TX-P42UT30E vs. TX-P42S30E - który?

darcius

New member
TX-P42UT30E vs. TX-P42S30E vs. TX-P42UX30E - który?

Witam,
obydwa modele są w tej samej cenie. Wiem, że TX-P42UT30E jest to 3D. Zastanawiam się tylko dlaczego TX-P42S30E kosztuje tyle samo? Czym się różnią?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darcius

New member
Edytowałem troche wcześniejsze posty, bo znalazłem jeszcze UX...
<rotfl> aż się kręci :) wiesz czasem trzeba pchniecia w jakims kierunku ku podjęciu decyzji :)
 

don111

Banned
nieprawda, S30 ma ten sam panel jaki siedzi w G30, różnica to filtr i brak pewnych opcji obrazu/wyposażenia
w U30 siedzi panel poprzedniej generacji, w UT30 chyba podobnie
 

darcius

New member
nieprawda, S30 ma ten sam panel jaki siedzi w G30, różnica to filtr i brak pewnych opcji obrazu/wyposażenia
w U30 siedzi panel poprzedniej generacji, w UT30 chyba podobnie

ok. czyli pozostaje S30 albo G30, jeden za 2000 drugi za 2200, czy G wart jest tych 200 więcej? biorąc pod uwagę że to jest 10% więcej
 

don111

Banned
S30 ma identyczny poziom czerni jak G30, być może nawet ma wyższy kontrast bo ekran nie posiada ciemnego filtra...
200zł różnicy to zdecydowanie G30, choć trzeba sprawdzić czy to nie jakiś powystawowy model, normalnie różnica to ponad 500zł
 

darcius

New member
S30 ma identyczny poziom czerni jak G30, być może nawet ma wyższy kontrast bo ekran nie posiada ciemnego filtra...
200zł różnicy to zdecydowanie G30, choć trzeba sprawdzić czy to nie jakiś powystawowy model, normalnie różnica to ponad 500zł


W pixmanii znalazłem tego G30, tylko jeszcze muszę znaleźć argumenty dla moje kochanie, że warto... biorąc pod uwagę że w mix media S30 jest za 1900 ehh....
dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
W pixmanii znalazłem tego G30, tylko jeszcze muszę znaleźć argumenty dla moje kochanie, że warto... biorąc pod uwagę że w mix media S30 jest za 1900 ehh....
dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie

powiedz sowojej kochanej, żeby nie zawracała sobie pięknej główki takimi duperelami jak wybór TV... to męskie zadanie ten techniczny bełkot, niskie rachunki za prąd ... inwestycja długoterminowa = G30 :mrgreen:
 

darcius

New member
powiedz sowojej kochanej, żeby nie zawracała sobie pięknej główki takimi duperelami jak wybór TV... to męskie zadanie ten techniczny bełkot, niskie rachunki za prąd ... inwestycja długoterminowa = G30 :mrgreen:


:D co do rachunków to nie problem, wytłumaczyłem, że jedna żarówka więcej różnicy jej nie zrobi ;)
hmm...a w tym G to lepszy antyrefleks jest, tak, i ten obraz z SD (UPC) będzie lepszy?
 

grzegorz1981

New member
Ja dodam od siebie, że do G30 nie warto dopłacać. S30 to naprawdę dobry wybór (obraz tak samo dobry jak w G30, ciut mniejszy pobór prądu).
 
Ostatnia edycja:

darcius

New member
dzieki za głos grzegorz1981, Twój post został przeczytane przez moje kochane stworzenie bosze, co tez przybiło ostateczny gwóźdź do S30 i już prawie wisi na ścianie ;) ehhh.. :) ale jak sam powiedziałeś to bardzo dobre TV :D
Dziękuję wszystkim
P.S.
o co chodzi z tym DLNA?
 

Peter_21

New member
S30 ma identyczny poziom czerni jak G30, być może nawet ma wyższy kontrast bo ekran nie posiada ciemnego filtra...
200zł różnicy to zdecydowanie G30, choć trzeba sprawdzić czy to nie jakiś powystawowy model, normalnie różnica to ponad 500zł

nie zgodze sie kolegą..moim zdaniem S30 ma panel G13 z poprzedniej serii G20; G30 ma nowszy panel neo G14 z lepszym filtrem, czernią oraz lepsza obróbke elektroniki..tez zastanawialem się pomiędzy S30 a G30 ale po testach w sklepie wybrałem G30 i jestem zadowlony..wszystko jest kwestia indywidualną jeden zobaczy róznicę inny nie albo nie będzie to miało duzego znaczenia
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
TX-P42S30 ma panel G14.

Co oznacza "lepsza obróbka elektroniki"?

różnice pomiędzy serią S i G były dyskutowane wielokrotnie na tym forum trzeba poczytać. S nie ma przesówu białego pasa, mniej HDMI, mniej USB, brak THX i chyba też trybów profesjonalny1 i 2, mniejsza internetowość TV, brak filtra czyli lustro na matrycy jest to wk.....e wiem co pisze bo miałem 40LE820E z lustrem na ekranie, G ma nowszy panel nr. 14. Po prostu jest nowszy przez co będzie dłużej supportowany etc. etc. Dla tego S jest tańszy od G a nie odwrotnie.:fool:
 
Do góry