Tylko LG popycha wózek z OLED TV i to 4k. (CES 2014)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko LG popycha wózek z OLED TV i to 4k.

LG przedstawiło swój asortyment OLED na CES.
Nowy model 55" Full HD, który będzie prezentowany w połowie roku i trzy modele OLED 4K.

DSC08555_b_28833.jpg
LG jest jedyną firmą na rynku która prezentuje OLED TV.
Fakty mówią same za siebie.

Na CES 2014 OLED praktycznie zniknął. Sony nie pokazało swojego 4K 56 " , który oczarował wszystkich w zeszłym roku. Panasonic swój model ogłosił prototypem.
Samsung OLED, zaprezentował ... udaną strategię telefonu Oled.
DSC08554.jpg

Więc pozostaje to tylko LG (i Haier na panelu Hisense LG).
Jedyna firma z pełną linią produktów opartych na technologii OLED.
Telewizor w nowej wersji będzie miał na dole mały Soundbar, który służyć będzie jako podstawa. Płyta powinna być taka sama, z technologią WRGB.
Będzie WebOS jako system operacyjny, HDMI 2.0, dekodowanie HEVC (nawet jeśli telewizor nie jest 4K).
DSC08562.jpg

Model 77" już pokazywaliśmy na targach IFA obok 55" i "4K 65 (zakrzywiona).
Czerń, prędkość panelu to może być telewizja "ostateczna" na najbliższe lata. Połączenie OLED + 4K naprawdę trudne do osiągnięcia w przypadku innych technologii.
DSC08557.jpg

DSC08584.jpg

dday
 

Pabloos

New member
Ja sie nie zgadzam z tytulem bo wozek z Oled caly czas pchal i pcha Samsung juz ladnych pare lat wypuszczajac coraz to lepsze ekrany Amoled do swoich flagowych smartfonow.I to moim skromnym zdaniem jezeli chodzi o Oled to Samsung ma dużo dużo wieksze doswiadczenie!
 
Czyli jakis mega marazm zapanowal... Panasonic bedzie ulomna technologia (LCD LED) probowal dotrzymac kroku oledom, ktorych prawie nikt nie chce rozwijac i produkowac?
A co z technologia SED ( Surface-conduction Electron-emitter Display) ? Tez porzucona i zapomniana?

Sony tez od wielu lat pokazuje maly tv oled... Male ekraniki to nie to samo co wielkie...
 

timonek

Member
Bez reklam
kiki a to moze powidz dlaczego padl np. sed przeciez mial byc taki prosty w budowie i tani i super wiec czemu upadl ? moze by byl wlasnie za dobry i tani a juz tyle naprodukowlai tych wszystkich lcd i co by potem z tym robic ;)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Po pierwsze SED był za drogi w produkcji. W momencie jakby wszedł na rynek musiałby konkurować z taniejącymi na łeb na szyję "LED-mi" nie oferując marketingowo nic nowego. Dodatkowo problemy prawne z patentami opóźniały premierę ..... no i na tym się skończyła kariera tego wynalazku.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Pozostaje mieć nadzieję, że Samsung szybko podejmie rywalizację z LG na rynku telewizorów OLED. W przeciwnym wypadku monopol LG sprawi, że ceny OLEDów nie spadną tak szybko, jak powinny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pozostaje mieć nadzieję, że Samsung szybko podejmie rywalizację z LG na rynku telewizorów OLED. W przeciwnym wypadku monopol LG sprawi, że ceny OLEDów nie spadną tak szybko, jak powinny.

Dokladnie - konkurencja to bardzo dobra sprawa jest dla samych firm, gdyz musza sie starac robic dobrze i do tego w odpowiedniej cenie..
 

timonek

Member
Bez reklam
Po pierwsze SED był za drogi w produkcji. W momencie jakby wszedł na rynek musiałby konkurować z taniejącymi na łeb na szyję "LED-mi" nie oferując marketingowo nic nowego. Dodatkowo problemy prawne z patentami opóźniały premierę ..... no i na tym się skończyła kariera tego wynalazku.

