TX-P50G30E Plazma a "całkowite" wyłączanie

sarna

New member
Witam!

Mam pytanie odnośnie "całkowitego" wyłączania telewizora z prądu. Mój panasonic podłączony jest do listwy przeciwprzepięciowej. I nie wiem czy na noc całkowicie wyłączać listwę czy zostawić go w trybie stand-by ? Jak teraz tak całkowicie go wyłączyłem do coś strzelało, wyczytałem że to dźwięk stygnięcia (uff). Możecie mi powiedzieć czy takie całkowite wyłączanie jest dobre czy nie ? Żebym nie popsuł telewizora..

Znalazłem podobny temat: www .hdtv .com .pl /forum /plazmy/ 4722-wylacznik-sieciowy-plazma. html

Ale za dużo się z niego nie dowiedziałem. Proszę o pomoc.
 

Blendor

New member
buhahaahah dobre :) , najlepiej jak jest burza wtedy nie polecam wylaczac fajne efekty moga pozostac:) kolego co ty wymyslasz za historie? duzo zdrowsze jest wylaczenie listwy i wyciagniecie z pradu anizeli tryb stand-by od zawsze od wielu wielu lat i tak samo z plazmami a 55VT30 to juz moja 4 plazma wylaczam do czerwonego swiatelka potem guzik na listwie i wyciagam z pradu za kazdym wylaczeniem sprzetu nigdy nie trzymalem i nigdy trzymac nie bede zadnego urzadzenia na czuwaniu
i tak samo odpalasz plazme wlaczasz listwe do kontaktu zapali sie czerwona dioda na G30 i wlaczasz tv zielona dioda:) tudne? nie?
 

Blendor

New member
nie polecam uzywac zbyt czesto przycisku glownego na tv niech on bedzie wduszony na stałe zapomnij o nim po wlaczeniu listwy automatycznie tv wystartuje w stand-by
takie czeste wlaczania glownym wylacznikiem to jest niezdrowe ! czesc mechaniczna sie zużywa
 

sarna

New member
buhahaahah dobre :) , najlepiej jak jest burza wtedy nie polecam wylaczac fajne efekty moga pozostac:) kolego co ty wymyslasz za historie? duzo zdrowsze jest wylaczenie listwy i wyciagniecie z pradu anizeli tryb stand-by od zawsze od wielu wielu lat i tak samo z plazmami a 55VT30 to juz moja 4 plazma wylaczam do czerwonego swiatelka potem guzik na listwie i wyciagam z pradu za kazdym wylaczeniem sprzetu nigdy nie trzymalem i nigdy trzymac nie bede zadnego urzadzenia na czuwaniu
i tak samo odpalasz plazme wlaczasz listwe do kontaktu zapali sie czerwona dioda na G30 i wlaczasz tv zielona dioda:) tudne? nie?

Nie rozumiem po co to wymądrzanie, skoro nie wniosło nic do tematu. Wiem jak się włącza i wyłącza TV, wiem że nie może być podłączony pod prąd podczas burzy żeby go szlak nie trafił. Natomiast pytałem czy dla plazmy nie jest zdrowsze zostawianie jej w trybie stand-by czy całkowite odłączanie jej z prądu, ponieważ jak ją wyłączyłem całkowicie z prądu to trochę strzelała jak stygła...
 
Do góry