Tylni czy przedni basreflex

raf44

New member
Adamo :) ja też zwróciłem na to uwagę aby otwór bassreflex nie stał się skarbcem mojego szkraba. Dlatego szukam kolumn z zasłoniętym przez maskownicę otworem - tak jak to mają Tagi 606. Chciałem zrezygnować z suba i dlatego tak czepiłem się przedniego basreflexu. Wcześniej moim faworytem były Mission Mv6 ale podobno za małe do tej powierzchni. Może jednak bez znaczenia tylni basreflex, może te Mv6 lepiej jednak wypadną w porównaniu z tagą. Przecież poza promocją kosztują ok 2000 za głośniki 2 drożna a taka kosztuje 1000 i konstrukcja 3 drożna.Już sam nie wiem co wybrać?
 

Pierek

New member
przy odleglosci 5-10 cm od sciany kolumny dudnia i nie trzeba byc akustykiem z wyksztalcenia zeby to stwierdzic.
oczywiscie rozne kolumny wymagaja roznej odleglosci aby to zniwelowac , do tego dochodzi oczywiscie sama akustyka pomieszczenia. w niektorych przypadkach aby to zniwelowac trzeba odstawic kolumny 50 cm w niektorych taka odleglosc nie jest niezbedna. niektorzy oczywiscie nie slysza roznicy obojetnie w ktorym miejscu ustawione sa glosniki ,w jakiej odleglosci od scian i od siebie, czasem tez glosniki sa tak kiepskie ,ze dudnia nawet na srodku pomieszczenia.w obydwu tych przypadkach ustawienie nie ma wiekszego znaczenia i mozna je wtedy nawet powiesic sobie w naroznikach przy suficie...
mysle ,ze jesli nie ma mozliwosci odsuniecia kolumn na wieksza odleglosc niz 25 cm ,to bezpieczniej bedzie zastosowac monitory i cale niskie pasmo przekierowac na suba.

Cały czas o tym pisze ale niektórzy nie potrafią tego zrozumiec tylko za wszelka cene probują sie ze mna nie zgodzic .
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Adamo :) ja też zwróciłem na to uwagę aby otwór bassreflex nie stał się skarbcem mojego szkraba. Dlatego szukam kolumn z zasłoniętym przez maskownicę otworem - tak jak to mają Tagi 606. Chciałem zrezygnować z suba i dlatego tak czepiłem się przedniego basreflexu. Wcześniej moim faworytem były Mission Mv6 ale podobno za małe do tej powierzchni. Może jednak bez znaczenia tylni basreflex, może te Mv6 lepiej jednak wypadną w porównaniu z tagą. Przecież poza promocją kosztują ok 2000 za głośniki 2 drożna a taka kosztuje 1000 i konstrukcja 3 drożna.Już sam nie wiem co wybrać?


Wczoraj doszły do mnie Jamo C405, wieczorem naskrobię jakąś fotorelację i opisze pierwsze wrażenie, bass reflex z tyłu
 

marecki6

New member
Bez reklam
Adamo :) ja też zwróciłem na to uwagę aby otwór bassreflex nie stał się skarbcem mojego szkraba. Dlatego szukam kolumn z zasłoniętym przez maskownicę otworem - tak jak to mają Tagi 606. Chciałem zrezygnować z suba i dlatego tak czepiłem się przedniego basreflexu. Wcześniej moim faworytem były Mission Mv6 ale podobno za małe do tej powierzchni. Może jednak bez znaczenia tylni basreflex, może te Mv6 lepiej jednak wypadną w porównaniu z tagą. Przecież poza promocją kosztują ok 2000 za głośniki 2 drożna a taka kosztuje 1000 i konstrukcja 3 drożna.Już sam nie wiem co wybrać?


a jak myslisz dlaczego te missiony zostaly tak przecenione ? poniewaz za cene 2tys nikt ich nie kupowal bo mozna za ta kase kupic znacznie konkretniejsze zestawy .... jak rozmawialem z kolesiem ze sklepu audioklanu to powiedzial mi w grudniu ze na stanie maja okolo 300/400 takich zestawow i przewiduje ze promocja dlugo potrwa bo chca sie ich wyzbyc
 

raf44

New member
No tak :) wystawiają się nawet na allegro i jakoś wielu kupujących nie widać.
Powrócę więc bez żadnych obiekcji to Tag. Ponieważ niestety nie uświadczyłem ich w moim miasteczku, pod względem wykonania i materiałów (paczka, maskownica, etc.) do jakich kolumn można je porównać?
Czy pod tym względem są porównywalne z np. Maudio, prism czy nieco wyżej Wharfedale Vardius 300?

[pacio94] czy pod względem dźwięku zagrają gorzej czy lepiej niż Wharfedale Crystal 30?
 

piotr818

New member
Bez reklam
A kim ty jestes ze zalecasz innym swoje teorie ?? Skończyles wibroakustyke może ?? Pseudo znawca sie znalazł i audiofil
nie masz chlopie pojecia o czym mowisz Otwór stratny ??
Gówniany sprzet masz i tyle ....


Mam 30 lat praktyki w budowaniu kolumn głośnikowych,
projektowaniu i zestawianiu zwrotnic z głośnikami pod tzw. ucho słuchacza. Oczywiście że, otwór stratny w kolumnie nie gra ale odpowiada za odpowiednią akustykę i rezonans (jego wielkość i długość tuby ) jeśli ktoś ma odrobinę o tym pojęcia nie plecie głupot.A do człeka który koniecznie chce mnie obrazić owszem mam fronty KEF REFERENCE 203/2 z 2 przednimi otworami stratnymi jeśli to g..... sprzęt? każdy ma prawo do własnego zdania.
 
Do góry