Uchwyt do D7000

Slygado

New member
witam,

Jestem posiadaczem Samsunga D7000 46'.
Rozglądam się za wieszakiem do tego TV.

Jak większość z Was widziała pojawiły się podróbki Ultra Cienkiego wieszaka Samsunga WMN1000B.
Najwiarygodniej wygląda model firmy LAUK:
DULIK & LAUK
ale zastanawiam się, czy jest to bezpieczna metoda powieszenia tv na ścianie.
Jakby nie patrzeć tv wisi na lince, która jest w instalowana w dwa krążki z tworzywa.
Jeden krążek puszcza i TV leży na glebie. Kilka tysi do kosza...

Fajny efekt na ścianie, ale jak na mój chłopski rozum mało bezpieczny.
A może tylko mi się tak wydaje..... Ma ktoś to cudo w domu i może wyrazić opinie ??


W takim razie jeśli nie podróbka Samsunga to co ??
Jaki wieszak i od kogo polecacie zakupić - tak aby TV nie odstawał za bardzo od ściany, oraz taki, aby gwarantował nam możliwość spokojnego snu bez obawy, że obudzi nas dźwięk spadającego panelu...


Rozglądając się po allegro i eliminując rożne opcje wpadł mi w oko model prezentujący się bardziej solidnie i pewnie. Co prawda tv odstaje od ściany o 4cm, ale to chyba też niewiele, więc może to dobra opcja... do tego daje nam możliwość pochylenia TV co przy zawieszeniu daje lepszy efekt dla oglądającego.
Rzućcie okiem i wyraźcie swoją opinie:
UCHWYT WIESZAK TV LCD 36-64'' US3 S.PLASKI POZNAN (1683913134) - Aukcje internetowe Allegro

Czekam na Wasze opinie i sugestie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodziło ot to czy musisz mieć uchylny ?
Bo bez uchylnego będziesz miał blisko na 1,5 cm od ściany.
A uchylny ma swoje wymogi, czyli większą odległość.
A napisz jeszcze jaka odległość od ekranu ?
Bo raczej da sobie radę bez uchylnego uchwytu.
 

Slygado

New member
Odległość ściany na której będzie wisiał TV od ściany przeciwnej pod która stoi siedzisko to 3-3,5m.

co do tego czy musi być uchylny to się raczej nie upieram, bardziej nurtuje mnie solidność wykonania tego super SLIM wieszaka a'la Samsung.
TV powieszony na nim wygląda rewelacyjnie, ale mimo wielu kupujących nie ma za wielu komentarzy co tego produktu. ...stąd moje obawy.

Dzięki za odpowiedź.
 

pancer

New member
Ja kupiłem metalową wersję tego wieszaka (Dulik&Lauk), więc nie boję się że coś nie wytrzyma. Do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedynie należy dokupić dłuższe śruby bo te dodawane w komplecie są za krótkie, gdy użyjemy dystansów dołączonych do telewizora.
 

Slygado

New member
Ja kupiłem metalową wersję tego wieszaka (Dulik&Lauk), więc nie boję się że coś nie wytrzyma. Do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedynie należy dokupić dłuższe śruby bo te dodawane w komplecie są za krótkie, gdy użyjemy dystansów dołączonych do telewizora.
Jaki koszt tej metalowej wersji ??

Bardziej niż o krążki, martwię się o linke i sposób mocowania pętli na jej końcach :)
Jeśli możesz podaj oznaczenie śrub które należy zakupić do montażu serii D.

Dzięki za odpowiedź :)
 

Kris_H

New member
Jakby nie patrzeć tv wisi na lince, która jest w instalowana w dwa krążki z tworzywa.
Jeden krążek puszcza i TV leży na glebie. Kilka tysi do kosza...

