TX-P42G20E - czy mam odpowiednią odległość od TV i czy się nada do potrzeb...?

digitalus

Banned
lcd to nie jest najlepszy wybor. , nie kupuj. na pewno nie sprawdza sie do telewizji kablowej
przyklady

Właśnie kupiłam swój pierwszy telewizor LCD (JVC LT-32A90BU) 32 cale. Podłączyłam go do kablówki UPC (docelowo ma działać pod Aster City). Martwi mnie niestety jedna rzecz - większość programów wygląda jak animowane - obraz jest nieostry, nie widać konturów itp. W sklepie wszystko wyglądało ok, ale teraz jestem mocno zawiedziona tym, co oglądam. Czy to jest normalne przy telewizorach LCD czy może ten model JVC jest taki średni? Jeśli to wina telewizora, powiedzcie, co polecacie. Niestety zupełnie się na tym nie znam...

w LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę przesadziłeś - cytujesz wypowiedź na temat telewizor lcd sprzed czterech lat i to najtańszego z najtańszych.
Tak nie wolno .
Mamy porównywać dzisiejsze produkcje i jest sporo które grają bardzo dobrze.
W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba korzystać z prezentacji w domu.
 

jacek5d

New member
Ale mi namieszaliście w głowie :(

A teraz jeszcze mam podpowiedzi, żeby kupić lepiej od tej plazmy to:
Philips 40PFL7605





czy może mi ktoś powiedzieć, co będzie lepsze?

W tej cenie do oglądania filmów, programów telewizyjnych z platform cyfrowych, w normalnych warunkach domowych /warunki ogladania jak przy CRT -przyciemnione światło, zasłony lub rolety w oknach/ nie masz lepszego wyboru. Jeżeli wolisz gorszy obraz to oczywiście bierz LCD.

Stary test ale może pomoże dokonac wyboru:

TEST: Panasonic Full-HD-Plasma TX-P42GW20 - brandneuer Bildkönner im exklusiven Review (25.02.2010)


Do kikiego - bardziej ostry obraz w LCD to mit szczególnie przy sygnale tv dostępnym w Polsce, wystarczy trochę ruchu w obrazie i czar pryska.
 

digitalus

Banned
tu jest krotka recenzja g20
Audio Video
najwazniejszy jest komentarz ktory dotyczy jakosci obrazu g20.


oczywiscie plazmowy bo nawet tania plazma pokona drozszy lcd


nowy przyklad . w tescie video 1/2011 pod wzgledem jakosci obrazu wygrala najtansza plazma LG 50pk550

W tescie udział wzieli: Samsung UE40C6200, Philips 42PFL6805H, Sony KDL-46EX505, LG 50PK550.


za jakosc obrazu najwyzsza ocene uzyskal najtanszy telewizor czyli LG 50PK550.
zrodlo informacji. nowetrendy
 
Ostatnia edycja:

OSP110233

New member
To może tak:
Wyobraźcie sobie, że macie ok 3 tys złotych do wydania na TV

Jaki byście kupili i dlaczego?

rozmiar 42 cale to maks!

W mojej opinii jeżeli nie jesteś zbyt wyczulony lub "wyedukowany" w pewnych kwestiach związanych z LCD lub Plazmą to kup to co ci się podoba i ciesz się sprzętem. Miałem LCD, teraz mam plazmę. Jest dobrze, lepiej ale nie zawsze idealnie. Najgorzej jak się człowiek nasłucha i .... potem głowa boli. Najlepiej przekonać się na własnej skórze i dokonać wyboru.

Panasonic 42G20 jest bardzo dobrym TV (jak wszystko nie idealnym), ja jeszcze poleciłbym ci Samsunga le40c650 na matrycy SQ... (jakieś 2300 zł za resztę kupisz sobie np. Blue Ray) lub Sony 40EX500 (ok. 2500 zł) obydwa TV mają dobre recenzje. Żadne LED - nie ma sensu płacić za 3 cm grubości mniej a wkurzać się że plamy na czarnym i nierówne podświetlenie.

Powodzenia :)
 

don111

Banned
don111, nie wiesz o czym mowisz.
W Europie obowiazuje system 50 Hz, to po pierwsze.
Nie da sie zrobic 60 z 50. Czysta abstrakcja.
ja wiem o czym piszę, ale chyba sam nie słyszałeś o czymś takim jak sygnał na wyjściu urządzenia podłączonego do tv
w dobie hdmi to jest powszechne, chyba że masz podłączone przez euro i potem narzekasz na jakość obrazu
 

adamadamadam

New member
Tx-p42g20e

Witam ponownie...

Powiedzcie mi proszę - czy kupić tego
TX-P42G20E
czy
Samsung LE40C650

Czytam i czytam i głowa mi pęka, ale ten lcd ponoć jest bardzo dobry... Więc może lepiej lcd a nie plazmę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakbyś jeszcze chociaż wspomniał jakie masz warunki , oczekiwania i potrzeby . Byłoby extra
 

digitalus

Banned
Witam ponownie...

Powiedzcie mi proszę - czy kupić tego
TX-P42G20E
czy
Samsung LE40C650

Czytam i czytam i głowa mi pęka, ale ten lcd ponoć jest bardzo dobry... Więc może lepiej lcd a nie plazmę?
tylko plazma
cytat punkt 9. obraz: HD rewelacja! SD ok. generalnie zależy to od programu (tvp najgorsze), ale i tak miło mnie panas zaskoczył. u góry stoi lcd sony...tam jest masakra przy SD
http://www.hdtv.com.pl/forum/550583-post1449.html

lcd prezentuje sie ladnie ale tylko w sklepie .
kupisz lcd , rozpakujesz w domu i niespodzianka. nierownomiernie podswietlana matryca.
http://www.hdtv.com.pl/forum/624403-post4.html
nie sa to zadne bajki. w tescie video 1 najtansza plazma pokonala pod wzgledem jakosci obrazu drozsze telewizory lcd czyli Samsung UE40C6200, Philips 42PFL6805H, Sony KDL-46EX505.

jeszcze jeden cytat. oczywiscie kolega ma racje. plazma jest lepsza.

Niestety większość telewizorów tzw. "LED" posiada podświetlanie krawędziowe, które nigdy nie zapewni równomiernego podświetlenia nawet takiego jak w CCFL. Uważam, że większość telewizorów z podświetleniem LED (krawędziowym) to czysty marketing, ludzie kupują uważają że to kosmiczna technologia bo obudowa ma 1,5 cm grubości, itp. Tak naprawdę producenci zarabiają dwukrotnie więcej - prostsze obudowy, mniejsze zasilacze i prawdopodobnie dobre CCFL jest również dwa razy droższe od kilkunastu diód Led umieszczonych na krawędziach. Polecam poczytać przed zakupem takich wynalazków i kupić chociażby najtańszą plazmę, te 5-10 zł miesięcznie więcej za energię elektryczną to żaden wydatek.
 
Ostatnia edycja:

adamadamadam

New member
jakbyś jeszcze chociaż wspomniał jakie masz warunki , oczekiwania i potrzeby . Byłoby extra

Co do warunków - uzupełniająco pokazuję dokładniej wymiary ile od TV będę siedział itd
okno jest od strony zachodniej i jest dość widno w pokoju w okresie letnim... ale TV i tak głównie oglądam wieczorem...
http://i52.tinypic.com/vo8ly1.jpg

Co do zastosowań - jak już wspominałem - mam zamiar podłączyć kablówkę cyfrową INEA (zastanawiam się jeszcze nad alternatywą np Nką, ale muszę mieć polsat... więc jeszcze zobaczę)

Głównie do oglądania TV, często też będę oglądał materiał HD przez usb albo przez podłączenie dysku twardego. Nie mam wi-fi i nie mam zamiaru tego instalować. Jeśli już, to podepnę kablem internet do TV, jak dołożę sobie router do modemu, który obecnie mam pod komputer.

Docelowe moje marzenie - i tu pytanie czy można i jak tanim kosztem - podpiąć do tego TV jakiś sprzęt nagłaśniający 5+1, ponieważ lubię mocny niski ton podczas oglądania filmów, a z głośników w TV się tego absolutnie nie spodziewam :)

Od czasu do czasu oczywiście podepnę się też do TV z komputerem i pogram w gry, może i na PS3... ale głównie PC.


To chyba wszystko.



Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią mi, ze powinienem brać tego TX-P42G20E...
Tylko błagam - powiedzcie mi, że ten green ghosting (ostatnia rzecz, która mnie teraz martwi) nie będzie wyglądał tak jak tutaj
YouTube - Panasonic 42PX70 green ghosting
bo to mnie załamie :|
 

cassub

New member
Green ghosting w SD widoczny jest az za nadto.
Kolejny raz odradzam.
Ja mojego G20 ( ma dwa miesiace ) wlasnie probuje sprzedac za 2450.
 

digitalus

Banned
niektore filmy na youtube to chyba ktos specjalnie wysyla. wszyscy gracze nie potwierdzaja gg
Plazma Pananasonica, a green ghosting - Forum Psx Extreme
cytaty
Też mam plazmę Panasonika, już 3 lata ma na karku i nie widziałem żadnych takich efektów. Na youtube zobaczyłem jak to wygląda, ale u siebie nie. Najlepiej bierz konsolę pod pachę i do sklepu.

Mojego TX-42U10E mam już ponad 3 miesiące i namiętnie gram w Burnouta: Paradise, GTA IV, Uncharted, Motorstorm: PR, LBP i jeszcze nie zauważyłem GG.

Ogólnie śmiem twierdzić, że GG w plazmie to nic strasznego - nawet jeśli występuje u kogoś to jest to efekt do zaakceptowania w przeciwieństwie do cały czas przebijającej fioletem matrycy LCD w większych ciemnych miejscach
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
don111, na wyjsciu z tunera zawsze masz 50 Hz.
może na wyjściu swojego dekodera masz tylko 50hz, ja mam i 50hz i 60hz
mój Panasonic ma ten sam problem tylko z 60hz a przy 50hz jest ok, nowsze Panasonic mają z kolei problem z 50hz i brakiem płynności, więc jak masz tylko 50hz w opcjach dekodera to masz problem

adamadamadam napisał:
Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią mi, ze powinienem brać tego TX-P42G20E...
Tylko błagam - powiedzcie mi, że ten green ghosting (ostatnia rzecz, która mnie teraz martwi) nie będzie wyglądał tak jak tutaj
YouTube - Panasonic 42PX70 green ghosting
bo to mnie załamie :neutral:
nic takiego nie widać na żywo, podobnie jak na innych filmikach
kamera po prostu potęguje efekt, stąd widać np na filmikach migające plazmy jak stare rubiny, albo te zielone plamy na ekranie
na żywo tego albo w ogóle nie dostrzeżesz albo w bardzo minimalnym stopniu
 
Do góry