TX-P50ST50 zielone pixele

Rybaczenkow

New member
Jakiś miesiąc temu kupiłem ten właśnie telewizor. Od kilku dni zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Przy ustawionym źródle wejściowym na HDMI bez różnicy czy to wejście 1,2 czy 3 ekran nie jest idealnie czarny tylko widać na nim mnóstwo mieniących się na zielono pixeli. Dotychczas nic takiego się nie działo, teraz oglądając obraz z 2m w HD na ciemniejszych scenach widać ta jakby "kaszę". Dodam że przy ustawieniu wejścia na AV1 czy AV2 ekran jest idealnie czarny, efekt zielonych kropek widać tylko przy wybraniu HDMI. Na serwerze filmik obrazujący te zjawisko.

http://speedy.sh/DXNQy/P1040626.MOV
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Dla wejść HDMI masz jasność ustawioną na więcej niż +2. Ustaw jasność na 0 lub -1 i zrównoważ zmianę jasności przestawiając gammę na 2,2 lub 2,0 (ustawienia dla trybu prawdziwe kino P42ST50).
 

Rybaczenkow

New member
Faktycznie! Miałem jasność na +5 i gdy zmniejszyłem na +2 kropki zniknęły! Takie to proste a człowiek sie stresu najadł przed świętami:) Dziękuję
 

qbek77

Member
a gdzie to się ustawia bo nie mogę znaleźć w menu
pokopałem trochę w instrukcji obsł. i w tv i widzę że to ustawienie nie jest u mnie dostępne, może mi ktoś powiedzieć dla czego?
 
Ostatnia edycja:

qbek77

Member
Wchodzisz do menu konfiguracja i zaawansowany ustawiasz na właczony i juz masz dojscie do ustawien zaawansowanych
dokładnie tak mam zrobione i nadal brak tej opcji. Może uaktywnia się ona po podłączeniu pod inne wejście HDMI? teraz mam podłączone- tuner SAT wyj. HDMI (w opcjach tunera typ wyjścia RGB) -TV pierwsze wejście od góry HDMI AV in.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jakiś miesiąc temu kupiłem ten właśnie telewizor. Od kilku dni zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Przy ustawionym źródle wejściowym na HDMI bez różnicy czy to wejście 1,2 czy 3 ekran nie jest idealnie czarny tylko widać na nim mnóstwo mieniących się na zielono pixeli. Dotychczas nic takiego się nie działo, teraz oglądając obraz z 2m w HD na ciemniejszych scenach widać ta jakby "kaszę". Dodam że przy ustawieniu wejścia na AV1 czy AV2 ekran jest idealnie czarny, efekt zielonych kropek widać tylko przy wybraniu HDMI. Na serwerze filmik obrazujący te zjawisko.

P1040626.MOV - Speedy Share - upload your files here


a kabel HDMI kolega ma jaki? Może przypadkiem taki za 10zł? :bober:
 

broda1725

New member
Bez reklam
Według mnie kabel nie ma tu nic do tego ja też mam podobnie z Samem E490 jak się zmniejszy jasność i zwiększy pogłębianie czerni to zmniejszają sie kropeczki wiec tu nie ma kabel nic do tego. A kabel to najtańszy bedzie taki sam jak za 150zł, chodzi mi że i tak nie zauważysz różnice no może na 10m chodz wątpie. Według mnie taki urok plazm, widać to ale przecież nikt nie oglada z 50cm tv.
 
Do góry