TX-P42G20E czy TX-P42S20E?

jacek5d

New member
Najważniejsza dla mnie różnica pomiędzy S20 a G20 to powłoka antyodblaskowa.
G20 ją ma a S20 nie. W tv bez powłoki antyodblaskowej nawet w dośc ciemnym
pomieszczeniu można przeglądac się w ekranie jak w lustrze.
 

marfer

New member
Może nie jestem ekspertem, ale śmiało możesz brać S20. No chyba, że jesteś maniakiem i masz zamiar robić jakieś pomiary czerni itp. Na oko praktycznie nie ma różnicy między S20 i G20 dla normalnego człowieka, więc lepiej ten 1000 zł przeznaczyć na jakiś inny cel.
Ostatnio mialem okazje porownac oby dwa modele na identycznych ustawieniach (dostalem pilota do reki) i musze stwierdzic, ze roznica jest i to niestety spora. Sam bylem o krok od zakupu S20 (tysiac w kieszeni robi roznice), ale po tym porownaniu wstrzymalem sie z zakupem. W G20 czarny byl czarny nawet przy sporym sklepowym oswietleniu, w S20 czarny byl zwyczajnie ciemno szary.
Przy planszach z bialym napisem na czarnym tle roznica byla ogromna! Kontrast w G20 moim zdaniem jest duzo lepszy i to niestety widac golym okiem.
Po wylaczeniu tv roznica tez byla spora: G20 ma zdecydowanie ciemniejszy ekran z duzo lepsza powloka antyrefleksyjna. W S20 mozna sie przegladac.
Kazdy ma inne potrzeby, jednym wystarcza S20 a dla innych VT20 to za malo, ale ja wole troche poczekac, dolozyc ten tysiac i nie wkurzac sie codziennie, ze czegos mi w tym obrazie brakuje.
Zwlaszcza, ze ma to byc zakup na ladnych pare lat.
 

seboos

Member
Kupione G20E. Polecam :) Jeszcze nie miałem możliwości przetestowania bo nie dotarł do mnie kabel DP->HDMI a odtwarzacza BD nie posiadam a telewizja jaką mam to narazie analogowa Kablowa, ale jak coś zdziałam to dam znać:)

Pozdro
 

mower

New member
Kupione G20E. Polecam :)
Pozdro

Ja mialem s20, niestety byl wadliwy i wysylam go na zwrot pieniedzy.
Sprawdzalem pobor pradu na sniegu wyszlo ok 220w. Czyli wychodzilo by ze w s20 jest PDP. Jesli ktos z was posiada miernik to prosze sprawdzic jak to wyglada w g20.
Tez sie teraz zastanawiam nad g20 i poprzednio mialem pv80 z powloka, mnie brak tej powlogi w s20 bardzo przeszkadzal :)
Ciekawe czy g20 ma lepszy jakosciowo pilot i czy posiada te prazki na obudowie tak jak s20?
 

Kryniuś

New member
Witam! Mam pytanie, przymierzam się do kupna G20, ale jako że mam małego synka, chciałbym się zorientować czy ta seria ma tą pancerną szybę znaną jako Viera Tough Panel?
 

Frog_PL

New member
A ja mam pytanie co do G20. Tak chwala te NeoPDP cyt.:
"...Teraz plazmę można będzie oglądać na słońcu

Nowa struktura komórek - większa powierzchnia fosforu uzyskana poprzez zwężenie żeberek rozgraniczających - zapewnia większą jasność ekranu. Dzięki temu udoskonaleniu obraz będzie się dobrze prezentował również w pomieszczeniu o silnym nasłonecznieniu. ..."

A wy znow piszecie ze jednak przy naslonecznionym pokoju raczej niebedzie dobrym wyborem ten tv.
A wiec pytanie do uzytkownikow ktorzy juz uzytkuja. Czy naprawde niefajnie oglada sie w dzien jesli slonce wpada do pokoju ? Nie jestem jakims tam mega audio-video filem. Jesli poprostu jest OK tochyba by miwystarczylo ;) No ale zeby nie bylo ze musze ogladac przy zaciagnietych firanach zawsze ;)
 

jha

Member
A ja mam pytanie co do G20. Tak chwala te NeoPDP cyt.:
"...Teraz plazmę można będzie oglądać na słońcu

A wy znow piszecie ze jednak przy naslonecznionym pokoju raczej niebedzie dobrym wyborem ten tv.
A wiec pytanie do uzytkownikow ktorzy juz uzytkuja. Czy naprawde niefajnie oglada sie w dzien jesli slonce wpada do pokoju ? Nie jestem jakims tam mega audio-video filem. Jesli poprostu jest OK tochyba by miwystarczylo ;) No ale zeby nie bylo ze musze ogladac przy zaciagnietych firanach zawsze ;)

mam b.słoneczny pokój i powiem ci tak:
- przy ustawieniach film/thx lepiej się ogląda przy zasłoniętych (u mnie) roletach, bez rolet tragedii nie ma ale lepiej z roletami.
- jeżeli oglądasz w dzień bez rolet, zawsze możesz przełączyć na tryb dynamiczny lub włączyć "eco", plazma świeci wtedy lepiej niż nie jeden lcd ;) kolory są wtedy mocno podbite, jednak mniej naturalne...ale można spokojnie oglądać w dzień

ew. kup v20, ma jeszcze lepszą powłokę antyrefleksyjną
 

Adixon33

New member
Witamu mnie okno na południowy wschód ogladam TV raczej w dzien i jest calkiem dobrze a co do ustawienia dynamicznych to powiem tak jak ktos lubi zeby go razilo w oczy to spokojnie moze ogladac (oczywiscie ustawienia fabryczne ) ja preferuje tryb THX lub kinowy i jest ok ma 42G20 od miesiaca i naprawde jestem zadowolony wczesniej mialem samsunga panorama 32 Cale taki troche wypasiony ale naprawde jest róznica w ogladaniu (cyfra na starym i nowym TV) oczywiscie na korzysc plazmy i jestem bardzo zdowolony i nie zaluje zakupu a mialem zamiar na LCD samsunga sei 8 Pozdrawiam i milego ogladania
 
Do góry