TX-P42V10 czy TX-P46G15

Witam wszystkich,u mnie też nadszedł czas na wymianę tv,po przeczytaniu tych wszystkich postów na różnych forach zdecydowałem że będzie to tym razem plazma bo jakoś mój lcd sony przez ostatnie dwa lata mnie nie zauroczył na tyle żebym dalej brnął w tą technologie,a więc wiem że plazma wiem też że panasonica i wielkośc max na jaką sobie mogę pozwolić to 46 cale,a żeby być całkowicie szczerym to nie tyle cale są istotne co szerokość tv max 118cm i ze wstępnych oględzin to będzie 46 cali bo 50 już są za szerokie.
Mam tylko pytanie czy lepiej kupić mniejszy ale teoretycznie lepszy(v10) czy większy ale teoretycznie słabszy(g15),czy róznice w obrazie są naprawde widoczne?
Zaznaczam ze w/w tv będzie mi służył do oglądania n-ki i blue-ray,nie będe na pewno grał ani też oglądał na nim żadnych dvix,odległość od ekranu to 3m.
Dziękuje i pozdrawiam
 
witam,cały czas posiadam sonóweczke kdl-32s2530 ale,że zmieniło się położenie tv i odległość od niego to już jest za mały,a reszta tak jak napisałem wyżej
pozdrawiam

 
witam,ostatnio miałem okazję porównać oba tv w sklepie gdyż zawieszono je obok siebie,za pierwszym razem było puszczone jakieś demo panasonica na blue ray,więc za drugim razem zabrałem sobie swoją płytkę,no i powiem szczerze że dość długo tam stałem i różnicy w obrazie na korzyść V nie zauważyłem wręcz przeciwnie,tzw powidoki w serii v są dla mnie masakryczne,to się tak rzuca w oczy że nie wiem jak to możliwe,dodam tylko że telewizory wcześniej ustawiłem sobie na identyczne ustawienia obrazu i na G15 nie mogłem dojrzeć nic,no może czarny był ciut lepszy na V ale spodziewałem się naprawdę czegoś dużo lepszego,oczywiście nie chcę tutaj mówić że g15 jest lepsze niż V bo sam wolałbym kupić V-kę ale staram się znaleść coś co mnie do niej przekona,zaznaczam że oba tv są w tej samej cenie także nie ma ona już żadnego znaczenia.
Jutro chyba zabiorę ze sobą znajomych żeby oni zobaczyli bo może coś jest nie tak z moim wzrokiem:D
 

zbigniew J

New member
Też męczyłem się z tym wyborem przez ponad 2 miesiące i po przeczytaniu dziesiątek, a może setek testów, opinii i recenzji w końcu zakupiłem 46" G15. I nie żałuję wyboru.

pozdr...
 
Do góry