TX-P42X10Y czy 42PQ2000

rybka77

New member
potrzebny telewizor do pomieszczenia ok 30 m2, ustawiony tyłem do światła okiennego
podwieszony u góry, sygnał z TV cyfrowej

mam już plazmę 42px4rv i jestem b.zadowolona, szczególnie z PIP...

i teraz dylemat czy wybrac panasonika, który jest dobrze oceniany w rankingach, czy LG którego starszego brata znam...? różnica w cenie ok 300zł

pomocy
 

wembur

New member
Witaj rybka77. Różnica wynosi raczej grubo ponad 500 zł, prawie tysiąc. Dziś nabyłem w mediamarkt PQ2000 za 1590 zł a X10Y stały po 2700.
 

rybka77

New member
o media nie myślałam :) ale jak jest w tej cenie to może się wybiorę..., w necie LG są po ok 1700 a Panasoniki 2000
 

rybka77

New member
ja z kolei dowiedziałam się, że panas ma funkcję dostosowującą jasnośc obrazu do panujących warunków w pomieszczeniu... ale czy to długo podziała ? :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pójdź za swoim głosem.
Masz zaufanie do firmy to zostań przy wyborze. Zaoszczędzone pieniądze wydaj na kanały HD .

Może to Ci coś wyjaśni dodatkowo.
My personal opinion is to wait until at least early next fall. Perhaps the new Samsungs will not buzz. Perhaps Panasonic will remedy the rising black level problem. Calibrator d-Nice, from the AVS Forum, says he intends to wait for the 2011 Panasonic models to come out as he believes that the performance should come close to the last generation of Pioneer Kuro plasmas.

I have also seen several positive comments concerning LG's 2010 line of plasmas. I know the physical unit looks outstanding. Smallest frame I have ever witnessed on a plasma. About the same as Panasonic's professional series. The specs look good, but only testing and consumer usage will tell if any of these will be worth the investment.

Tłumacz Google.
 

wembur

New member
PQ2000 też ma funkcję inteligentnego dostosowywania obrazu. Ja na razie wkurzył mnie tylko jednym - brakiem wyjścia słuchawkowego na jakieś marne głosniczki (ale zawsze lepsze od wbudowanych bo te sa gorsze od mojej komórki) bo zawsze miałem easytouch podpiete do crt... hm.
Stwierdziłem że za 1590 przełknę wszystkie wady. Tez chciałem panasa z ta powłoka antyreflrksyjną (jaka zielona ohyda przy zgaszonym tv) ale stwierdziłem że za dużo by dopłacać do jednego gadżetu. 13 marca w media widziałem je po 1779 a teraz też są w eurortv po 1799 ale niedawno w media przyczepili cenę 1590 to sie nie zastanawiałem, i tak byłem na miejscu to transport wyszedł gratis a w razie serwisowania mam z kim sie użerać. Co do odbic to kwestia oczekiwań. Ja nie musiałem mieć -lepiej i koniecznie -nie gorzej, a poniewaz miałem crt z szyba to i PQ mi pasuje jak najbardziej. Zreszta obrotowa podstawa pomaga nieco w odrzucaniu odblasków. Jeżeli kąt obserwacji ekranu nie obejmuje bezpośredniego odbicia rozswietlonego okna to tak naprawdę nie widzę żadnych odbić podczas transmisji. Ale musze powiedzieć że gdybym nie był przyzwyczajony do szkła w moim crt to bym nie brał LG.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Porównując te 2 modele jest jeszcze parę ciekawostek (przemilczanych...).
LG ma tzw "600Hz" i w 1080p tryb - 24p Real Cinema (tryb 24p 5:5/2:2 pulldown).
(elementy Panasonica w wyższej klasie cenowej dopiero to mają) . ;)
 
Do góry