Uchwyt głośnikowy prosze o rade.

Podpucha

New member
Witam.

Posiadam zestaw kina domowego z głośnikami pure acoustics av799 i musze jeden z głośników satelitarnych zawiesić na scianie stojak odpada. Pytanie do was, czy ktoś z was kupował juz takie uchwyty na allegro i czy jest z nich zadowolony? Był bym wdzieczny za linki do aukcji nabytych lub do polecanych modelow z internetu.

Myślałem nad:

UCHWYT KOLUMNOWY GŁOŚNIKOWY OBROTOWY METALOWY (2066034991) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tylko tutaj jest brak zakresu regulacji w jednej płaszczyźnie. Przykrecajac go poziomo do sciany byłby zakres regulacji na boki a gora doł odpada co by mi strasznie nie przeszkadzało myśle.

Jeszcze myślałem nad:

UCHWYT POD KOLUMNY GŁOŚNIKOWE 10kg 2 szt. ŚCIANA3D (2078753175) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tutaj lepsza jest regulacja ale płytka ktora sie mantuje do głośnika wydaje mi sie na tyle duża ze bedzie przysłaniać otwor BR w głośniku.

Macie jeszcze może coś ciekawego do zaproponowania ?
 

mostom

New member
Macie jeszcze może coś ciekawego do zaproponowania ?
Na temat tych co pokazałeś nic ci nie powiem - ale ja osobiście polecam takie coś: Uchwyt do głośników B-TECH BT 77 BT77 KURIER 0! (2050932426) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Ja jestem z tego uchwytu zadowolony i chyba część ludzi na tym forum też - bo je polecają. Problemem może być fakt,, że ty potrzebujesz tylko jeden uchwyt - a te są sprzedawane w komplecie po dwa.
 

Podpucha

New member
Dzieki wielkie.

To nie żaden problem gdyz nie wiadomo co bedzie w przyszłosci a ten uchwyt jeść nie woła wiec bedzie sobie czekał na swoja kolej. Jednak kupie ten co poleciłeś, z racji ze wyglada solidnie i ma co potrzebuje. Jeszcze raz dzieki za podpowiedz. :)

HAHA a do tego sprzedawca ma siedzibe 30km odemnie :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mostom

New member
Nie za ma co. Z tego uchwytu na pewno będziesz zadowolony - jest solidny, z niezłym udźwigiem a dodatkowo nie trzeba robić żadnych otworów w głośniku - zaciska się tylko tymi bocznymi prowadnicami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Podpucha

New member
Tak tak doczytalem o tym zacisku min szerokosc kolumny do tego uchwytu jest chyba 130mm a moje maja 185mm wiec spoko da rade :)

Tak sie zastanawialem nad tym troszke bo kupujac uchwyt na ktorym głośnik ma wisieć, po czasie moze sie okazac ze bedzie sie przekrzywial lub poprostu uchwyt bedzie nie spełnial swoich własciwosci to lepiej jednak zainwestowac w cos co moze sie przydac pod inny mocniejszy zestaw w przyszłosci.
 

blady73

New member
Ja u siebie mam te z drugiego linka (ściana 3d)> mam JBL E10 i uchwyty naprawdę dają radę. Tylko przymocowane są do bocznej ścianki głośnika. Z tyłu za duża blacha mocująca. Pozdrawiam
 

mostom

New member
Tak sie zastanawialem nad tym troszke bo kupujac uchwyt na ktorym głośnik ma wisieć, po czasie moze sie okazac ze bedzie sie przekrzywial lub poprostu uchwyt bedzie nie spełnial swoich własciwosci to lepiej jednak zainwestowac w cos co moze sie przydac pod inny mocniejszy zestaw w przyszłosci.
Chyba nie ma możliwości, żeby uchwyt przekrzywił się samoistnie - dokręcasz wszystko śrubami.
 

