TX-NR626 vs RX-V675 do Jamo 606

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Każdy swoje chwali a wystarczy poczytać AVSforum i jest mnóstwo wątków o problemach z Onkyo.

Wiesz co, ostatnio nawet z kolegą rozmawialiśmy o awaryjności współczesnych sprzętów. Logiczne, że im więcej napchane do ampli i więcej nowinek to szybciej coś tam może paść. Czemu markowe wzmacniacze stareo nie mają jakiegoś szczególnego problemu z awaryjnością? Ja mam Onkyo 608 prawie 3 lata i zero problemów, w 609 już parę osób pisało o jakiś szumach w kolumnach, w 616 był problem z przesyłem po HDMI ( ponoć aktualizacja to naprawia), teraz w 626 to nawet nie wiem? Denony też z tego co czytam mają drobne problemy, nawet też coś z aktualizacją. HK również nie są wolne od wad. Jak dla mnie osobiście, to z tego co czytam najmniej awaryjne są chyba Yamahy i Marantze. Sądzę że bedzie ogólnie coraz gorzej, bo teraz liczy się jak największy zysk jak najmniejszym nakładem finansowym. Zauważ jak kiedyś były solidnie wykonywane piecyki, a jak są teraz. Ja w swojej 608 mam jeszcze front z aluminium, a od 609 już jest bodajże tworzywo. Sama waga też o czymś świadczy. Jeżeli ampli z danej serii waży powiedzmy 12kg, a za rok wychodzi nowy model i waży 11kg, czyli na czymś zaoszczędzono.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możliwe. Po prostu jakoś najmniej czytam o awariach tych właśnie marek, ale przecież nie ma sprzętów które nie nawalają. Taka loteria:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie wiem od czego to zależy :) może to kwestia kasy lub zamachu na super markę. Ostatnio się uśmialiśmy o odtwarzaczach BD pewnej firmy drooogich które nie czytają połowy płyt BD, bo Sony zmieniło zasady authoringu i nie czyta, bo nie czyta, na nasze pytania co z tym zrobić dowiadujemy się, że nowe modele będą czytać :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak, tylko co mają powiedzieć klienci którzy już zakupili ten drogi BD?:) Ciekawe jak jest traktowany taki odtwarzacz w przypadku jak klient zażąda zwrotu pieniędzy lub wymiany sprzętu, czy jako sprzęt z wadami czy może wpierają że tak powinno być i jest ok.?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatnio coś takiego przepychaliśmy, producent odpowiedział, że to przecież nie ich wina, że zmienił się authoring, dogadaliśmy się za to z dystrybutorem i to była jego dobra wola, bo po takich asach w rękawie od producenta to stracona sprawa :)
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Zapomnieliscie o Sony mialem dwa amplitunery tej firmy i zero problemow.mysle ze to najmniej awaryjne amplitunery.ja tez mialem problem z Onkyo teraz jest wszystko ok.zero zgrzytu.stosunek jakosc cena przyciaga.nie ma co szalec co mniej a co bardziej sie psuje bo kazda z firm ma jakies swoje tance.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza sie, firma to ludzie, a ludzie sie myla, nawet najlepszym sie to zdarza.
Tylko dlaczego o tym nie mowic, jak trafil sie jakiemus producentowi babol, to trzeba o tym pisac. Zdarza sie ze pewne serie, lub pierwsze egzemplarze sa niedopracowane, w takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak to tym glosno mowic. Na kazdym forum tak jest, producenci to czytaja i dokonuja zmian (albo nie, jak maja klientow w powazaniu).
Zrobilismy XBOXLIVE po Polsku? No wlasnie, a kto do tego doprowadzil?
Najwieksze (zagraniczne) fora w sieci, maja ogromny wplyw na to co sie dzieje na rynku. Czytaja nas, spokojnie.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Właśnie. Mam dobry przykład. Napisałem już kilka razy na tym forum, że jak mi padł Sharp 840 to wymienili mi bez dopłaty na Sharpa 857. I teraz JESTEM NA 100% PEWIEN, że:
- hejterzy będą powtarzać "słyszałem, że w Sharpach padają matryce",
- fanboje powtórzą "Sharp ma najlepszy serwis i jest dla klientów najlepszą firmą".

A tylko wąskie grono osób rozsądnych, inteligentnych, zainteresowanych prawdziwą opinia - zrozumie cały text :)

EDIT: zresztą tak samo jak ze słynnym "padającym HDMI w Onkyo". Ja piszę zawsze (i widzę, że większośc Kolegów też) "był problem, ale od czasu softu 400 jest ok". A jednak jest pewne grono piszące "Onkyo to syf, bo pada HDMI". Ale to temat rzeka. Nie bronię nikomu pisać na forum głupot. Każdy ma takie prawo. Po prostu przestrzegam przed ślepą wiarą w słowo pisane w sieci :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czasami tak bywa, że padnie pewne hasło i jest czczone prze spore grono, które a faktach nie ma zielonego pojęcia :)
 

Sławo

New member
Dorzucę też coś z pokrewnej branży...........TV - LCD/LED: no który 100Hz ma 100Hz??????. ...no jak w temacie....no wszystkie!!! EEEEEEEEttttttttt: ŻADEN nie ma 100Hz tylko 50Hz?! Jakim Prawem?!!! A no takim, że po specjalistycznych badaniach rynkowych stanęło, że 75% luda nie widzi różnicy pomiędzy 50 vs 100 Hz, zatem po co się wysilać piszemy 100 a robimy 50Hz........Smutne ale prawdziwe. Owe 100Hz dotyczy odświeżania podświetlenia matrycy ale nie obrazu widzianego przez widza........(lipę odkryli Francuzi umoczył soniacz:oops:......reszta też nie odbiega od czołówy). Pzdr
 
Do góry