tx p50st50 TNIE na przejazdach

matjeger

New member
Witam Forumowiczów. Jestem, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem plazmy Panasa. Ale niepokoi mnie pewien fakt. Często na filmach fabularnych czy przyrodniczych tnie obraz. Nie ma płynności podczas szybkiego ruchu kamery, tak jakby obraz nie nadążał za ruchem. Oglądam głównie kanały HBO HD i Discovery HD na platformie N. Wymieniłem juz nawet kabel hdmi na nowszy, ale nic to nie dało. Nie jestem specem od ustawień. Większość ustawień to fabryczne. Z góry dziękuje za pomoc!
 

xadamux

New member
zamiast kabla mogłeś kupić sobie krate piwa miałbyś chociaż z niej jakiś użytek...a tak to wejdź w ustawienia obrazu, poszukaj zaawansowane i zmień IFC (chyba że wysyła Ci sygnał 24p z odtwarzacza to Smooth film wtedy sie nazywa ta opcja ) i daj na pośrednie lub max i problem rozwiązany
 

matjeger

New member
zamiast kabla mogłeś kupić sobie krate piwa miałbyś chociaż z niej jakiś użytek...a tak to wejdź w ustawienia obrazu, poszukaj zaawansowane i zmień IFC (chyba że wysyła Ci sygnał 24p z odtwarzacza to Smooth film wtedy sie nazywa ta opcja ) i daj na pośrednie lub max i problem rozwiązany


Próbowałem na każdym z ustawień i dalej szarpie.
To co zauważyłem np. w nagranym filmie Władca Pierścieni, że szarpie drugi plan czyli np. góry na tle postaci w trakcie przejazdu.
Nie jest to jakiś ból, ale strasznie irytuje.
Chyba jedynie ta skrzynka piwa rozwiązałaby problem;)
 

Gasol

New member
Ja też zauważyłem, że u mnie przycina się lekko obraz na bardziej dynamicznych scenach. Ale czy to nie jest przypadkiem wina tunera (n-ki)? Nie mam możliwości porównania, czy z innego źródła obraz HD byłby płynny.
 
U mnie na dekoderze UPC też czasami tnie kombinowanie z IFC niewiele pomaga , jak dla mnie jedna z niewielu wad tego szkiełka która psuje radość oglądania . Wcześniej na 50V20 który miałem tego nie było , dekoder i sygnał dokładnie ten sam .
 

Pingu

New member
U mnie VT50 też się ciął z początku.
Podpiąłem inny TV równocześnie, na którym wcześniej nie widziałem tego i ciął się w tych samych momentach. Teraz już mi się nie tnie albo tego nie widzę. Wydaje mi się, że to dostrzegamy bo się ostro wpatrujemy w TV a to wina sygnału, im lepszy obraz tym odchyły są bardziej widoczne.

A przełączyłem dekoder n-ki na 720p i nie widziałem przycinania się, jak wróciłem na 1080i to też już tego nie widziałem.
 

Komander

New member
zamiast kabla mogłeś kupić sobie krate piwa miałbyś chociaż z niej jakiś użytek...a tak to wejdź w ustawienia obrazu, poszukaj zaawansowane i zmień IFC (chyba że wysyła Ci sygnał 24p z odtwarzacza to Smooth film wtedy sie nazywa ta opcja ) i daj na pośrednie lub max i problem rozwiązany

Xadamux, a nie na odwrot? Jezeli TV przycina to znaczy ze IFC nie wyrabia, dlatego trzeba dac IFC na minimum lub wylaczyc w ogole.

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

xadamux

New member
Komander - ja używam póki co tylko do przesyłania sygnału lapka lub dysk podpiety pod tv i jade na ustawieniach IFC pośrednie bo lubie taki obraz a przy okazji nic mi nie rwie, póki co nie wiem jak wygląda sprawa z sygnałem z dekodera bo go jeszcze nie mam podpiętego. Trzeba tak czy tak kombinować z ustawieniami by sie nam najlepiej oglądało i przystosować obraz do naszego "widzi-misie"
 

codaco

New member
Komander - ja używam póki co tylko do przesyłania sygnału lapka lub dysk podpiety pod tv i jade na ustawieniach IFC pośrednie bo lubie taki obraz a przy okazji nic mi nie rwie, póki co nie wiem jak wygląda sprawa z sygnałem z dekodera bo go jeszcze nie mam podpiętego. Trzeba tak czy tak kombinować z ustawieniami by sie nam najlepiej oglądało i przystosować obraz do naszego "widzi-misie"

Na nowych produkcjach to IFC jeszcze daje radę ale jak oglądałem na tym Indiana Jones to po prostu masakra, jakby film nakręcony na makiecie a wszelkie pościgi to teatr nie do przejścia jak dla mnie.
 
Do góry