TX-P46S10E czy TX-P50X10Y ???

lorson10

New member
Witam, jak w temacie zastanawiam, się który TV kupić. Żona chce 50" ale ja nie wiem czy nie wolałbym 46" bo z tego co czytałem na forum modele serii S są bardzo fajnymi plazmami. Wiem, że z serii S jest też 50" ale jest ona o 800zł droższa. Proszę o Waszą opinię na ten temat. Czy jest duża różnica między serią S a X??
 

darqman

Member
Podstawowa różnica x10 to hd ready a s10 full hd wiecej różnic technicznych znajdziesz na stronie panasonic'a
 

gorylla

New member
Bez reklam
lorson10 napisał:
wiem ale czy opłaca się inwestować w FullHD?? Mam c+ i xboxa360

Jeżeli jak piszesz masz dobrą platformę cyfrową (a więc w domyśle dobry sygnał), masz zamiar korzystać z telewizji HD, a w szczególności jak masz konsolę X360 to zdecydowanie Full-Hd.
 

lorson10

New member
Dziękuje za odpowiedź teraz to muszę tylko wytłumaczyć żonie, że lepszym rozwiązaniem będzie ten 46" chyba, że dorzuci 800zł to kupimy TX-P50S10E:)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Jeżeli jak piszesz masz dobrą platformę cyfrową (a więc w domyśle dobry sygnał), masz zamiar korzystać z telewizji HD, a w szczególności jak masz konsolę X360 to zdecydowanie Full-Hd.

C+ nie oferuje (i pewnie w najbliższym czasie nie będzie oferował) Full HD. Xbox 360 z tego co wiem też za bardzo gier w full hd nie ma, a co do filmów tak samo (chyba że coś się zmieniło odkąd go sprzedałem)
 

Foxxx24

New member
Witam:)

lorson10 jeżeli chce korzystać w pełni z uroków blu-ray oraz masz bardzo dobry sygnał i oglądasz kanały HD to jak najbardziej Full-HD:)

Bez wątpienia jednak 50 cali robi wrażenie i można się poczuć tym bardziej jak w kinie we własnym domu:)

Pozdrawiam.
 

motobartcompany

New member
lorson10 napisał:
{motobartcompany} możesz jakoś uzasadnić swoją wypowiedź...


Tak oczywiście.

wiem ale czy opłaca się inwestować w FullHD?? Mam c+ i xboxa360

Przy takim sygnale ful hd na pewno się nie przyda. Jednak nigdy nie wiesz czy np. za miesiąc nie kupisz blu-ray.

Najważniejsza sprawa to przy jakiej odległości będziecie oglądać telewizor?

Bo jeżeli jest to np. 3 metry to przy 46 calach nie zobaczysz różnicy między full hd a hd ready i wtedy 50 cali będzie dużo lepszym wyborem.
 

rilicek

New member
Ja miałem podobny problem i zdecydowaliśmy się z żoną na 50”. Niestety zakupu jeszcze nie dokonaliśmy. Decyzja zapadłą po tym jak udało nam się obejrzeć obok siebie dwa telewizory plazmowe Full HD i HD ready pokazujące ten sam materiał testowy. Z odległości 4 m (a z takiej będziemy oglądać) nie widać różnicy (chyba, że ktoś ma naprawdę sokoli wzrok ;) ). Różnicę widać z odległości około 1 – 1,5 na obrazach statycznych i napisach (na Full HD są mniej poszarpane krawędzie). Natomiast w przypadku obrazu ruchomego różnica jest nie do zauważenia. Trzeba jeszcze podkreślić, że było to przy obrazie testowym – obraz o takiej jakości nie jest na razie nadawany z żadnej satelity (podobno gdzieś w Ameryce jest usługa VOD udostępniająca materiał 1080p). Kiedyś przeczytałem post, że Full-HD jest lepsze bo ma 1980x1080 czyli 2073600 punktów a HD Ready tylko 1366 x 768 czyli 1049088 punktów, co teoretycznie daje 2 razy więcej informacji (dokładności) przy telewizorze Full HD. Niestety, każdy liczy piksele zapominając, że obraz jest kompresowany i kolory sąsiednich pikseli są uśredniane (i nie tylko oczywiście), więc informacja przekazywana w plikach wideo nie ma szans osiągnięcia dokładności 2073600 punktów. Reasumując Full-HD wygląda lepiej przy obrazach statycznych oglądanych z bliskiej odległości (np. zdjęcia) w przypadku scen dynamicznych najlepiej sprawdzić samemu, w pierwszym lepszym sklepie, czy zobaczymy różnicę.

PS.
A może warto dołożyć 800 zł by móc powiedzieć znajomym „50” FULL HD;)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Każdy widzi co chce i potrafi zauważyć.

Ja tam doskonale widzę różnicę pomiędzy:
1. świetnym SD a HD ready 576p (nie wspominając o wyższych rozdziałkach), różnica wyraźna,
2. HD ready 576p a 720p, różnica wyraźna
3. HD ready 720p, Full-HD 1080p, nie wspominając oczywiście o 576p, różnice niewielkie, ale zauważalne,
4. FullHD1080i a 1080p, różnica praktycznie żadna, poza tym, że materiał 1080p jest taki "mniej newrowy", bardziej stabilny.

Prawdą jest, że różnice w pkt 3 i 4 są niewielkie i trzeba ich szukać w detalach obrazu, ale są i dlatego czuję się lepiej mając TV Full-HD.

