co jestem bardzo zadowolony.
Wiem, ze mozna streamowac bezposrednio z komputera filmy czy muzyke, co jest bardzo fajna funkcja, ale mam dwa pytania:
1) czy jest bezposrednia opcja udostepniania calego ekranu komputera bez uzywania ChromeCast czy MiraCast? chodzi mi o to, aby grac na komputerze majac obraz na TV bez kabla HDMI (zdaje sobie sprawe, ze lag pewnie bedzie zwiekszony). To bardziej czysta ciekawosc, nie zamierzam tak grac na codzien, ale chcialem sprawdzic czy w ogole jest opcja.
2) czy sa inne odtwarzacze filmow na Windowsa, z ktorych mozna streamowac obraz na telewizor? Chodzi mi glownie o takie, ktore maja obsluge napisow - Windows Media Player to ma, ale w bardzo podstawowej wersji

Pozdrawiam,
Mateusz

Bezprzewodowo możesz przez Google cast, miracast i DLNA, photo sharing plus. Innej drogi raczej nie ma bez dokupywania przystawek. To co chcesz zrobić to raczej miracast. Wifi w laptopie musi mieć możliwość obsługi miracast. W windows 10 włącza się to przez ustawienia/urządzenia.
Jak chcesz się pobawić to najprościej jest z google cast. Na tablecie (z androidem) włączasz youtube i klikasz na symbol google cast w prawym górnym rogu, tablet znajduje telewizor - obydwa urządzenia muszą być w jednej sieci wifi. Tak w pewnym zakresie można sterować tabletem zamiast używać pilota do wynajdywania rzeczy na youtube.
 
Do góry