tx-sr608 czy avr260

tomalo

New member
czołem
mam dylemacik między tymi dwoma modelami ampli... praktycznie w tej samej cenie, więc to nie decyduje... a 260-tke da się kupić w tej samej cenie co 255 więc chyba lepiej rozważać nowszy model
Nacisk na kino (kino/muzyka - 70/30)
pokój ok. 20m2, prawdopodobnie zagra to z MA BR6/5 ale jeszcze nie wiem na 100%... jak się zmieni koncepcja pokoju to może się skończyć na HKTS30 :(
najpierw mam zamiar kupić ampli (tymczasowo zagra to z kolumnami które mam), później porządne fronty i resztę... chodzi mi o ampli " z pazurem" do kina
HK - chwalony za dźwięk, moc itp, Onkyo - chyba nowsze rozwiązania, ponoć też nienajgorszy dźwięk.
Mam obawy co do wentylatora w onkyo - czy nie będzie za bardzo hałasował... w HK "pykanie" ...
Który ampli lepszy?
Wyglądowo HK ale to akurat pikuś i nie przesądza...
niestety im więcej czytam tym mniej wiem :) help ! :)
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Widzę,że jesteś z Krakowa to chyba masz tam gdzie iść i odsłuchać bo tak to trudno powiedzieć.Ja z zamiłowania do jego brzmienia i dizajnu wybrałbym Harmana.
 

tomalo

New member
no właśnie brzmienie w sumie mają różne ale i jedno i drugie fajne :) bardziej niż brzmienie rozbija się tu o kwestie techniczne... i ten "pazur" ... bo końcowe brzmienie zależy też od kolumn a te jeszcze nie są do końca postanowione :)
 

tomalo

New member
ale jak 260 jest w cenie 255 to chyba lepiej nowszy model... a na hdmi 1.4 mi tak specjalnie nie zalezy... bardziej na dekoderach, działającym hdmi passthrou, braku bugów i zonków sprzętowych i firmware'owych.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Z tą mocą to chyba kolego odwrotnie Onkyo ma większą luknij na zasilacze :)
Harman gra zdecydowanie spokojniej Onkyo natomiast poteżna dynamika i przestrzeń ale i tak uważam że są to b.dobre ampli w Onkyo lepiej rozwiązali kwestie pilota.Jak go zaprogramujesz a to się robi w 2min. banalnie prosto to możesz sterować 99% sprzętu na rynku :)
Niestety w H/K nie :(
 

tomalo

New member
no faktycznie pobór mocy 608 ma już bardzo konkretny, jest szansa, że na wyjściu też daje niezle...

coś mi się musiało pomerdać... chyba któryś z ampli miał tak, że niby dawał 7x100 a pobierał poniżej 500W...

czyli co? ten "pazur" do kina = 608-ka?

brak problemów z tym sprzętem? działa poprawnie hdmi passthru?
 

tomalo

New member
tak jak pisałem... 70/30 na korzyść kina... może nawet 75/25 :)

czyli 608-ka to na chwilę obecną najlepszy wybór pod kino (ogólnie, nie tylko z tych dówch modeli)?
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Akurat to,że Onkyo ma większy zasilacz wcale nie gwarantuje,że przy obciążeniu 5 kanałów to ta moc na kanał będzie większa niż w Harmanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry