[TX-P55VT60E]: "krzaczki" w w INFO o programach TV

negatyw001

Member
Support techniczny Panasonic zwala winę na operatora (INEA - Poznań), a operator - na producenta.

Według Serwisu Technicznego Panasonic, za “krzaczki” nie jest odpowiedzialny Moduł CAM, ale brak “deskryptora polskich znaków”, w strumieniu sygnału DVB-C, rozsyłanego w sieci kablówki.

A realia są takie:




A kto ponosi za to wg Was odpowiedzialność?
 

negatyw001

Member
Nie do końca, gdyż z użyciem dekodera stacjonarnego od operatora - jest wsio ok. Bo owe desktyptery są zaszyte w ich firmware.
W modułach CAM - podobno nie są.

A nie mam drugiego TV ze slotem na moduł CAM.
 

negatyw001

Member
Dekoder zewnętrzny obsługuje TV w drugim pokoju. Poza tym, łatwiej ogarnąć całość z poziomu jednego pilota od TV.

Tak więc problem istnieje nadal...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest wina telewizora. Przerabialiśmy to przy Sony kilkanaście lat temu z kablówką. To wina operatora który nie stosuje standardów. Gdyby była wina telewizora to u innych w Polsce też by tak było, a nie jest.
 

negatyw001

Member
@up
Dziwię się, że mój dużo mniejszy operator (East&West) nadaje tak, że na mojej Tośce L7 42" nie ma krzaczków, a INEA tego nie zapewnia.
 

negatyw001

Member
Udało mi się przetestować ten sam moduł w tej samej sieci kablówki (Inea) na 2 telewizorach: Panasonic TX-P55VT60E oraz SONY BRAVIA KDL-32W4000.
Te same krzaczki.
W obu TV nie można zmienić języka na 48:
7739999200_1410462658.jpg

4874748700_1410462682.jpg


Na mojej Tośce (operator East&West) - da się:
8939145900_1410462721.jpg


Czy ta niemożność wybrania języka "48" - może wynikać z zawartości wiązki strumienia sygnału kablówki?
 
Ostatnia edycja:

robbb67

New member
Mam ten sam problem z INEA i Panasonic TX L42E30E . Rozmawiałem i z Panasonic i Inea , oczywiście jedni zwalają wine na drugich. Sprawa nie załatwiona. Też sprawdzałem czy można zmienić język na "48" nie idzie.
Czy można sobie z tym jakoś poradzić ?
 

negatyw001

Member
Jeśli u mnie na 2 telewizorach różnych producentów jest ten sam efekt - winna jest INEA.
No chyba, że znajdzie się ktoś z INEA (na module CAM), który krzaczków nie ma.
Uważam, że trzeba złożyć oficjalną skargę na operatora do UKE. Od tego są.
 

TReneR666

New member
Z tego co wyczytałem na necie nie jest to wina modułu CI, ale odbiotnika TV. Np w Samsunku pomaga zmiana języka na Czeski przed programowaniem kanałów :)
 
Do góry