uaktualnienie zestawu

arekarek

New member
Witam serdecznie,

Posiadam Logitech z-5500 (5.1 THX). Zestaw jest uruchomiony w konfiguracji 2.1 głównie dlatego, że kable mega ciężko pociągnąć nad drzwiami po lewej stronie.
Używany jest do kina domowego i muzyki 60/40%.
Jak można taki zestaw usprawnić? Czy lepiej zastąpić czymś nowym?
Zastanawiam się nad soundbarem Yamaha YSP 5600, lecz pokój jest z wykuszem, kominek po drugie stronie - więc generalnie masakra akustyczna na 40m^2 :-o Soundbar opiera się na odbiciach od ścian, więc może sobie nie poradzić w moim przypadku.

Może jakiś 5.1 bezprzewodowy by dał radę? Albo fajne głośniczki na tył/boki? Na półce mam też wzmacniacz Denon 7.1, więc może dokupić tylko kolumny bezprzewodowe na tył/boki bez wzmacniacza.
Budżet to +/- 6tyś. A - nie mam jak ustawiać podłogowe kolumny, brak miejsca.

Proszę o sugestie.


Pozdrawiam,
Arek
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
40m2 aż się prosi o porządne głośniki. Niekiedy z okablowaniem trzeba postąpić radykalnie. Ja np. zdemontowałem cały sufit podwieszany i powycinałem rowki w ścianach żeby je poprowadzić. Jeśli nie ma miejsca na głośniki wiszące na ścianach lub stojące, to pozostaje jeszcze rozwiązanie sufitowe na 5 lub 7 kanałów. Skoro masz ampli 7 kanałowy, to za 6k da się już bardzo rozsądny zestaw głośników kupić. Soundbar to rozwiązanie mocno kompromisowe, myślę że nawet gorsze od tych pierdziawek logitecha, których obecnie używasz.
 

arekarek

New member
Na ścianach mogę wieszać głośniki, na podłodze nie ma zbytnio jak rozmieścić - musiałyby stać w przejściach.
Zestaw naścienny - kiedyś miałem KEF KHT 2005, dobrze grały. Czy teraz coś innego się kupuje?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sam jestem obecnie na etapie przebudowy kina i postawiłem na JAMO D500, z tego co czytam wszędzie to jest to super zestaw jeśli stawia się głównie na kino. Są to głośniki wiszące.
 
Do góry