TX-P50VT30 czy TX-P55VT30

Tiger_

New member
Witam,

stoję przed trudnym wyborem między TX-P50VT30 a TX-P55VT30 jesli chodzi o odległość (cena nie ma znaczenia). Przy 3,3m jaki będzie lepszy 50 czy 55 cali (np. skalowanie SD, męczenie się wzroku, etc.). Z jakiej odległości oglądacie te rozmiary ekranu.

Darek
 

plejak

Banned
Witam,

stoję przed trudnym wyborem między TX-P50VT30 a TX-P55VT30 jesli chodzi o odległość (cena nie ma znaczenia). Przy 3,3m jaki będzie lepszy 50 czy 55 cali (np. skalowanie SD, męczenie się wzroku, etc.). Z jakiej odległości oglądacie te rozmiary ekranu.

Darek
Zdecydowanie 55 cali.
 

pr30@tlen.pl

New member
Ja mam stosunkowo mały pokój, odległość od ekranu TV ok. 3m i 55 cali to absolutnie nie jest za dużo (dla każdego rodzaju sygnału). Kupiłbym 65 cali, ale cena nieco za wysoka :(
 

IceBreaker

New member
Powiem tak. Kupiłem 55" - pierwsze wrażenie - o kurczę duży, po kilku dniach: jednak mógłby być nawet nieco większy :) - oglądam z ok. 3m
Pozdrawiam
 

ipsz

New member
TX-P50VT30 a TX-P55VT30 (...) Przy 3,3m jaki będzie lepszy 50 czy 55 cali?

Przy 3.3m (jeśli nie jest to problem finansowy) zdecydowanie 55" bo 50" szybko stanie się za mały jeśli będziesz chciał cieszyć wzrok szczegółami obrazu. I to dzień, dwa po uruchomieniu. A po kilku tygodniach i tak będziesz myśleć o większym ekranie. Oglądam 50" z 1.5-2.5m i jeśli pewnie jak tylko sytuacja na to pozwoli zmienię na 55". Fakt, wiele zależy od jakości obrazu ale fatalne SD nawet na 32" wygląda fatalnie a porządne HD rozwija skrzydła na dużym ekranie.
 

Tserof

New member
46" na początku to bylo coś teraz TX-P50VT30 był ogromny przez 1 miesiąc oj chce się wiecej. Jesli nie masz hamulca finansowego to bierz większy
 

Blendor

New member
tserof wszystko ma swoje maksimum 50 faktycznie umnie tez sie zmiejszyla ale juz nie tak drastycznie jak dawne 42 jednak uwazam ze zamowiony juz niebawem 55vt30 to bedzie idealny rozmiar ! wiekszego juz bym nie mogl miec to bylo by chore
 
Do góry