TX-NR626 vs RX-V675 do Jamo 606

zeon

New member
TX-NR626 vs RX-V675 do Jamo 606 (ew Harman avr270 lub) Denon X2000

Witam

Panowie widziałem podobny temat, ale prośba o pomoc.
Zmieniam amplitiuner (stary to Yamaha RX-V459 -zresztą będzie na sprzedaż:)
Czytam czytam i myślę. Czy może ktoś mi doradzić co będzie lepsze na oku mam głównie dwa
ONKYO TX-NR626
Yamaha RX-V675

Sprzęt będzie podłączany do zestawy Jamo S606 +sub
Powiem szczerze, że głownie sprzęt uzywany:
70% TV
15% filmy
15% PS3

Sprzęt obecnie (80%) odpalany wieczorami ze względu na małe dziecko.
Chodzi o to który będzie ładniej grał przy głośności ustawionej raczej cicho??
I ogólnie wrażenia z w/w sprzętów?

Prośba o pomoc
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
chyba bralbym onkyo nie sluchalem yamahy tego modelu tylko porzednika.yamaha to taki jak ja to nazywam delikatny ampli i wieje nuda z wygladu.onkyo zagra jak ma byc cicho to zagra cicho nie licz na jakiekolwiek mega detale ktoregokolwiek z ampltunerow przy cichym graniu.zalezy jak cichym tez....
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie czy brzmienie RX-459 Ci odpowiadało? Jeśli tak to pozostań przy amplitunerze Yamahy. Jednak ja bym do tych kolumn wolał Harmana avr270 lub Denona X2000. Te amplitunery grają cieplej i do Jamo które mają ostre wysokiego tony będą lepiej pasowały. Najlepiej wybierz się na odsłuch, będziesz miał pewność, że kupisz amplituner, który Tobie podpasuje.
 

bald_man

New member
Porownywalem na bx2 denona x1000 i onkyo626 i denon sliczny ale dzwiekiem urzeklo mnie onkyo.


Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

zeon

New member
No właśnie jestem po hmm wizualnym obejrzeniu paru sprzętów...... z żoną..
|Niestety Onkyo odpada ze względów optycznych (żonie się kompletnie nie podoba) a niestety tu jej zdanie też się liczy.
No i właśnie idąc dalej będzie chyba Denon albo Harman, z odsłuchem może uda mi się zorganizować czas.
No nieżle mał być Onkyo lub Yamaha a skończy się na Dnonie lub Harmanie :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
No właśnie jestem po hmm wizualnym obejrzeniu paru sprzętów...... z żoną..
|Niestety Onkyo odpada ze względów optycznych (żonie się kompletnie nie podoba) a niestety tu jej zdanie też się liczy.
No i właśnie idąc dalej będzie chyba Denon albo Harman, z odsłuchem może uda mi się zorganizować czas.
No nieżle mał być Onkyo lub Yamaha a skończy się na Dnonie lub Harmanie :)
Sprzeczka małżeńska. Żona do męża rozkazującym tonem:
- Natychmiast wychodź spod tego stołu!
- Nie wyjdę!
- Mówię ci wyłaź!
- Nie wyjdę!
- Wyłaź, ty tchórzu!
- Nie wyjdę! Chłop musi mieć swoje zdanie!
 

zeon

New member
heh :)
Panowie a tak czytam o przesyłaniu muzyki i wiem że z Onyko i Yamaha nie ma problemu z przesyłaniem muzyki z Sasmunga S4, a jak to się ma do Harmana i Denona? Z tego co czytam to chyba z Denonem nie będzie problemu z Androidem, ale Harman to tylko z ios. Ewentualnie można w DLNA ale chyba ampli musi byc połączony kablem ethernet bezpośrednio??
Jakoś tak dziwnie opisane jest to na stronie Harmana?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Szkoda, że zrezygnowałeś z Onkyo. Ja mam poprzedni model (616) i w nocy się sprawdza rewelacyjnie. Detale wyciąga super (ktoś wyżej napisał nieprawdę). Inna sprawa, że to pewnie bardziej nawet zależy od kolumn.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo z Jamo 606 tak sobie gralo, co do wyborow przez zone, to więcej jaj Panowie, jak zona wybiera dywan, doniczke, czy zaslone, to ona pyta sie o zgode? Mi jakby kobieta powiedziała ze nie zgadza sie na dany sprzet, bo "jej sie nie podoba", to wolalbym ja wyeksmitować, co to za związek w której kobieta nie rozumie pasji faceta. Przykre.
 

