Uchwyt Do głośników surround

silent22

Member
Witam
Nie mam za bardzo gdzie położyć głośników i chciałbym je powiesić na ścianie, nie wiem czy to dobry wybór dlatego piszę tutaj. myślałem o czymś takim:
http://www.allegro.pl/item432206233_uchwyt_do_kolumn_glosnikow_gwar_36_m_cy_wawa_10kg.html
ale nie wiem jak to się łączy z głośnikiem czy trzeba nawiercać dziury w głośnikach? Może mi ktoś to wytłumaczyć i napisać czy warto coś takiego zamontować pod te głośniki, a może polecicie coś innego pozdrawiam
 

sempik

New member
Miałem podobny dylemat. zdecydowałem się na wieszaczki "bezinwazyjne". Fajne, wytrzymałe, ale dwa razy droższe B-Tech BT77 w sklepie internetowym ans (linku nie podam, bo jestem za młody- min 5 postów :))
Regulowane ramię. Sprawdź tylko, czy twoje Kody się tam zmieszczą.

pozdr,
sempik
 

_fresh_

New member
Ja tez kupiłem B-techy 77 i jestem z nich bardzo zadowolony - rewelacyjny system, można sobie dowolnie obracac głośnik i nawet pochylic ... :eek:k:
 

arekm

New member
B-tech77 wyglądają ciekawie ale pytanie - jak bardzo mocno ów ścisk łapie kolumnę? Mam satelity po 3.5kg każda, to sporo. Plastikowe uchwyty gną się strasznie.

Dlatego szukam metalowych ale... dochodzi dodatkowy temat w postaci małego dziecka. Jak jakimś cudem by ściągneło głośniki na siebie ... a kable niestety póki co na wierzchu. Chciałbym uniknąć jak tylko się da niszczenia kolumn przez wiercenie w nich.

Do tego kanapę mam przy samej ścianie więc głośniki będą po bokach, skierowane nieco w dół + ku środkowi kanapy.

Czy b-tech77 to nadal najlepszy wybór czy może pojawiło się coś lepszego?

Edit: uh, b-tech77 minimalny rozstaw 13.5cm, a moje satelity mają mniej - Jamo S602, (wysokość x szerokość x głębokość): 240 x 133 x 210 mm. Odpadają więc.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Te uchwyty się nadadzą - wystarczy trochę pomyśleć i na łapki ścicskające nakleić pasek chociażby z gumy grubości 2-3mm i po sprawie.
Co do ich solidności to są rewelacyjne, u mnie wiszą kolumny przednie wysokościowe Monitor Audio GS-LCR po 8,5kg każda. Możliwości ustawień kolumny w tym uchwycie są genialne.
http://allegro.pl/uchwyt-do-glosnikow-b-tech-bt-77-bt77-kurier-0-i1359969482.html
Uchwyty BT77 to bardzo dobre rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

IwirUs

New member
B-tech77 wyglądają ciekawie ale pytanie - jak bardzo mocno ów ścisk łapie kolumnę? Mam satelity po 3.5kg każda, to sporo. Plastikowe uchwyty gną się strasznie.

Dlatego szukam metalowych ale... dochodzi dodatkowy temat w postaci małego dziecka. Jak jakimś cudem by ściągneło głośniki na siebie ... a kable niestety póki co na wierzchu. Chciałbym uniknąć jak tylko się da niszczenia kolumn przez wiercenie w nich.

Do tego kanapę mam przy samej ścianie więc głośniki będą po bokach, skierowane nieco w dół + ku środkowi kanapy.

Czy b-tech77 to nadal najlepszy wybór czy może pojawiło się coś lepszego?

Edit: uh, b-tech77 minimalny rozstaw 13.5cm, a moje satelity mają mniej - Jamo S602, (wysokość x szerokość x głębokość): 240 x 133 x 210 mm. Odpadają więc.

Mogę Ci szczerze doradzić te uchwyty. Nie dalej jak w piątek wieczorem montowałem je u siebie właśnie pod Jamo z zestawu S606HCS3. Uchwyt łatwy do założenia i co najważniejsze ŁADNY. Mam kolumny czarne więc świetnie się prezentują. Co do szerokości to masz w zestawie 2 filcowe podkładki mocowane na taśmę. Spokojnie można wyciąć na wymiar kawałki w miarę elastycznej gumy i do tego dokleić na taśmę dwustronną. W efekcie Jamo się mieszczą. Co do siły zacisku to sam o tym decydujesz bo mechanizm jest bardzo spartański ale skuteczny - z obu stron uchwytu masz zwykłe gwintowane śruby które przykręcając "krzyżakiem" dociskają jedno z ramion uchwytu. Jak wstawisz elastyczną gumę i mocno ściśniesz to dziecko co najwyżej wyrwie kabel z zacisków nim kolumienka spadnie ;)
Zresztą na tą chwilę na runku nie ma nic bezpieczniejszego dla dziecka w domu. Każdy stand jest dużo bardziej niebezpieczny. Przy tych uchwytach również producent zaleca stosowanie śrub (3szt) mocowanych do podstawy uchwytu i wkręcanych w spód kolumny. Według mnie jest to zbyteczne chyba że ktoś ma zamiar wstawiać tam jakieś kloce powyżej 10kg (a nawet 20kg).
 
Do góry