Witam

Dokładnie to pętle będące na końcach linki przewlekane są przez metalowe śruby przykręcane do telewizora. (krążki nie są "ogniwem" tego połączenia) Krążki plastikowe lub metalowe mają jedynie dystansować punkt zaczepienia linki i nieznacznie usztywniać całe połączenie linki z TV. Podczas pęknięcia elementu nic się nie dzieje ponieważ TV wisi na lince przykręconej śrubami więc nie ma jak spaść. Nie widzę też możliwości pęknięcia podkładki ponieważ ona nie przenosi żadnych obciążeń - jedynie poddana jest niewielkiej sile ściskającej jak to podkładka. Materiał, z którego podkładka jest wykonana w wypadku tego wieszaka jest kwestią wyłącznie psychologiczną - powstaje dylemat czy zawiesić TV za kilka tys na plastiku i tyle.
Inną kwestia jest solidność zaciśnięcia metalowych pętli na samej lince i tutaj jedynie bym się dopatrywał istnienia najsłabszego ogniwa. Producent (Dulik&Lauk) zapewniał mnie o testach obciążeniowych ponad 200kg. Przy wadze Samsunga 40" czyli około 11kg i tym że na moje oko te zaciski wyglądały solidnie to ja bym spokojnie zaryzykował.

Inną kwestią jest że finalnie po remoncie zrezygnowałem z wieszania TV na ścianie z uwagi na:
- niechęć do prowadzenia każdego przewodu pod ścianą.
- możliwość obracania TV na boki
- dosyć niskie usytuowanie TV

To tyle z mojej strony na temat wieszania TV na ścianie.

Pozdrawiam
Kris
 

gibki

New member
A ja się zastanawiam czy byłaby możliwość zamontowania dwóch linek?? Tak dla bezpieczeństwa. Co o tym myślicie?? Np kupić oryginalny wieszak Samsunga i tą podróbę dla samej linki i zamontować oryginał z dwiema linkami.
 

mazawada

New member
Uparłem się, żeby powiesić PS 64D8000. Zadanie pozornie nietrudne, bo ten TV waży tylko 35 kg., ale jest ogromny. Postanowiłem, że wieszak ma być "uchylno-wysuwalno-zawiasowy".
Zacząłem od srebrnego VM LEW-8422. Bardzo ładny. Ale zawias pochylania w pionie okazał się niestabilny i TV bujał się "prawo-lewo", a także "przód-tył". Więc oddałem.
Wymieniłem (bez problemu) na model YD LCD-812. Także srebrny. Piękny.
Od trzech godzin TV wisi. Nie spadł.
Moja opinia o tym uchwycie: prosty montaż, płynne ruchy, regulacja we wszystkich płaszczyznach (przód, tył, prawo, lewo, regulacja poziomu, regulacja pionu), posiada maskownice do kabli, elegancki wygląd.
Drogi jak diabli, ale "jestem tego wart". Telewizor także.
Nawet żona jest zachwycona. Zarówno uchwytem, jak i moją dzielnością przy montażu.
Uważajcie tylko na załączone śruby do przykręcenia wieszaka do TV - są za długie i mogą dotykać do wnętrzności TV, pomimo załączonych tulei dystansowych!
Pozdrawiam. Trzymajcie się w pionie!
 

Kumak2

New member
Witam
Zakupiliśmy z sąsiadem Samsungi 46” D8000 i powiesiliśmy je na wieszakach firmy Dulik & Lauk (na allegro dostępny jeśli się nie mylę pod nazwą WMN2000B). Zestaw śrub (długość) był odpowiedni. Proces instalacji wyjątkowo szybki (wywiercenie 2 dziur w ścianach).
Jedyne obawy jakie mieliśmy to że wieszak ten jest z plastiku – ale oglądając uchwyty przykręcone do ścian wyglądało to na tyle solidnie że podjęliśmy ryzyko zawieszania :-D.
Konkludując – telewizory powieszone na ścianach wyglądają bardzo dobrze i a mocowanie jest dość solidne. Stosunkowo łatwy jest do nich dostęp (złącza) choć jeśli ktoś chce często podłączać urządzenia USB bezpośrednio do TV – to bez „przedłużacza” USB będzie to kłopotliwe.
 
Do góry