TX-P50G10 czy PDP-LX5090H ??

Doni

New member
Witam mam dylemat który model wybrać, czy warto dopłacać do Pionka, czy różnice będą tak niewielkie że lepiej wybrać Panasonica, Tv ma być na długi okres czasu więc cena aż tak ważna nie jest. no i pytanie czy 2,5-2,8m od TV to za mało jak na 50cali??
Jeśli tak to pozostanie tylko Panasonic.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Doni

New member
A jak z odwzorowaniem ciemnych scen w filmach w porównaniu do 42PV700, bo w Panasonicu czasem trudno jest coś dojrzeć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer nie ma żadnych kłopotów z odcieniami szarości.
Dlatego nie musisz iść na kompromis.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497 - tu masz test

Tu żaluzje są opuszczone.
p1080107vr9.jpg


Tu z kolei siedzimy pod słońce. Czyli żaluzje poszły w górę a słońce świeci nam w oczy.
p1080100rp4.jpg


Nie ma kłopotów ze światłem / matryce antyrefleksyjne/
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam dolacze sie od tematu co do pioniera to wiem ze dobrze odtwzra ciemne sceny a wlasnie jak jest z innymi to nie za bardzo wiem w 100%, i co do pytanie kolegi to chodizlo mu o ciemne sceny a dales przyklad mieszanej w sumie jasnej sceny i ne ma tu znaczenia warstwa antyrefleksyjna bo chodiz o rozroznianie ciemnych scen czyli jakis np. mroczny chorror gdzie wieksoc obrazu jest w czerni taki powinienes dac przyklad bo ten jest raczej nie odpowiedni do pytania.
 

Vault Dweller

New member
1. Uważam, że zdecydowanie PIONEER.
2. Dla mnie ta odległość jest o'k, no ale jestem krótkowidzem...:cool: A poważnie, to posiedź chwilę w jakimś sklepie przed takim ekranem w tej odległości i sam najlepiej ocenisz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wjechały G 10 - więc jutro lub pojutrze porównamy.
Ale nie spodziewam się sensacji.
 

Doni

New member
Mimo że dzięki kiki-emu posiadam już Pionka to czekam na porównanie z niecierpliwością ;-)
Mogę jednoznacznie stwierdzić że odległość od ekranu 2,5-2,8, przy 50calach jest ok.
Pozdrawiam
 

Paweł U.

New member
To, że jest OK, to wiedzą wszyscy posiadacze dużych Pioneer'ów ;)
Inaczej mówią tylko ludzie z małymi (<50") telewizorkami.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Doni napisał:
Mimo że dzięki kiki-emu posiadam już Pionka to czekam na porównanie z niecierpliwością ;-)
Mogę jednoznacznie stwierdzić że odległość od ekranu 2,5-2,8, przy 50calach jest ok.
Pozdrawiam

Ale mówisz o SD czy HD ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ty masz full hd ?
I powiedz mi czy tak jak dla mnie z 2-2,5m 42" styknie czy lepszy byłby większy jak np. 46" ? myślę o tv HD Ready (X10) N i dvd (divx) dużo kanałów/filmów SD ewentualnie jakiś filmek w 720p.
 

jaroslawp

New member
Mam fullHD.
Ja bym wziął 46". Szybko się przyzwyczaisz do tego rozmiaru.
Kupisz 42", z potem będzie Ci mało.
Co do jakości obrazu na na nowych panasach X10, to poczekajmy do testu Kiki'ego.
 

Doni

New member
broda1725
Jeśli budżetowo dasz rade to śmiało 50", miałem wcześniej Panasonica 42PV700 a jak powiesiłem Pionka 5090H to tak naprawdę 2 dni i gały się przyzwyczaiły do tego rozmiaru. A poza tym, gierki(PS3) no majstersztyk teraz urabiam Killzona ;-) , choć mało czasu. Nie bój się większego rozmiaru. U mnie multimedia SD raczej wszystkie kanały chodzą czyściutko, HD z DTV-ki to już lepsza liga, no i na koniec BD nie wymaga komentarza, miodzio. No i błysk w oku sąsiada bezcenne ;).
 

broda1725

New member
Bez reklam
Doni tylko widzisz twój Pionierek jest full hd. A ja myślałem o hd ready. I nie wiem czy jeśli hd ready to pozostać przy 42"(X10) czy może 50"(PV8) lub full hd 46" (PY8) kasiory miał bym max 3500zł. Odległość tak jak wspominam 2-2,5m.
 
Do góry