Uchwyt pod centralke?

arturjohnny

New member
Czesc.

Z moim 5.0 jest maly problem: duze fronty mam odsuniete od sciany ok 50cm, tv na vogels wisi ladnie, tez wyciagniety do przodu, blizej frontow. Centralke producent zaleca ustawic jak najblizej tweeterow we frontach, wiec najlepiej gdybym ja podwiesil pod tv. Moj problem: jest jakis uchwyt co mi wyciagnie centralke do przodu i ladnie zawiesi pod tv?

Dziekowa :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zbadaj B-Tech BT19
Jeśli chodzi o centralny a tweetery frontów to chodzi o wysokość.
Poza tym, wbrew pozorom i powszechnie panującej opinii ideałem nie jest umieszczanie centrala i frontów w jednej płaszczyźnie (względem słuchacza). Idealnym układem jest umieszczenie wszystkich głośników po okręgu, którego osią jest właśnie słuchacz. Oczywiście w warunkach domowych jest to niemożliwe, ale należy dążyć do tego, by fronty oraz central miały podobną odległość od słuchacza, więc nie przesadzałbym z tym "wyciąganiem" centrala do przodu ;)
Oczywiście, jest kalibracja, ale im mniej ingeruje tym lepiej. To tak jak z Photoshopem. Najpierw zadbajmy o dobre ujęcie, by jak najmniej narobić się przy obróbce...


b_tech_bt19_uchwyt_scien_20272.jpg
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja mam bt 15 zakres 18-28cm w galerii u mnie widac mniej wiecej jak to wyglada ,central ok 30cm cofniety wzgledem frontów efekt nie zamierzonych.😜 Pzdr
 

arturjohnny

New member
Dzieki za podpowiedz z centralka. Mysle ze ten bt dluzszy bedzie idealny. Nie chcialem by calkiem centralka byla schowana pomiedzy sciana a tv. Wszelkiego rodzaju polki maja przewaznie z 20cm glebokosci. Powinno wszystko wyjsc jak nalezy: delikatny luk plus zachowane wytyczne by centralka nie byla za nisko/wysoko wzgledem frontowych tweeterow.

Milego
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
No wczesniej zrobilem polkę 20cm z mdf ale przyszedl głębszy central i trzeba bylo zapodac inny uchwyt i bt sie sprawdzil.Pzdr
 

arturjohnny

New member
Musialem odswiezyc temat, bo bt 19 po prostu znikl ze sklepow. Ktos ma jakis namiar na uchwyt co potrzebuje, ewentualnie cos podobnego? Bede wdzieczny za pomoc
 
Do góry