Czytales wogole na temat sed-ow wlasnie miały być tansze w produkcji powniewarz skladac się mialy z miejszej ilości warstw i prościej się je miało robic to tak ogolnie w skrocie, wiec rczej nie doszukujemy się tu ze to z takich czy innych powodow bo tak samo może być pwoodem ze jak się naprodukowalo tyle lcd to jak towprowadzac cos lepszego i tańszego w innych dziedzinach takie same rzeczy się dzieja.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
SED-y na początku byłyby bardzo drogie i w produkcji i w praktyce. Do tego praktycznie nieopłacalna byłaby produkcja mniejszych przekątnych w tej technologii, a to właśnie tych mniejszych sprzedaje się najwięcej. Z tego co pamiętam to Canon szacował że pierwsze TV w tej technologii będą kosztowały kilkanaście tysięcy dolarów 55" bodaj. A to już wtedy było kilkakrotnie drożej niż LCD czy plazma.
Później te koszty istotnie miały być zredukowane (drukowanie) ale to "później" nigdy nie nastąpiło.

Może jak zaczniesz komuś wyjeżdać z tekstami żeby coś przeczytał to się sam doedukuj. I niewątpliwie wymiana zdań byłaby łatwiejsza gdybyś pisał tak żeby się to dało zrozumieć, bo póki co jest z tym kiepsko.
 

timonek

Member
Bez reklam
SED-y na początku byłyby bardzo drogie i w produkcji i w praktyce. Do tego praktycznie nieopłacalna byłaby produkcja mniejszych przekątnych w tej technologii, a to właśnie tych mniejszych sprzedaje się najwięcej. Z tego co pamiętam to Canon szacował że pierwsze TV w tej technologii będą kosztowały kilkanaście tysięcy dolarów 55" bodaj. A to już wtedy było kilkakrotnie drożej niż LCD czy plazma.
Później te koszty istotnie miały być zredukowane (drukowanie) ale to "później" nigdy nie nastąpiło.

Może jak zaczniesz komuś wyjeżdać z tekstami żeby coś przeczytał to się sam doedukuj. I niewątpliwie wymiana zdań byłaby łatwiejsza gdybyś pisał tak żeby się to dało zrozumieć, bo póki co jest z tym kiepsko.


Po pierwsze ten dzien co to pisalem nie byl dla mnie dobry, wiec przepraszam jak cie urazilem i przesadzilem z opinia. Przyznaje sie pomylily mi sie technologie mialem na mysli calkiem inna jednak SED mial byc nie zaciekawa technologia. A tak wogole to nie wiem czemu wszyscy porownoja oledy do sed np. A rodzaj wyswietlacza o ktorym pisalem i mialem na mysli to TMOS i nie wiem czemu ona sie nie rozwinela. Jeszce raz sory za tamten post do ciebie nie bede wiecej pisal komentarzy jak bede mial zly dzien i sie nie skupie na tresci, mam nauczke :).
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Nie ma problemu :).
SED był fajny bo to właściwie taki płaski kineskop. Ci co mieli możliwość to widzueć twierdzili że dawało to obraz wyjątkowo naturalny nieporównywalnie przyjemniejszy w odbiorze niż LCD. Tyle że niestety jak zwykle nie liczy się "jakość" tylko "taniość" + marketingowe pierdy no i mamy to co obecnie czyli de facto najgorsza technologia wygrywa.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja właśnie wczoraj straciłem OLEDowe dziewictwo czyli byłem sam na sam z 55' LG. Nie wiem, czy problemem był słaby materiał puszczany z pena czy mnogość świateł w MM ale ani rozpiętość tonalna barw ani głębia czerni nie wcisnęły mnie w ścianę. Lekko zaskoczony muszę stwierdzić, że na chwile obecną gdybym musiał coś kupować to za 30k wolałbym 4k z osprzętem.
PS Może moim problemem jest Filip 9705, który sam w sobie jest nadal lepszy od wszystkich obecnych LCD-eków?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Ja sie nie zgadzam z tytulem bo wozek z Oled caly czas pchal i pcha Samsung juz ladnych pare lat wypuszczajac coraz to lepsze ekrany Amoled do swoich flagowych smartfonow.I to moim skromnym zdaniem jezeli chodzi o Oled to Samsung ma dużo dużo wieksze doswiadczenie!