Podpucha

New member
Chyba nie ma możliwości, żeby uchwyt przekrzywił się samoistnie - dokręcasz wszystko śrubami.

tak to niby jest ale montujac moj głosnik SR bede chcial go ustawic na poziomie głowy siedzacej osoby wiec musi byc naprawde solidny, waga głosnika to około 3kg moze kapke mniej ale chcac go zamontowac rownolegle do sciany czyli na wyprostowanym ramieniu to czym dlozsze ramie to tym wieksza sila potem dziala na to ramie a z biegiem czasu roznie to bywa, uchwyty ktore bralem pod uwage to tez konstrukcje z niby mocnego plastiku skrecane motylkowo i na srobki ale jakos takie rozwiazanie wydaje mi sie liche poprostu.

Wole jednak kupic cos solidnego w razie wymiany systemu na mocniejszy uchwyty drozsze beda na dluzej tak mysle.
 

m4rcin-3k

New member
Na temat tych co pokazałeś nic ci nie powiem - ale ja osobiście polecam takie coś: Uchwyt do głośników B-TECH BT 77 BT77 KURIER 0! (2050932426) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Ja jestem z tego uchwytu zadowolony i chyba część ludzi na tym forum też - bo je polecają. Problemem może być fakt,, że ty potrzebujesz tylko jeden uchwyt - a te są sprzedawane w komplecie po dwa.


Dokładnie mam takie i naprawdę są bardzo funkcjonalne (głośnik ustawisz tak jak Ci odpowiada) i ładne jak na mój gust.
 

mostom

New member
tak to niby jest ale montujac moj głosnik SR bede chcial go ustawic na poziomie głowy siedzacej osoby wiec musi byc naprawde solidny, waga głosnika to około 3kg moze kapke mniej ale chcac go zamontowac rownolegle do sciany czyli na wyprostowanym ramieniu to czym dlozsze ramie to tym wieksza sila potem dziala na to ramie a z biegiem czasu roznie to bywa,
Ten który ci podałem w linku nie jest z plastiku (to jest solidny metalowy uchwyt) - ma tylko plastikową maskownicę. Udźwig do 25 kg - więc myślę, że twój głośnik 3kg krzywdy mu nie zrobi. Długości ramienia w tym modelu nie można regulować - jest na sztywno ustawiona i przeznaczona do obciążeń jak wyżej.
 

Monkin

New member
Bez reklam
tak to niby jest ale montujac moj głosnik SR bede chcial go ustawic na poziomie głowy siedzacej osoby .
Przemyśl to, ponieważ raczej nie jest to zbyt dobry pomysł, gdyż surroundy powinny być umiejscowione, o ile możliwości pozwalają, powyżej linii głowy słuchacza. Tylne SR powinny rozpraszać dźwięk w taki sposób aby trudno było go zlokalizować, a nie dawać dźwięk prosto w głowę w kierunku słuchacza. No chyba, że faktycznie nie masz miejsca na ścianie w pokoju.
 

blacklio

New member
Odnośnie wspomnianych wieszaków zerknij tutaj, są na nich BX2, jeden waży 6kg, bardzo pewnie i stabilnie trzymają kolumnę, nic nie drga.
 

Podpucha

New member
Ten który ci podałem w linku nie jest z plastiku (to jest solidny metalowy uchwyt) - ma tylko plastikową maskownicę. Udźwig do 25 kg - więc myślę, że twój głośnik 3kg krzywdy mu nie zrobi. Długości ramienia w tym modelu nie można regulować - jest na sztywno ustawiona i przeznaczona do obciążeń jak wyżej.

Ten model będę właśnie brał i na niego się właśnie zdecydowałem. Zamieszczę jeszcze później jakiś zdjęcia by się poradzić gdzie najlepiej umiejscowić głośniki SR.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, też mam je w jednym pokoju. Plastik bije po oczach, logo z przodu psuje wizerunek kolumny, a docisk też nie jest idealny. Obecnie zastanowiłbym się już nad B Tech BT77. Szkoda ze w POlsce nie sa dostępne Barkany 152
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Powiem Wam, że te wszystkie wynalazki wg mnie wyglądają bardzo kiczowato i garażowo. Zastanawiam się dlaczego Barkan nie jest dostępny w naszym kraju i co jest trudnego by inne uchwyty mogły choć trochę wyglądem się do niego zbliżyć. Da sia? Da.
 
Do góry