TX-P50ST60E czy w cenie do 4tys jest coś lepszego?

skyd34th

New member
Witam

TX-P50ST60E czy w cenie do 4tys jest coś lepszego?

Głównie wieczorami.
Głównie Filmy, seriale z PC w 720p, 1080p, oraz Playstation 4.
Odległość 2-3 metry

Miniumum 50" - Obecnie mam TX-P50C10Y HD Ready - czy przeskok w jakości obrazu będzie mocno zauważalny?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam

TX-P50ST60E czy w cenie do 4tys jest coś lepszego?

Głównie wieczorami.
Głównie Filmy, seriale z PC w 720p, 1080p, oraz Playstation 4.
Odległość 2-3 metry

Miniumum 50" - Obecnie mam TX-P50C10Y HD Ready - czy przeskok w jakości obrazu będzie mocno zauważalny?


Lepsze od czego ?
50ST60E to bardzo dobry sprzęt tylko trzeba o niego zadbać przez kilkaset godzin.
Ja mam co prawda 50VT60E, ale Koledzy, którzy mają ST bardzo go sobie chwalą.
W porównaniu do TX-P50C10Y HD Ready to różnica na pewno będzie.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli głównie wieczorami to Panasonic będzie super 50ST60.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

skyd34th

New member
Lepsze od czego ?
50ST60E to bardzo dobry sprzęt tylko trzeba o niego zadbać przez kilkaset godzin.
Ja mam co prawda 50VT60E, ale Koledzy, którzy mają ST bardzo go sobie chwalą.
W porównaniu do TX-P50C10Y HD Ready to różnica na pewno będzie.

Pozdr.

Ogólnie czy w tej cenie jest jakaś alternatywa oferującą np lepszą jakość obrazu, jak przypuszczam wszystkie LCD i LEDy pozostają w tyle?

"zadbać przez kilkaset godzin. " tzn? sądziłem że kwestia wygrzewania, czy też powidoków w nowych PDP nie występuję ?

Swoją drogą co znaczy literka E w kodzie produktu 50ST60E? na stronie panasonica znajduję tylko 50ST60
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ogólnie czy w tej cenie jest jakaś alternatywa oferującą np lepszą jakość obrazu, jak przypuszczam wszystkie LCD i LEDy pozostają w tyle?

"zadbać przez kilkaset godzin. " tzn? sądziłem że kwestia wygrzewania, czy też powidoków w nowych PDP nie występuję ?

Swoją drogą co znaczy literka E w kodzie produktu 50ST60E? na stronie panasonica znajduję tylko 50ST60

C oznaczy E ? Przypuszczam, że Europa.
A w kwestii powidoków .... hmmmm .
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/9...go-stacji-tv-wysylamy-prosby-do-nadawcow.html

Pozdr.
 

miki450

New member
ST60 w porównaniu z C10Y będzie lepszy ale przepaści nie ma (mam ST, miałem C). Oglądany wieczorem lub w nocy, ST zauważalnie niżej schodzi z czernią. Z 3 metrów (lub więcej) obraz będzie identycznie ostry/wyraźny, poniżej 2,5 m. da się zauważyć większą ilość szczegółów na ST. ST ma duuuużo większe możliwości korekty ustawień obrazu. Podsumowując: zależy od odległości, z której oglądasz i pory dnia. W dzień, ponad 3 metry, nie zauważysz różnic, w zaciemnionym pomieszczeniu (nocą, wieczorem), z bliska, jak najbardziej.
 

radius_bo

New member
Ja także miałem X10Y (jeśli chodzi o obraz to samo co C10Y). Obecnie posiadam 42ST60. W dzień w jasnym pomieszczeniu każda plazma wysiada. Jednak w nocy różnica jest ogromna. Czerń jest o wiele lepsza w ST60. Nie wiem jak na papierze, ale kontrast na moje oko też jest zdecydowanie lepszy w nowszym modelu. X10Y wydaje się być jaśniejszy, ale to wynika chyba z braku jakiegokolwiek filtra wysokokontrastowego (ST60 posiada Infinite Black Pro).

Jeśli chodzi o oddanie kolorów - po samodzielnej kalibracji "na oko" (grzebanie w ustawieniach balansu bieli oraz ustawienie kontrastu i jasności przy pomocy tablic Burosch) - jest lepsze w ST60. W X10Y w ogóle nie możliwości regulacji balansu bieli oraz zarządzania kolorami z poziomu menu użytkownika. Pozostaje jedynie menu serwisowe, ale to już dla bardziej wtajemniczonych.

Jakość kanałów SD jest podobna na obydwu TV (ze wskazaniem na X10), jednak kanały HD lepiej wyglądają na ST60. Tego można było się spodziewać. X10 posiada matrycę 1024x768, ST60 1920x1080.

Mała uwaga: mam wrażenie, że czerń w X10 była lepsza na początku użytkowania niż teraz. Chyba coś jest w pogłoskach o utracie czerni w modelach na rok 2009.
 
Do góry