Natomiast nie wiem czemu, ale nie widzę za bardzo żadnej różnicy pomiędzy HD ready 720p a FullHD 1080i (może wynika to z tego, że sygnał 1080i porównuję dla kanałów TV, które są jakoś oszukane w bitracie?). Pozdr.
 

pawoj

New member
lorson10 napisał:
Dziękuje za odpowiedź teraz to muszę tylko wytłumaczyć żonie, że lepszym rozwiązaniem będzie ten 46" chyba, że dorzuci 800zł to kupimy TX-P50S10E:)
Przeciętne oko ludzkie nie dostrzega różnicy pomiędzy fullHD i HD ready dla TV 50" już powyżej 2,0m.
Dla 46" ta odległość graniczna wynosi 1,8m. Nawet zakładając, że ktoś ma sokoli wzrok opłacalność fullHD jest wtedy
gdy siedzimy w odległości 2-3m od TV 50". Powyżej 3m w zupełności wystarczy HD ready. Tyle teoria.
W praktyce istotnym elementem jest czynnik "prestiżu". No bo jak się pochwalić przed znajomymi nowym telewizorem 50"
jeśli nie jest nawet fullHD? :) Osobiście zdecydowałem się na zakup 50S10 na początku września. Odległość od TV 2,5-4 m.
Pozdrawiam.
 

rilicek

New member
gorylla napisał:
Każdy widzi co chce i potrafi zauważyć.

Ja tam doskonale widzę różnicę pomiędzy:
1. świetnym SD a HD ready 576p (nie wspominając o wyższych rozdziałkach), różnica wyraźna,
2. HD ready 576p a 720p, różnica wyraźna
3. HD ready 720p, Full-HD 1080p, nie wspominając oczywiście o 576p, różnice niewielkie, ale zauważalne,
4. FullHD1080i a 1080p, różnica praktycznie żadna, poza tym, że materiał 1080p jest taki "mniej newrowy", bardziej stabilny.

Prawdą jest, że różnice w pkt 3 i 4 są niewielkie i trzeba ich szukać w detalach obrazu, ale są i dlatego czuję się lepiej mając TV Full-HD.

Natomiast nie wiem czemu, ale nie widzę za bardzo żadnej różnicy pomiędzy HD ready 720p a FullHD 1080i (może wynika to z tego, że sygnał 1080i porównuję dla kanałów TV, które są jakoś oszukane w bitracie?). Pozdr.

Gwoli ścisłości.
Tryb 576p nie jest trybem „HD Ready” (Patrz definicja HD Ready – minimum 720 linii - min. 720i ).
Poza tym wszystko inne się zgadza.
Z tego co gdzieś przeczytałem podobno większość telewizji HD nadaje w 720p (nie mówiąc już o tym, że często upscalują też obraz SD do HD). Kablówki konwertują to na 1080i i może stąd trudno dostrzec różnicę. Czy to prawda? Nie wiem, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jakiej rozdzielczości nadają konkretne telewizje HD – żadna się tym otwarcie nie chwali.

Pozdrawiam
 

zbych934

New member
Mimo że posiadam 46s10 radzę zastanowić się na 50x10.
Ja oglądam 46 cali z 3 metrów i muszę stwierdzić, że przy full hd trzeba sporo większego TV(wzrok mam bardzo dobry). Przeważnie oglądam filmy mkv i z 3 metrów nie widać żadnej różnicy między full hd a 720p. Mówiłem sobie, że w razie czego przysunę trochę kanapę do tv ale stoi tam gdzie stała :).
 

Kowicz

New member
No to żeście mi teraz namieszali bo byłem zdecydowany na 46S10E (szczególnie że cena ostatnio sporo spadła) a tu teraz piszecie że lepiej kupić 50X10E.
Ja mam zamiar oglądać kablówkę i filmy z ok. 4m więc podejrzewam że będziecie chcieli mnie namówić na 50" :roll:
 

Papke

New member
lol

Mam identyczny problem z wyborem miedzy p46s10e a p50x10y :???:

Co sie zdecyduje na jeden z wymienionych to przeczytam jakas opinie, ktora mnie zawraca do punktu wyjscia;)

Jedyne co mi sie udalo ustalic do tej pory to to, ze 42 cale to za malo(wczesniej zastanawialem sie tez nad p42g10).

Czy ktos wie jak prezentowalo by sie przegladanie internetu na 50x10y?
 

Kerither

New member
"Bzyczenie"

Mam zamiar kupić Panasonic TX-P46S10E, ale słyszałem kilka opini o tym, że telewizor "bzyczy" czy jest to prawdą, można sobie jakoś z tym poradzić czy może są to pojedyńcze błedy fabryczne do usunięcia w serwisie?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Kerither napisał:
Mam zamiar kupić Panasonic TX-P46S10E, ale słyszałem kilka opini o tym, że telewizor "bzyczy" czy jest to prawdą, można sobie jakoś z tym poradzić czy może są to pojedyńcze błedy fabryczne do usunięcia w serwisie?
każda plazma bzyczy, taka specyfikacja technologiczna.
 

jankes3

New member
larson10 i kowicz pochwalcie sie co kupiliście bo ja mam taki sam problem jak wy , bedę oglądał N-kę i BR z około 3 m i nie wiem co wybrać czy 46 full hd czy 50 hd ready.
 
Do góry