tylko .mkv czy jest jeszcze coś innego?

matio_turbo

New member
Witam.
Ostatnio popularne stają się odtwarzacze Blu-Ray z obsługą formatu .mkv, ponieważ dzięki nim można na dużym telewizorze oglądać filmy hd łatwo dostepne w internecie (nie biorę tu pod uwagę możliwości podpięcia tv do komputera). Czy istnieje jeszcze jakiś inny format oprócz .mkv o dobrej jakości hd, w którym filmy można łatwo znaleźć w internecie? Jeśli tak, to czy są jakieś stacjonarne odtwarzacze, które zdołają go odtworzyć?
 

matio_turbo

New member
MKV to kontener!
a w nim siedza rozne rzeczy, jesli mowisz o HD piratach, to wersja X264 piracka wersja H264

Ale jeśli jakiś producent podaje w opisie odtwarzacza, że obsługuje H.264, to czy odtworzę w nim pliki mkv z internetu (czyli te X264).

PS. W specyfikacji na stronie producenta napisane ma tak np. Philips BDP7500 albo Samsung BD-P1600A).
 
Nie, to nie jest tak jednoznaczne. H264 wykorzystywany jest np. na płytach blu-ray i w telewizji satelitarnej. MKV to kontener, podobnie jak MP4 i może siedzieć w nim różny kodek.
Samsung BD 1600 i 1600A odtwarzają MKV (po aktualizacji firmware). Gdzieś czytałem, że ten Philips też łyka MKV, ale palca nie dam sobie obciąć za to.

Zaczyna się pojawiać coraz więcej odtwarzaczy Blu-ray z odczytem MKV, a zaczęło się od LG BD 370. Wydaje mi się, że odtwarzacze blu-ray i NMT zmierzają w tym samym kierunku.
Blu-raye mają coraz więcej możliwości z odczytem MKV i obsługą dysków NTFS na czele, NMT natomiast zaczynają obsługiwać napędy blu-ray.
 

matio_turbo

New member
Nie, to nie jest tak jednoznaczne. H264 wykorzystywany jest np. na płytach blu-ray i w telewizji satelitarnej. MKV to kontener, podobnie jak MP4 i może siedzieć w nim różny kodek.
Samsung BD 1600 i 1600A odtwarzają MKV (po aktualizacji firmware). Gdzieś czytałem, że ten Philips też łyka MKV, ale palca nie dam sobie obciąć za to.

Zaczyna się pojawiać coraz więcej odtwarzaczy Blu-ray z odczytem MKV, a zaczęło się od LG BD 370. Wydaje mi się, że odtwarzacze blu-ray i NMT zmierzają w tym samym kierunku.
Blu-raye mają coraz więcej możliwości z odczytem MKV i obsługą dysków NTFS na czele, NMT natomiast zaczynają obsługiwać napędy blu-ray.

Dzięki za odp.
Mam jeszcze jedno pytanie. Co oznacza, że MKV ma profil 4.1 albo 5.1? Czy odtwarzacze Blu-Ray odtwarzają oba te profile (słyszałem, że LG nie daje sobie rady z 4.1)?
I czy można, w razie konieczności, zmienić profil pliku MKV np. z 5.1 na 4.1?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ciezko jest w necie o tym poczytac!

nie odtwarzaja 5.1 a nie 4.1
wszyscie urzadzenia otwarzajac standard do HD 4.1 i do okreslonej frames

poczytaj
 
Do góry