tx-p42s20

eraeste

New member
froston tak samo mam z falujacym dzwiekiem nazywamy to buczeniem ale jest to bardziej takie bzyczenie odglos taki na jakie sa uczulone psy, niski ale wysoki

ja ma ps3 na hdmi i to samo jest a w menu gry najbardziej to slychac potem gdy wlaczam gre zalezne od tego co sie dzieje na tv

a ty masz taki sam model jak ja tv? tx-p42s20e? w ogole wiecie czym sie rozni tx-p42s20 a bez tego E na koncu?, czy niczym
 

froston

New member
Mam dokladnie ten sam model co ty. Dziwi mnie to, że jedni użytkownicy mają ciszę a MY mamy buczenie. Można to zreklamować ale chyba nic nam to nie da bo telewizor mieści się w normach pracy. Dzisiaj np była u mnie dziewczyna i mówie jej, słyszysz jak buczy a ona, nic nie słysze :p Jesteśmy już trochę przewrażliwieni na pukncie tego dźwięku i z łatwościa go wychwytujemy. Jednak jak podgłosi się tv to nie słychać tego buczenia, dopier przy cichej scenie.
Jak się gra na tym tv Eraeste ? Dużo lepiej niż na lcd ? Buczenie jest uciążliwe przy graniu ? Czekam na xboxa z kinectem także będzie zabawa. PS3 też będe musiał kupić bo kilka perełek ma które trzeba przejść :)
 

eraeste

New member
gra sie super:), a jedne z perełek to;

gran turismo

ucharted

killzone

itd itd

nie nie buczy cały czas, tylko tak jak pisalismy:) raz tak raz nie. Też myśle ze komus buczy ale sam o tym nie wie i pisze ze nie.,
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Też myśle ze komus buczy ale sam o tym nie wie i pisze ze nie.,
rzeczywiście tak napisałem.
nie wiem, czy miałeś mnie na myśli i jeśli jednak chodzi o moją osobę, to nie wiem, dlaczego nie chcesz mi wierzyć.
żałuję, że zabrałem zdanie w omawianej tu sprawie, lecz gdybyście znaleźli sposób na potwierdzenie i podtrzymanie mojego stanowiska, to jestem do dyspozycji.

łącze się w bólu z posiadaczami buczących P42S20.
 

eraeste

New member
a i co do Ciebie profil, ja nie pisałem do Ciebie tylko ogólnie, ale kiedyś miałem sytuacje ze ktos pisał ze gry chodza płynnie na ps3, a jednak na pewnych grach w wiekszosci wcale tak nie jest, ale wiekszosc z Was powie ze chodzą płynnie...,
 

eraeste

New member
sorry ze tak pisze sam do siebie może, ale privuje też z kolegą i powiem tylko tyle

ty chyba jestes jedyny który ma cisze lub sorry nie znasz sie


Dzis bylem w sklepie testowalem taki sam model tylko 50 cali oraz model nie "s" tylko "u" i po przylozeniu ucha buczał... oraz zmienne było buczenie do wyświetlanego ekranu

to wszystko pozdro.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ty chyba jestes jedyny który ma cisze lub sorry nie znasz sie
ok, ja się nie znam :? , a ty masz pecha
xx_pocieszyciel.gif


eraeste napisał:
może ktoś sie jeszcze wypowie ludzie macie tylk 4 tv takie w polsce?
może tylko cztery buczą?;)
 

ratyo1

New member
każda plazma delikatnie bzyczy przy dużym natężeniu bieli, po prostu nie każdy to słyszy.

mi to nie przeszkadza bo i tak zlewa się z odgłosem wiatraczka kompa/PS3.
 

eraeste

New member
ratyo1 u mnie slychać wlasnie elektronike telewziora, tylko do tego dochodzi ten "wrastajacy odglos falujacego bzyczenia-buczenia w zalezności do wyświetlanego obrazu na ekranie, pewnie mówisz o bieli...