zeon

New member
Swoja drogą ten Onkyo z zielonym literkami na wyświetlaczu tak sobie wygląda.
a doniczki akurat ja wybieram :)

wracamy do tematu?
.....cyt "
Panowie a tak czytam o przesyłaniu muzyki i wiem że z Onyko i Yamaha nie ma problemu z przesyłaniem muzyki z Sasmunga S4, a jak to się ma do Harmana i Denona? Z tego co czytam to chyba z Denonem nie będzie problemu z Androidem, ale Harman to tylko z ios. Ewentualnie można w DLNA ale chyba ampli musi byc połączony kablem ethernet bezpośrednio??
Jakoś tak dziwnie opisane jest to na stronie Harmana?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
heh :)
Panowie a tak czytam o przesyłaniu muzyki i wiem że z Onyko i Yamaha nie ma problemu z przesyłaniem muzyki z Sasmunga S4, a jak to się ma do Harmana i Denona? Z tego co czytam to chyba z Denonem nie będzie problemu z Androidem, ale Harman to tylko z ios. Ewentualnie można w DLNA ale chyba ampli musi byc połączony kablem ethernet bezpośrednio??
Jakoś tak dziwnie opisane jest to na stronie Harmana?
Harman AVR270 musi być podłączony po LANie lub routerze w trybie AP, możesz też pomyśleć o AVR370 z wbudowanym mocnym Wifi jest teraz w dobrych cenach.
 

collider

New member
Bez reklam
chyba bralbym onkyo nie sluchalem yamahy tego modelu tylko porzednika.yamaha to taki jak ja to nazywam delikatny ampli i wieje nuda z wygladu.onkyo zagra jak ma byc cicho to zagra cicho nie licz na jakiekolwiek mega detale ktoregokolwiek z ampltunerow przy cichym graniu.zalezy jak cichym tez....

Nie wiem skąd bierze się ta popularność Onkyo. Jest to szczególnie zastanawiające bo dużo słyszy się o padających sekcjach HDMI czy zbrickowaniu w trakcie robienia update firmware. Wolałbym Yamahę, zdecydowanie.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc ja pierwszy raz słyszę. Jedyne co było głośne to brak sygnału na wyjściach HDMI, ale nowy soft to naprawił w 100%. Znajomi posiadający Onkyo też nie mają problemu.

Wydaje mi się, że tak jak Ty powtarzasz tak samo inni powtarzają. Po prostu właściciele tego nie potwierdzają.

A popularność bierze się z bdb relacji cena-jakość.
 

collider

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc ja pierwszy raz słyszę. Jedyne co było głośne to brak sygnału na wyjściach HDMI, ale nowy soft to naprawił w 100%. Znajomi posiadający Onkyo też nie mają problemu.

Wydaje mi się, że tak jak Ty powtarzasz tak samo inni powtarzają. Po prostu właściciele tego nie potwierdzają.

A popularność bierze się z bdb relacji cena-jakość.

Każdy swoje chwali a wystarczy poczytać AVSforum i jest mnóstwo wątków o problemach z Onkyo.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
yamaha z jamo dla mnie za ostro. Kiedyś odsłuchiwałem. Jamo ogólnie grają ostro dla mnie męcząco, a w połączeniu z yamahą był jeden wielki jazgot:p. Ale kto jak lubi:)
 
Do góry