/TX-P50S20/ Brak dźwięku przy opcji DD w N-boxie

Witam,
przekopałem już niejedno forum o N-ce i Panasonicu, ale nigdzie nie rozwiano w 100% moich wątpliwości.
Do TV jak w tytule mam podpiętego kablem HDMI N-boxa (białego) a optykiem amplituner. Kiedy w opcjach dekodera wybieram, by przesyłany był dźwięk DD, wówczas w przypadku kanałów HD w głośniakch TV zalega cisza, mimo że w TV ustawiony jest dźwięk cyfrowy na HDMI.
Z tego co czytałem ten model nie odtworzy dźwięku jeśli przez HDMI z urządzeń zewn. będzie DD - prawda to? Nie ma downmixu do 2.0 ?
Jeśli podłączę np. B-Ray/PS3 po HDMI to nie będzie dźwięku na TV?

Zazwyczaj oglądam N-kę z włączonym amplitunerem, ale nocą lub gdy ogląda żona amplituner jest wyłączony, co wymaga nieustannego wchodzenia do menu N-ki i wyłączania dźwięku DD, by cokolwiek usłyszeć w TV na kanałach HD.
Podobno jedynym rozwiązaniem jest ustawienie trybu DVI w N-ce i puszczenie dźwięku oddzielnym kablem cinch do AUDIO IN w TV. Trochę kiszka, że trzeba puszczać 2 oddzielne kable do TV.
Czy to jest jedyne rozwiązanie, by mieć jednocześnie dźwięk w TV na każdym kanale N-ki i DD w amplitunerze ?

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Podobno jedynym rozwiązaniem jest ustawienie trybu DVI w N-ce i puszczenie dźwięku oddzielnym kablem cinch do AUDIO IN w TV. Trochę kiszka, że trzeba puszczać 2 oddzielne kable do TV.
Czy to jest jedyne rozwiązanie, by mieć jednocześnie dźwięk w TV na każdym kanale N-ki i DD w amplitunerze ?
Tak. Dotyczy to wszystkich białych nboxów, poza nowymi małymi (ITI-2850ST). Turbodekodery też nie mają tego ograniczenia.
 
Do góry