Uchwyty do TV na ścianę PRZESTROGA

malin_f1

New member
Witam
Szukam uchwytu full regulowanego do swojego TV. miałem już 3 szt w domu firmy montek, cabletech, i miton. był to przedział cenowy do 200zł. żaden uchwyt nie trzymał poziomu TV każdy był fatalny i nie powinien być dopuszczony do sprzedaży ! Np. ramię rozłożone na lewo - tv przekoszony w prawo, ramię na prawo tv przekoszony w lewo. TRAGEDIA. oczywiście była jakaś jedna pozycja gdzie TV był poziomo ale rozłożenie ramienia i zmiana położenia powodowało że TV był krzywo. co do montażu do ściany to na poziomicę i laser więc co do mm.

Dziś zacząłem szukać dalej wszedłem na stronę uchwyty.pl i dopiero zbaraniałem. oto przykład

Uchwyt do TV LC-U9R2 55 : Uchwyty do TV LCD / plazma / LED : Uchwyt do TV LC-U9R2 55

jest to uchwyt firmy montek który kosztuje normalnie w sklepach 140-160zł i miałem go jako pierwszego. był tragiczny każde połączenie tego wieszaka pracowało. Różnica w cenie ok 200zł !!! za identyczny uchwyt w tym samym pudełku !!!

kolejny przykład

LC-U7R1 3260 PRESTIGE : Uchwyty do TV LCD / plazma / LED : LC-U7R1 3260 PRESTIGE

to uchwyt cabletech dokładnie taki UCHWYT ŚCIENNY UNIWERSALNY CABLETECH LED/LCD! 0144 (4490884995) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

różnica w cenie sklep w wawie aukcja z allegro 185zł strona uchwyty.pl gdzie również sklep w wawie jedyne 381zł !!! czyli "tylko" 200pln więcej a nadal jest to ten sam badziewny uchwyt który nie trzyma poziomu również go miałem.

przykłady takie można mnożyć.

Pytanie czy ja za dużo wymagam ?? żeby TV był poziomo w każdej pozycji wieszaka ??

Ja wiem że są takie wieszaki np mam taki w salonie jakiś vogels na podwójnym ramieniu full regulowany kosztował ok 700-800zł 3-4 lata wstecz tylko że w chwili obecnej nie dysponuję takim budżetem :cry:

Resumując szukam wieszaka który trzyma mniej więcej poziom w każdym położeniu ramienia z jakąś akceptowalną ceną. Musi być kupiony w wawie żeby nie bawić się w kurierów. Czy są wogóle takie ??

PS na koniec rozmowy tel. pan z www.uchwyty.pl polecił coś takiego
http://www.uchwyt.pl/produkty/uchwyty-do-tv-lcd-plazma/lc-u4r1-63c.htm
postawiłem warunek że ma być taki który trzyma poziom w każdym położeniu, tylko jak on tam kosztuje 330 to znając politykę firmy... normalnie kosztuje 130-140zł pytanie co to za uchwyt.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolego, tylko Vogels lub ew. Vivanco, a ten polecony od pana sobie odpuść. Wszystko co ma jedno asymetryczne ramie nie będzie trzymać poziomu, fizyki nie przeskoczysz. Od lat mam tylko te firmy i złego słowa nie powiem. Niestety tanie nie są.
Pytanie czy naprawdę musisz mieć regulację we wszystkich płaszczyznach? Może czas pomyśleć o przerobieniu miejsca na telewizor skoro za każdym razem go przestawiasz. Chyba, że to jakaś kawiarnia, sklep?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Najlepiej idź gdzieś do sklepu stacjonarnego i sam dobierz odpowiedni. Ja poprzednio miałem uchwyt ważący ponad 10 kg, kosztował około 250 zł i miał pełną regulację, solidny z porządnego metalu. Nie było mowy aby choć na mm się cokolwiek zmieniało, a TV też do najlżejszych nie należał, bo to był stary LCD.
 

malin_f1

New member
dziś byłem w kolejnym salonie i na razie tylko oglądam ale coś takiego wpadło mi w oko

Uniwersalny Uchwyt Uchylno-Obrotowy / do 40'' / 37kg / VM-P20

Co o nim sądzicie?

ma krótkie ramiona a jednak wystarczająco długie jak dla mnie wygląda to naprawdę solidnie nie gibie się wogóle i chyba będzie prosto... mogę go kupić za 310 i chyba zaryzykuję pod warunkiem że będę mógł go oddać jak znów będzie krzywo. vogel taki jak potrzebuję to 600pln vogels wall 1245 ew krótszy ale trochę za krótki 1225 za 450pln.

Koleś w tym salonie krafmana mnie oświecił... że ludzie kupują wieszak, ustawiają w jednej pozycji i tak sobie wisi przez lata... w takim wypadku to każdy nawet najbardziej badziewny wieszak będzie dobry...
 
Do góry