TX-P42C10Y A było tak pieknie...

matys1

New member
Witam wszystkich forumowiczów, mam problem z tv a dokladnie z portem hdmi 1, na poczatku mialem problem z podl. kompa do tv ale okazalo sie, ze kabel byl uwalony wiec go wymienilem i bylo dobrze tyle, ze zlapal sygnal na hdmi 2 nie martwilem sie tym zbytnio bo nic innego nie podpinalem. Nie dawno kupilem ps3 i teraz mam problem bo nie dziala na hdmi1 tylko na hdmi2 teraz musze wyciagac 1 kabel zeby podpiac 2 i jest to troche frustrujace. Komp podpiety pod hdmi1 wykrywa tv ale obraz czarny, ps3(z 5s wykrywaniem portow) pod hdmi1 = zero reakcji, czyzby uwalony port? Tv ma ok. roku ale nie moge znalesc paragonu, czy jest jakas szansa na naprawe domowymi sposobami? Moze w trybie serwisowym?
 

matys1

New member
Znalazlem paragon i zglosilem usterke na stronie panasonica, mial ktos stycznosc z taka opcja serwisowania? Dlugo to trwa? Naprawiaja w domu jezeli to uszkodzony port hdmi?
 

Heniuro

New member
Za tego co pisze Panas / pokazuje w filmiku na stronie, to takie cos raczej w domu naprawiaja.
O ile promo nie klamie, to przyjezdza pan z duza walizka, odkreca tyl, wymienia co trzeba i po klopocie.
 

matys1

New member
Gosc z serwisu zadzwonil do mnie, powiedzialem mu co i jak a on odp. ze zamowil juz jakas plytke i umowi sie ze mna jak bedzie mogl przyjechac, oczywiscie dostalem jeszcze pouczenie jak podpina sie przewod hdmi :-D Jak na razie wszystko przebiega sprawnie duzy + dla Panasonica
 

ipsz

New member
Przyjechal serwisant ale okazalo sie ze jego plytka tez byla walnieta nic czekam na druga wizyte.

Próbowałeś na tym samym HDMI (w sensie przewodu), na którym nie działa PS3 i komputer? Bo może obydwa przewody są trafione a telewizor sprawny. Problem z komputerem może wynikać z braku kompatybilności karty graficznej z protokołami HDCP stosowanymi w TV i efekt będzie taki jak opisałeś. Wszystko działa a nic nie działa.

Moim zdaniem mało prawdopodobne jest uszkodzenie dwóch modułów jednocześnie, za to awarie przewodów to codzienność. U mnie już 3 sztuki poszły do kosza a z moich obserwacji wynika, że im tańsze tym mniej problemów (i skrupułów przed wysłaniem ich na emeryturę). PS3 podłączyłem (po awarii eleganckiego ekranowanego HDMI ze złoconymi końcówkami) badziewiem za 12,50 z hipermarketu i działa bez problemu.
 

matys1

New member
Wczoraj byl serwisant i w koncu wymienil mi ta plytke, teraz hdmi smiga, zaraz oddalem tv i kupilem tx-p42tg20e
 
Do góry