sprawdzalem w sklepach i w każdym slyszalem prace elektroniki telewizora tylko już sam nie wiem czy był też wzrost falujacego buczenia bo u mnie wystepuje jak wyżej pisze

strasznie buczy telewizor mi na MENU załacznego w ps3
asam wiatrak ps3 buczy hehe sam mam to wiem, pc i laptop też glośno chodzą, ale te bzyczenia w plazmie oddziałowują na mnei jak gwizdek niski ton ale głośny na psa i jest drażliwy...

a pan pro fil ma jedyny telewizor w polscenw swoim rodzaju ciesze sie z Tobą w ciszy hehe ;)

i Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, na ekranie przy białym tle widac taki zielony kwadracik co miga na zielono na czarnym tego nie widze to jest wypalony piksel???
 
Ostatnia edycja:

Lendziu

New member
cisza, jak makiem zasiał.. możesz wyłączyć głos i stać 10cm przed ekranem..
jedynie od góry z tyłu słychać elektronikę, ale to tak z odległości 30cm.. elektronikę zawsze słychać.. nawet, jak rozkręcisz kino domowe, czy inne urządzenie RTV to też usłyszysz bzyczenie..
 
Ostatnia edycja:

korbennn

New member
Można wyorzystać wątek?

przy pierwszym włączeniu wybrałem wszystkie dostępne sygnały - zupełnie niepotrzebnie. Na razie muszę pozostać przy analogowym - ale jak usunąć mój poprzedni wybór?

Funkcja 'dodaj sygnał tv' już zniknęła :(
 

jacwie5

New member
Musisz przywrócić ustawienia fabryczne. A co do buczenia, to mój Tv(TX-P42S20E) też słychać, ale trzeba podejść naprawdę blisko i zupełnie to nie przeszkadza. Wydaje mi się, że każdy model z tej samej serii buczy(bzyczy) tak samo, a jedni to po prostu słyszą inni nie. Co wcale nie znaczy, że jedni mają lepszy, a drudzy gorszy słuch.
 

hary111

New member
Witam.
Posiadam p42s20s od listopada, w grudniu dobrałem pvr z Vectry i szczerze mówiąc ja nie słyszę żadnych dźwięków z tv. Siedząc 3 metry od tv chwilami słyszę twardy dysk pvr ale tv nie. Natomiast przykładając ucho do odbiornika słyszę pracę elektroniki ale tv crt 29 Philips w drugim pokoju jest głośniejszy i przez 8 lat mi to nie przeszkadzało. Może się narażę ale wydaje mi się że po prostu większość z nas na tym forum szuka dziury w całym, więcej czerni w czarnym, bieli w białym itd. Mam na tv 395 godzin pracy i 287 włączeń nie wygrzewałem go wcale nie przełączam na TVN czy TVP żeby się nie wypaliła matryca od logo stacji i tv działa super ludzie, nie dajmy się zwariować to tylko tv złodziej czasu.
 

jacwie5

New member
A może, to brzęczenie zależy od miejsca zamieszkania?:lol: Cytuję Wikipedie: Na większych wysokościach, zazwyczaj powyżej 1800 metrów n.p.m., wyświetlacze plazmowe wydają z siebie wyraźne brzęczenie.
 

hary111

New member
Witam.
Odnośnie sprawdzenia czasu pracy p42s20 znalazłem to na tym forum:
[FONT=&quot]
1. Włączasz TV. Naciśnij jednocześnie przycisk “Vol i -” (głośność w dół) na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednocześnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno się pojawić menu serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń się do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.
Sprawdzałem 3 razy swój tv i cyfry rosną a i w pewnym sklepie gdzie kolega jest sprzedawca też sprawdzałem kilka sztuk to myślę że wszystko to prawda. A nie ma nic na temat wyjścia z tego meni ja za pierwszym razem trochę ze strachem postanowiłem go wyłączyć i ponownie włączyć zadziałało.
Powodzenia
[/FONT]
 
Do góry