TX-P50ST50 czy PS51E8000 czy cos innego

antek12

New member
witam
chce kupić dwa tv,coś do 42 cala(do 2500zl,mały pokój,mało nasłoneczniony,podpięta kablówka analogowa) i coś do 50 cala(do 5000zl,duży pokój,nasłoneczniony,okna północ,wschód będą rolety,podpięta satelita orange) ,od czytania postów i testów nie wiem co kupić,będą oglądane głównie wieczorem

chcialem kupic 42st50 w mm byl za 2500 oraz 50st50 ale panasy maja wady z 50hz,jakies pasy i migoczą,bardziej wrażliwe na powidoki niż samsung,myślałem o e8000(mam sama PS50B650 i żadnych problemów) ale w cenie sama jest już prawie 55st50 i teraz co kupić,oglądanie plazm w sklepie przy sztucznym świetle mija się z celem ale i tak dają lepszy obraz na kanałach sd od lcd

i teraz co
42st50(tutaj nie mam żadnego innego zamiennika panasa)
50st50
PS51E8000
55st50

a może coś z ledów,tylko drogie są strasznie
 

HDbodzio

New member
W tytule jest "....czy coś innego", więc proponuję coś innego. Trzy miesiące temu kupiłem P50GT50. Za 5200 zł (z przesyłką) masz praktycznie jakość serii VT bez zbędnych bajerów typu okulary, pilot do neta czy nagrywanie na kartach pamięci. W porównaniu do ST dostajesz lepszy obraz, ekran z certyfikatem THX, dwukrotnie większą liczbę gradacji koloru, wbudowany tuner satelitarnej (pozbyłem się tunera do Cyfry+, kabli i steruję wszystkim jednym pilotem). TV ma genialny obraz, bardzo łatwy w ustawieniach, niezły dźwięk, świetnie współpracuje z zewnętrznym dyskiem USB w roli nagrywarki (rozbudowane opcje nagrywania), bezproblemowo obsługuje opcje internetowe po wifi. Jakieś wady 50 Hz, pasy i migotania włóż między bajki o starych plazmach. Mój egzemplarz nie szumi (brak wentylatorów) i nie bzyczy, a nie sądzę, aby był jakiś wyjątkowy pod tym względem. Powidoków brak, oglądam normalnie po kilka godzin dziennie różne kanały, choć muszę przyznać, bez TVN24, bo mnie nie interesuje :) Telewizor ładnie wygląda (to nie jest bez znaczenia) i właściwie jego jedyną wadą jest, że nie występuje w rozmiarze większym niż 50 cali. Ale jeśli ta wielkość wystarczy, to kto go nie docenia, robi błąd jeszcze większy, niż w przypadku serii ST. Życzę pomyślnego wyboru.
 

antek12

New member
bylem zobaczyłem,powąchałem i wezmę st50,jak bym miał szmal wziąłbym vt50 obraz ma cudowny ale 50vt50 6000zł,sam 60e6500 ma bardzo ciemny obraz i słabe kolory według mnie(bawiliśmy się ustawieniami ale obraz nas nie zadowalał),obok siebie stały 65st50 i 65vt50 i obraz miały identyczny i teraz moje pytanie czy st, gt, vt maja ta sama matryce,czy 42ut zamiast 42st to dobry zakup
 

3d0

New member
Ja właśnie obwąchałem dobrze 2 plazmy w salonie Samsunga: PS51E6500 oraz PS64E8000 i całe szczęście, że w weekend nie zamówiłem PS60E6500 na którą byłem napalony. Pomimo zabawy ustawieniami nie udało mi się otrzymać obrazu, który mnie porwał:( dużo lepiej wygląda to w E8000, ale tam z kolei płaci się za bajery, więc też odpada. Szkoda, że serii 7000 nie sprzedają w EU.

Wróciłem zatem do pewnego sprzętu i biorę Panasonica TX-55ST50. Wybrałem niestety wielkość kosztem obrazu, bo mam prawie 4m do telewizora! W innym wypadku brałbym 50GT50.
Okulary do Panasa na pewno z czasem sobie dokupię, ale najbardziej mnie boli brak WiFi w standardzie.
 

antek12

New member
ja mam pytanie do kikiego,kiki po ile masz 50st50 oraz 42st50 i 42ut50,50st ma byc dla ojca i to jest pewniak,42 ma byc dla kolegi ale 42 st prawie trzy kola ut jakies 2300,napisalem do Ciebie w sklepie jaka cena, ale odpowiedzi brak i jeszcze jedno pytanie dlaczego 50st50 nie ma w sklepach jest tylko 42 i powyzej 50
 

antek12

New member
bob bylem w sobote w rtvagd i sprzedawca mi powiedzial ze plazm juz sie nie produkuje i tylko sa ledy bo to nowa technologia,a czekac na cos nowego co jest za drogie,ciekawe czy ktos napisal do panasa jaki jest realny koszt produkcji(produkcja masowa w chinach) np. vt50 i niech mi nikt nie pisze ze placimy za nowe technologie
 
Do góry