TX32LX70P i FERGUSON FX 7600

korasek

New member
Witam
Posiadam ten zestaw co w tytule.
Podlaczylem tuner z telewizorem za pomoca kabla SCRAT a talerz to 80 cm i obojetnie jak krece talerzem ciagle sila sygnalu to 30-31 % a jakosc 0-0,1 % i nic nie ma. Ma ktos jakis pomysl albo spotkal sie z czyms podobnym i wie jak to zrobic ?
Pozdrawiam
 

mmmadej

New member
fordek fx 7600

korasek napisał:
Witam
Posiadam ten zestaw co w tytule.
Podlaczylem tuner z telewizorem za pomoca kabla SCRAT a talerz to 80 cm i obojetnie jak krece talerzem ciagle sila sygnalu to 30-31 % a jakosc 0-0,1 % i nic nie ma. Ma ktos jakis pomysl albo spotkal sie z czyms podobnym i wie jak to zrobic ?
Pozdrawiam

Cześć uporałeś się już ztą przypadłością 30% sygnał itd..??dziś kupiłem fergusona i mam to samo
 

KrzychuAP

New member
Mam ten sam problem

Panowie, czy macie rozwiązanie braku sygnału w Fergusonie 7600?

Mam ten sam problem. Całość działa bez problemu na Fergusonie 7318; zmieniając tylko tuner znika sygnał.

Pozdrawiam i może wkońcu ktoś uporał się z tym problemem
 

robert83

New member
Może to kwestia instalacji antenowej: kable, efki itp.
FX 7600 ma b. czułą głowicę i może jakiś element instalacji mu nie pasi.
 

KrzychuAP

New member
Wczoraj na moment pojawił się obraz na wpisanych ręcznie programach (antena nastawiona na HB). Niestety po wyłaczeniu tunera i ponownym właczeniu powrócił stan "Brak sygnału"

Mam konwenter TWIN i na drugim kablu działa bez problemu Ferguson 7318. Zamiana tunerów nic nie pomaga; te same objawy.

Zaczynam się załamywać

Zamieszczam pliki z ekranami dwóch tunerów
 

Attachments

  • 7318 - M.jpg
    7318 - M.jpg
    16,2 KB · Wyś: 342
  • 7600 - M.jpg
    7600 - M.jpg
    18,1 KB · Wyś: 339
Ostatnia edycja:

KrzychuAP

New member
Jeśli podłączę kabel antenowy przy właczonym tunerze sygnał się pojawia. Jeśli wyłaczę tuner i ponownie właczę sygnał znika.

Czy ma może ktoś pomysł o co chodzi i co z tym zrobić?

Dzięki za pomoc
 

heros120

New member
Do wszystkich którzy borykają się z ustawieniami tunerów fx 6600 lub 7600
Proponuje na początek wejść tak -> Menu -> Instalacja -> Ustawienia anteny -> Wybrać Satelite na samej górze Hotbird lub( Polsat cyfrowy Lub Cyfra+ ) w zależmośći jaką masz wgraną liste !. Później ustawić:
1. tryb konwertera na Universal LNB 1
2.Zasilanie konwertera na TAK
3.Przełącznik DiseqC 1.0
4 Typ Diseq B Lub A w zalżności czy masz konwerter na czaszy pojedyńczy lub podwójny np: monoblok.
I później ciszyć się obrazem ;)
 
Ostatnia edycja:

KrzychuAP

New member
Zaczynam dochodzić do wnioski, że FX 7600 to niewypał Fergusona.

Powód: Wymieniłem końcówki kabla, "przestawiłęm" antenę, tuner wykazywał sygnał na poziomie 96-98%, po wyłaczeniu i włączeniu tunera wszystko było OK. Wystarczyło parę godzin aqby tuner nie pracował i wrócił "Brak sygnału".

Jednocześnie bez zakłoceń działa AF 7318 na tej samej antenie i kablu.


FERGUSON z serii FX to NIEWYPAŁY. Odradzam zakup tej serii zanim Frguson nie naprawi tego szmelcu!!!!
 

KrzychuAP

New member
Mam rozwiązanie

Witam

Miałałem instalację, która działała na tunerze AF7318. Po podłaczeniu FX7600 komunikat "Brak syganłu" z syganałem 30%.

Zmieniałem ustawienia i nic.
Zmieniałem "F'ki" i nic.

POMOGŁA zmiana konwertera na INVERTO Twin LNB

Całość działa z tunerami FX7600 i AF7318 i syganał 96-99%
Ustawienie diseqa na pozycję BRAK (oczywiście mam bezpośrednie podłączenie kablami z konwertera do tunerów)

Pozdrawiam
 
Do góry