TX-P42X10Y czy TX-P42G10E

wlodek11a

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych modeli. Głównie pójdzie sygnał z kablówki i DVD przez HDMI, odległość oglądania to 1,7 do 2,3 m, który z przedstawionych modeli będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem? A może mam wybrać coś innego?
 

yacek _b

New member
bitner nie wiem czy mozna porównać te modele , poza wielkością ekranu , w najtańszym sklepie internetowym różnica w cenie to 1000 zł :eek:
 

Mariusz Łódź

New member
Mam jeszcze male doswiadczenie w tych kwestjach ale wybralem X10.
Mam sygnal Canal+ pomimo, ze uwazany jest za niezly to wiekszosc kanalow jest SD na ktorych nie poczuje sie zalet FullHD. Jezeli masz sygnal z kablowki to moze byc gorzej niz u mnie.

W zasadzie sa tylko takie zalety tego FULLHD:
1) Jezeli przewazac bedzie u Ciebie wlasne zrodlo sygnalu wysokiej jakosci
2) Telewizor przetwarza z szybkoscia 600Hz - zwlaszcza jezeli z wieksza szybkoscia dane sa odswiezane na matrycy (chodzi o mala czestotliwosc wyswietlania ciemnych kolorow na zwyklych plazmach)?
3) Nowy typ matrycy.
 

wlodek11a

New member
Po kolei czyli tak do kablówki to brać x10 (hd ready) a do własnego sygnału g10 lub s10 (full HD) tak ja to rozumiem. A mam pytanie czy jak już kupie Full Hd to obraz będę miał gorszy na kablówce (SD) od Hd Ready ?
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
wlodek11a napisał:
Po kolei czyli tak do kablówki to brać x10 (hd ready) a do własnego sygnału g10 lub s10 (full HD) tak ja to rozumiem. A mam pytanie czy jak już kupie Full Hd to obraz będę miał gorszy na kablówce (SD) od Hd Ready ?


moim zdaniem tak duża różnica w cenie to efekt nowej technologii matrycy, 600Hz , większy kontras itd. ( wsio jest na stronie panasonica ) .
Na forum było też poruszane że przy takiej przekątnej to różnicy HDReady&FullHD cieżko bedzie zobaczyć .
Ale twój wybór i twoje pieniądze.
 

Mariusz Łódź

New member
Mi tez sie tak wydaje - przynajmniej przez rok na pewno X10 bedzie wystarczajacy, potem najwyzej pojawia sie telewizory laserowe i bedzie inna sytuacja na rynku.

Ale jezeli masz te pieniadze i mialbys sie denerwowac, ze nie wybrales FullHD no to musisz pomyslec.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kablówka cyfrowa czy analogowa ?
jak słońce świeci w mieszkaniu ?
jakie środki dokładnie masz do dyspozycji ?
ile % - do kablówki a ile dvd?
 

wlodek11a

New member
kablówka cyfrowa czy analogowa ? analogowa
jak słońce świeci w mieszkaniu ? słońce boczne ale są żaluzje
jakie środki dokładnie masz do dyspozycji ? do 4000 zł
ile % - do kablówki a ile dvd? tak 80% kablówka a 20% DVD

mocno zastanawiam się nad s10
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostałbym przy X 10- będzie lepsze skalowanie do 80% programów. A dvd i tak będzie extra.
Środki które Ci zostaną przeznacz na zakup extra kanałów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie :D.
Ala skalowanie się nie zmienia C+ przecież to w 99% kanały w SD.
 

wlodek11a

New member
za duży odległość od ekranu od 1,7 do 2,2 metra wiec 50' za duży nawet się zastanawiam czy 42' nie będzie za duży. Żona mi doradza 37'.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja bym wybrał 42" - ale WAF - to poważny argument.
Z 37" też będziesz zadowolony :D
 

wlodek11a

New member
ja też jestem za 42' tym bardziej że noszę okulary i jestem krótkowidzem wiec im większy tym lepszy hehe a z żonę przekonam do 42' pewnie z początku będzie duży ale się przyzwyczai i będzie git
 

malco

New member
nurtuje mnie wciaz ten sam problem

niezaleznie od operatora (cyfra, N, kablowka) wiekszosc stacji jest SD. zatem czy tylko patrzac z tej strony cgyba zawsze bedzie lepiej kupic tanszy model (w tym przypadku X10) lub nawet LCD (gdyz po co przeplacac za plazme skoro i tak ogladamy przewaznie SD)
jednakze pamietajmy, ze czasem dla kazdego z nas pojawi sie okazja obejrzenia kanalow HD, DVD lub pogrania w PS (to moze byc za iesiac, rok, lub wiecej) i wowczas wg mnie warto by miec model G10.

pomimo roznicy, ktora bazuje obenie ok 900 pln pozostaje pytanie czy TV kupujemy tylko na 1,2,3 lata ? wg mnie chyba wieksozsc z nas mysli o powazniejszym zakupie na przynajmniej 3 lata. a biorac pod uwage ten argument kwestia wyzszej ceny nie powinna miec az tak wielkiego znaczenia. chyba, ze planujemy miec TV na rok, dwa i kupic pozniej lepszy model. jednakze czy w takim przypadku nie powracamy zawsze do punktu wyjscia (przeciez za rok czy dwa znow bedziemy mieli podobny problem jak dzisiaj)
 

Empella

New member
Mam w domu dwie plazmy panasonica-42" i 37". Obie są oglądane z odległości ok. 2,5m. Zdecydowanie do SD będzie lepsza 37". Obraz jest po prostu lepszy.
42", owszem do HD, aczkolwiek HD i na 37" wygląda bardzo dobrze, właściwie tak samo. Telewizory użytkuję od około roku, więc są to praktyczne spostrzeżenia. 42" zdecydowanie powyżej 3m.
 
Do góry