Tylne do Focal-a

rabit

Active member
Bez reklam
Jestem zdecydowany na zakup Focal Aria 926, ale jeżeli do kolumny centralnej nie mam obiekcji (Aria CC900), to zastanawiam się nad surroundami. Czy muszą być z tej samej serii, czyli SR 900, czy wystarczą Chorus SR 700? Muszą to być te kolumny, ponieważ muszą być jak najpłytsze. Wolałbym Chorusy, ze względu na cenę (potrzebuję 4 szt do 7.1). :) A może ktoś chce sprzedać właśnie te kolumny, w idealnym stanie. :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Stary łykaj śmiało Chorusy, minimalnie inna charakterystyka ale myśle ze mało wyczuwalna, taniej.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mało, albo i wcale, bo kopułka prawie identyczna. A i nisko-średniotonowiec większy w Chorusie, więc chyba nawet może być lepiej. Niby SR900 to dipole, ale przy kanapie na środku pokoju, wydają mi się niepotrzebne.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Pokój 5,50x4,70m. Na krótszej ścianie ekran i fronty. Kanapa ok 3-3,50m od ekranu. Po bokach kanapy (kąt 90st.) dwie kolumny surround i z tyłu kanapy w odległości ok 2m następne dwie. Chciałem coś nakreślić w Paincie, ale program oporuje, więc musisz to sobie poskładać w głowie. :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Obawiam się, że przy takiej odległości mogą się za bardzo przenikać kolumny boczne z tyłami. Chyba jednak zostanę przy zwykłych, płaskich. A zaoszczedzoną kasę przeznaczenia na lody. :)
Bardziej się obawiałem różnicy w dźwięku między tymi seriami, ale tak jak kolega Borixon napisał. Chyba nie ma tam aż takich różnic.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Prawdopodobnie będę zmieniał CC900 w białym hg na coś innego ,jeśli kolor ci odpowiada to..........
 

rabit

Active member
Bez reklam
Qźwa, właśnie HG white mi najbardziej pasuje. Dawaj cenę na PW. :)
Jak byś miał jeszcze 926 w WHG i SRx4 to biorę wszystko. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry