TX-P42G20E - czy mam odpowiednią odległość od TV i czy się nada do potrzeb...?

adamadamadam

New member
"TX-P42G20E - czy mam odpowiednią odległość od TV i czy się nada do potrzeb...?"


Witam!
Z góry przepraszam jak nie ten dział :(

Pytanie jak w temacie - mam chrapkę na ten TV TX-P42G20E - a moja odległość od TV przedstawiona tutaj:
http :// i56.tinypic.com/5ui9h3 . jpg
(odległość 2.2 metra)




Czy 42 cale to nie za dużo?



Dalsze pytania:
czy tv nada się do:
tv kablowa inea poznan - pakiet wygodny HD
filmy z pendrive
filmy bezpośrednio z komputera
sporadycznie chciałbym zagrać w coś na TV (na podłączonym komputerze) - czy ten tv się do tego nada? czy wiadomo coś o input-lagu? jeśli takowy jest, to czy to da mocno się we znaki podczas dynamicznych gier fps lub np F1 2010?

dodatkowo powiedzcie mi proszę czy w tej generacji plazmy jest jeszcze taki problem, że wypalają się białe elementy - np logo jakiejś często oglądanej stacji - czy to są mity?


Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.
 

cassub

New member
Nie kupuj tego telewizora!
Mam go wiec wiem co mowie. Zreszta przesledz caly watek to sie przekonasz.
Brak plynnosci ruchomego obrazu, green ghosting, przecietne skalowanie SD, fatalne przejscia tonalne.
Za 2300 masz Toshiba 40XV733 ktory bije Panasa na glowe.
 

adamadamadam

New member
Nie kupuj tego telewizora!
Mam go wiec wiem co mowie. Zreszta przesledz caly watek to sie przekonasz.
Brak plynnosci ruchomego obrazu, green ghosting, przecietne skalowanie SD, fatalne przejscia tonalne.
Za 2300 masz Toshiba 40XV733 ktory bije Panasa na glowe.


Ooo - bardzo dziekuje Ci za podpowiedz!

Czy ktos moze potwierdzic te opinie?
Ja sie kompletnie nie znam - wiec zdaje sie na Was...
Jak z tą słynną czernią w tym LCD?

mam monitor samsunga do kompa syncmaster2333sw
i powiem Wam, ze czarny kolor na tym monitorze to jest pomyłka
on świeci
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
Powiem Ci tak ze z pozoru jest milo i fajnie ale kiedy kadr ( kamera - jak zwal tak zwal ) porusza sie na boki nastepuje swoiste rozmycie ktore uniemozliwia komfortowe ogladanie. Na HD tez to wystepuje.
Podobno po wejsciu na rynek ( nizsze softy ) bylo lepiej ale nie da sie wrocic do starszego softu wiec jest klopot. W watku poswieconym G20 narzeka na to wiele osob. Oczywiscie jeden widzi to bardziej inny mniej ale jest to dokuczliwe. I ten green ghosting w plazmach Panasonicach. Jak chcesz koniecznie PDP Panasa to wez chociaz tansza S20.
 

adamadamadam

New member
Może inaczej sformułuje więc pytanie - PROSZĘ - poradźcie mi

mam do wydania 3 tys. zł.


CO KUPIĆ by uzyskać najlepszy obraz przy tej cenie
rozmiar 37-42" max
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na Twoim miejscu poprosiłbym o prezentacje w domu :
Sharp 40 Le810
Toshiba 40VL748
Samsung 40C6000
Toshiba 42SL738
 

digitalus

Banned
dodatkowo powiedzcie mi proszę czy w tej generacji plazmy jest jeszcze taki problem, że wypalają się białe elementy - np logo jakiejś często oglądanej stacji - czy to są mity?


Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.
w nowej generacji plazm bardzo trudno wypalic logo ale przeciez nie wszyscy maja nowe telewizory.
jesli sie postaramy i bedziemy ogladac tylko jeden kanal np cnn to logo moze utrwalic sie tez w lcd
przyklad
File:Emerson-McDonalds CNN Burn-In.jpg - Wikipedia, the free encyclopedia
do ogladania telewizji najlepsza jest plazma
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ii-s20-panasonica-konkretnie-tx-p50s20-2.html
lcd to pomylka
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
don111, ja mysle ze masz problem z ocena tego co potrafia a wlasciwie nie potrafia plazmy Panasonica.
Zajmuje sie technika rtv/sat wiec wiem o czym mowie.
Digitalus, bardziej profesjonalne opinie wyglasza male dziecko.
LCD to pomylka. Bzdura.

don111, co ma sygnal do odswiezania? Nic.
 

digitalus

Banned
jak to o niczym nie swiadczy. krytykowac mozna wszystko.
malkontenci we wszystkim doszukuja sie wad.
wybralbym plazme
http://www.hdtv.com.pl/forum/562882-post40.html
Do porównywania TV w sklepach trzeba podchodzić z rezerwą - sam dałem się naciąć na podbite ustawienia jasności we wszystkich profilach wystawionego TV plazmowego przez co czerń była szara i w porównaniu do wystawionych obok LCD wyglądała paskudnie. Tyle że jak się później okazało był to celowy zabieg sklepu chcącego sprzedać promowane wówczas LCD. A przekonałem się o tym dopiero po kupnie innej plazmy gdy po zabawie ustawieniami wróciłem do wystawionego TV i własnym pilotem wszedłem w jego ustawienia (wcześniej oczywiście pilota nie mogłem dostac bo jest zapakowany, zafoliowany, nie ma itd)
 
Ostatnia edycja:

adamadamadam

New member
Ale mi namieszaliście w głowie :(

A teraz jeszcze mam podpowiedzi, żeby kupić lepiej od tej plazmy to:
Philips 40PFL7605





czy może mi ktoś powiedzieć, co będzie lepsze?
 

don111

Banned
don111, ja mysle ze masz problem z ocena tego co potrafia a wlasciwie nie potrafia plazmy Panasonica.
Zajmuje sie technika rtv/sat wiec wiem o czym mowie.

don111, co ma sygnal do odswiezania? Nic.
sam mam plazmę Panasonica więc wiem co potrafią
mam podłączone pc, x360, ps3, ariva 110, ariva 200 do tego tv i zapewniam że sygnał ma właśnie kluczowe znaczenie czy obraz jest płynny czy nie
zresztą nie tylko sygnał, sama elektronika np dekodera ma znaczenie

a co ma sygnał konkretnie do odświeżania ? zamień sobie 50 na 60hz albo na odwrót w ustawieniach sygnału podawanego na tv w dekoderze (np 1080i 60) a potem wejdź na kanał z jakimś ruchomym paskiem informacyjnym (np tv biznes czy jakoś tak albo tvn24 - choć tu jest marnej jakości ten ich pasek) to zobaczysz czy to ma znaczenie dla płynności w G20 czy nie :)
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
adamadamadam lepiej kup plazmę. jak kupisz LCD to po pewnym czasie będziesz żałował. Wiem co mówię, znam to od znajomych którzy kupili LCD i tego żałują i mówią, że dokonali złego wyboru, a ja im mówię na to: "Widziały gały co brały".
 

cassub

New member
don111, nie wiesz o czym mowisz.
W Europie obowiazuje system 50 Hz, to po pierwsze.
Nie da sie zrobic 60 z 50. Czysta abstrakcja.
 

zazupol47

New member
a ja też na sygnał kablowy (SD) proponował bym plazmę, jeśli ma być w pozniejszym czasie cyfrówa to jeszcze bedzie milej.
po pierwsze temperatura barwowa i nasycenie barw masz o niebo lepsze niż każdy LCD/edge'LED, u mnie na 50g20 półwidoki nie istnieją, pobód prądu jak LCD, czerń!!!, brak smóżenia co przy konsoli ma wielkie znaczenie

wiem co mówię przerabiałem dobre LCD PFL8404 oraz LED'a SL9500, plazma najlepiej swieci
 
Do góry