TX-P42S10E czy TX-P50X10Y

sssivy

New member
WItam mam dylemat co kupić TX-P42S10E czy TX-P50X10Y najpierw zdecydowany byłem na 42" ale poczytałem forum i sam już nie wiem. Moze jakies sugestie. Chce sobie kupić playstation ale nie wiem czy uda mi sie namowic zone na ps3 wiec chyba bedzie to ps2 - jak wyglada ps2 na takiej plazmie?


Jakie masz warunki - pokoj 3,5x5m (na razie ale sa plany na zmiane mieszkania)
Preferowana wielkość matrycy - 42"-50"
Preferowane marki – Panasonic,
Preferowana technologia – nie mam pojecia
Jaki sygnał – N
Jaka odległość od ekranu – ok. 3-3,2m
Jakie urządzenia do podłączenia – DVD, komputer, playstation 2 lub playstation 3 (w zaleznosci od negocjacji z zona)
Jaka klasa cenowa - powiedzmy ze do ok. 3000
Ma stać czy wisieć – wisiec
 

gorylla

New member
Bez reklam
W takim niedużym pomieszczeniu TV 50 cali może ci trochę zdominować pokój. Według mnie najlepszym wyborem dla ciebie będzie 46S10. Masz n-kę, planujesz konsolę, więc ja bym poszedł w panel FullHD. A rozmiar 46 będzie akurat.
 

sssivy

New member
W takim niedużym pomieszczeniu TV 50 cali może ci trochę zdominować pokój. Według mnie najlepszym wyborem dla ciebie będzie 46S10. Masz n-kę, planujesz konsolę, więc ja bym poszedł w panel FullHD. A rozmiar 46 będzie akurat.


Z tym ze 46 to juz ponad 3000 a 50 mozna dostac do 3000. O zdominowanie pokoju sie nie martwie tylko o to jaka jest minimalna odległość zeby ogladac ten tv?
 

Gee

New member
3,2 m myślę, że odległość będzie już ok. Osobiście mam 42" i oglądam z ok. 3 m. Do TV (SD) w sam raz, do oglądania filmów z DVD, z WD HDTV odrobinkę przy mały. Sam planowałem 50", ale 1000 zł dopłaty to już była dla mnie kwota nie do przeskoczenia. Osobiście, to bym wziął na twoim miejscu 50". 46" FHD jest również b.dobrym rozwiązaniem, lecz jeśli masz tylko (równo) 3000-3100 zł do wydania to nie ma lepszej opcji niż wspomniana 50".
 

bogaty

New member
Bez reklam
Do gier to tylko Plazma mimo że straszą wypalaniem, jak gra się mądrze, wyłącza niepotrzebne Hud to nie ma problemów z wypalaniem.Wynagrodzi ci to za to jakość obrazu.Moja 42X ma 400h dotarta na xboxie 360 Heh.
 

magnum_6

New member
Przy pokoju 3,5 x5 (mam podobny) zainwestowałbym jednak w 50". W końcu telewizora nie wymienia się co roku.
Sam mam i polecam model TX-P50U10E (3690 pln w Euro). W tej cenie bezkonkurncyjna.
 
Do góry