TX-SR608 bardzo cicho gra.

witek666

Member
Witam serdecznie mam pytanie o pomoc do fachowców , hobbystów i ludzi znających się na sprzęcie. Kolega kupił używkę z alledrogo TX-SR608. po rozpakowaniu testowaliśmy najpierw na dreambox 500 po cinch słuchaliśmy muzyki ,a to z Trance TV czy MTV Rocks. Cóż ,żeby dobrze posłuchać musiał być pod głoszony do 80 Volume. Coś nam nie pasowało więc zrobiliśmy reset ustawień do fabrycznych ustawień. Cóż po tym zabiegu nic się nie zmieniło ,więc podłączyliśmy sprzęt do kompa po hdmi i puszczaliśmy FLAC-i utworki . Było głośniej ,ale jakby to powiedzieć szału nie było. Po bawiliśmy się ustawieniami w TX-SR608 ,ale delikatny wzrost jakości . Kolega poprosił mnie ,abym przytargał swój niskobudżetowy Onkyo TX-NR414 po podłączeniu tak samo ,tymi samymi kablami ,do tego samego źródła , do tego samego zestawu kolumn oraz taki sam puszczany utwór - wynik wyszedł na korzyść TX-NR414 było tak ,że utwór lecący na TX-NR414 z volume 20 ,żeby tak samo leciał z głośnością na tX-SR608 musieliśmy go podkręcić do 30 volume lub troszkę więcej. Teraz do was prośba o radę czy da się jakos ustawić tego TX-SR608 ,aby lepiej grał znaczy głośniej. Podkreślam nie mamy mikrofonu do kalibracji ,więc proszę o jakieś rady jak ustawić dane ustawienia w TX-SR608. Oraz takie pytanie czy może być coś zepsutego w tym 608 ,bo kolega ma jeszcze kilka dni do zwrotu , bo według specyfikacji ten TX-SR608 powinien tego TX-NR414 zjeść dźwiękiem ,on wa tyle opcji ,że mój TX-NR414 to przy nim jakiś niepełnosprawny. Czekam na pomoc oraz rady.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
poruwnajcie na pure direct, wtedy wyłaczne są wszelakie ustawienia i polepszacze. Po za tym, to pewnie kwestia ustawin, glownie Audyssey.
 

witek666

Member
Witam przetestowaliśmy Pure direct - jest jeszcze gorzej na tym ustawieniu ,znaczy ciszej i nawet gorzej niż na stereo. A co do Audyssey ,jak pisałem nie mamy mikrofonu w zestawie ,czy dało by radę jakoś manualnie określić jakimi ustawieniami się bawić ,aby głośniej to grało. Czekamy na dalszą pomoc.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jeśli w trybie Pure Audio na głośności 60/70 jest już głośno - to jest ok. Jak chcecie mieć głośniej (nie mylić z "lepiej" - temat jest szeroki i opisany niedawno w innym topicku) to wystarczy włączyć dwie opcje: Dynamic EQ (on) i Dynamic Volume (light). Wtedy już przy 45/50 jest głośno. Tak subiektywnie.
 

witek666

Member
Na pure audio przy 60 jest już głośno ,ale mamy pytanko dlaczego Dynamic EQ i Dynamic Volume mamy na szaro i nic nie możemy zmienić z góry dziękujemy za poradę.
 

witek666

Member
OK , dziękujemy za pomoc udało się oszukać Audyssey ,gdyż do wejścia mikrofonu kalibracyjnego włożyliśmy .... zwykły mikrofon komputerowy i udało się te opcje odblokować i ustawić jak podaliście wyżej. Wszystko ładnie zaczyna brzmieć i iść w stronę dobrego dźwięku. Teraz wielkie pytanie do was czy można kupić jakiś zamiennik lub inny model od innego amplitunera ( Denon , Yamaha ,Harman, Sony) czy innej firmy mikrofon kalibracyjny , żeby skalibrować lepiej tego TX-SR608 ?? Za pomoc i pomysły z góry wielkie dzięki.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Zrobiliście reset więc Audyssey i dynamicEQ jest nieaktywny.Żeby te opcję uaktywnić trzeba przeprowadzić autokalibrację mikrofonem.Inaczej się nie da.Bez mikrofonu ani rusz.Pożyczcie czy nawet kupcie.Widziałem niedawno na Allegro.Jak gra cicho wejdzcie w setup,potem w Speaker,dalej Calibration i tam sprawdźcie czy czasami głośniki nie są ściszone,dacie radę.
 
Do góry