Na razie pchać przestaje:

CES 2014: No more Samsung OLED TVs for '3 to 4 years' | AVForums

Ma doświadczenie, ale jak sam twierdzi, za małe żeby ruszyć z masową produkcją wielkoformatowych ekranów OLED. Nowe tablety też miały być z AMOLEDami, a pokazano same modele z LCD.

Swoją drogą, chciałbym zobaczyć prototyp ich OLEDa na ich komórkowej matrycy PenTile ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja właśnie wczoraj straciłem OLEDowe dziewictwo czyli byłem sam na sam z 55' LG. Nie wiem, czy problemem był słaby materiał puszczany z pena czy mnogość świateł w MM ale ani rozpiętość tonalna barw ani głębia czerni nie wcisnęły mnie w ścianę. Lekko zaskoczony muszę stwierdzić, że na chwile obecną gdybym musiał coś kupować to za 30k wolałbym 4k z osprzętem.
PS Może moim problemem jest Filip 9705, który sam w sobie jest nadal lepszy od wszystkich obecnych LCD-eków?


A jak ten Philips by sie prezentowal w tych samych warunkach sklepowych? Bylaby "glebia czerni" i "rozpietosc tonalna barw"? Zadnych wspomnianych problemow w sklepie nie zauwazylem, wiec problemem nie jest tv, a to: "Nie wiem, czy problemem był słaby materiał puszczany z pena czy mnogość świateł w MM"
Widzialem tego Oleda, juz w dwoch sklepach i nie ma mowy tutaj o jakims zachwycie, bo na czym mialby on polegac w tych warunkach. Wiec albo jest perfekcyjna, albo taka jak na typowym lcd. To mozna oceniac przeprowadzajac test, a testy juz sa, wystarczy poczytac. Ocena w sklepie bedzie miala sens do pewnego momentu, bez znaczenia jaki by to mial nie byc ideal.
 
Ostatnia edycja:

Pabloos

New member
@barteknowack
Mi PenTile w Note3 nie przeszkadza i moim skromnym zdaniem jest to najlepszy Amoled jaki widziałem a miałem sporo telefonów z tym rodzajem ekranu.
Ja znowu czytałem przed chwilą ze Samsung nie zaprzestaje produkcji OLED TV tylko ze mina około 3-4 lata(ulepszanie technologii,mniejsze koszty produkcji)nim telewizory OLED będą w naprawdę przystępnej cenie(zbyt mała konkurencja,led TV jeszcze działa na klientów)
Pozdro
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Zgadzam się, zrobili dobry myk z tymi "diamentowymi pikselami", na pewno najlepsza wersja matryc tego typu.
Co do produkcji OLED przez Samsung, Kim oczywiście nie stwierdził stanowczo że "do dupy z tymi OLEDami" ale wypowiedział się w taki sposób, że można sądzić iż na nowe usprawnienia w ich OLED czy obniżenie kosztów trzeba będzie poczekać.

"Price was our greatest barrier. So our attempt to expand the market didn't really go well."

The unfriendly prices, he acknowledged, are due primarily to difficulties plaguing the OLED manufacturing process. "I'm really, really terribly sorry to say this, but it will take more time. … I believe it will take around three to four years."

He admitted that at this time last year, he had predicted that it would take two or three years, indicating that the manufacturing issues are more significant than previously thought."
 
Do góry