TX-L47ET5E czy UE46ES6100

nielot

Member
Proste pytanie. Liczę na proste podpowiedzi. O panasie wiem mało niestety.
TV oglądany i w dzień i wieczorem. Mniej więcej po równo.
Konieczne jest bezproblemowe odtwarzanie mkv 720p i 1080p razem z napisami po USB. Jakaś ipla albo inne playery byłyby wskazanym bonusem. Przeglądarka sensowna...no może być ale lepiej jak YT bedzie sprawnie działał. Czy sa jakies apki imitujące pilota i klawiaturę QWERTY na androida do Panasonica ?
Krótko i konkretnie bym poprosił bo zakup niebawem.
 

nielot

Member
Że test jest to wiem. Skonczyl mi sie dostep do strefy klubowej. Przeczytanie samego testu i tak niewiele mi da. Chodzi mi raczej o wnioski dotyczace bezposredniego porownania Panasonica i Samsunga. Nie pamietam czy testowales 6100 ale moze bylbys w stanie napisac że 2 slowa od siebie.
 

jsqfel

New member
Miałem taki sam wybór, po przeczytanej pozytywnej recenzji na tym forum kupiłem Panasonic 47ET5. Niestety, mój egzemplarz na widoczny tzw. banding czyli pionowe ciemniejsze pasy przy zmianie obrazu widoczne na jaśniejszym tle. Koniecznie sprawdź przed zakupem, choć w sklepie możesz tego od razu nie zauważyć (wiadomo, inne oświetlenie). Dodatkowa różnica między tymi modelami to pasywne 3D w Panasie, aktywne w Samsungu. Sam musisz sprawdzić w sklepie które bardziej Tobie odpowiada. Teraz żałuje, że nie wybrałem Samsunga chociaż był droższy...
 

nielot

Member
A możesz mi podpowiedzieć jak wygląda sprawa mutlimedialności Panasa ? Odtwarzanie mkv HD z napisami chodzi płynnie ? CZy on ma wbudowane wifi ?
 

Morfi_pl

New member
Witam,
jako że miałem oba te modele szczerze polecam samsunga.
Ten panasonic to jakieś nieporozumienie:
- ma bardzo kiepskie głośniki i fatalny dźwięk,
- przy włączeniu filmu z napisami trzeba za każdym razem włączać napisy i ustawiać ich kodowanie,
- wielkość napisów jest tylko jedna i do tego dla mnie zbyt mała,
- przeglądanie zdjęć z dysku usb czy filmów to totalna katastrofa panasonic wrzuca wszystko w jedno okno (można ustawić wyświetlanie folderów z zawartością ale to niewiele daje), nie trzeba mówić co się dzieje jak mamy około 20 000 zdjęć na dysku tak jak ja KATASTROFA,
- przy podłączeniu głośników zewnętrznych zmienić głośność można tylko po wejściu w menu i wyborze głośność słuchawek - słysząc jak grają te wbudowane w tv będziecie chcieli podłączyć coś co gra normalnie,
- brak przeglądarki z flash playerem
Samsung natomiast :
- ma dość dobre głośniki i ładny dźwięk jak dla przeciętnego zjadacza chleba,
- można regulować wielkość napisów oraz jak nie zgadzają się z filmem to je przesunąć parę sekund w przód lub tył,
- przeglądanie multimediów z dysku usb takie jak powinno to wyglądać czyli widoczne drzewko folderów,
- przeglądarka z flash playerem (brakuje w przeglądarce wtyczki silverlight potrzebnej do oglądania zawartości ipla poprzez stronę web ),
- i dużo innych plusów, których nie ma panasonic.

Panasonica 47et5e kupiłem w media markcie i cud, że MM pozwala na zwrot lub wymianę zakupionego towaru w ciągu 14 dni bo bym się z nim musiał męczyć, a tak wymieniłem właśnie na 46es6100 i jestem w 100% zadowolony (były w identycznej cenie co do złotówki).
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Samsung to napewno lepsze multimedia i smart, panas zdecydowanie lepszy obraz. Wybor co dla ciebie wazniejsze zostawiam tobie.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 

nielot

Member
To ja może skomplikuję sytuację. Aktualny wybór będzie pomiędzy Serią 6100 a LG 660 lub 670. Ktoś pomoże rozwiązać ten dylemat ?
 

Morfi_pl

New member
Kadajo
jakoś nie zauważyłem porażającej różnicy w obrazie na korzyść panasonica, moim zdaniem są pod tym względem bardzo podobne. Na plus panasa dałbym odrobinkę lepsza czerń ale moim zdaniem przy tak małej różnicy nie powinien to być argument przeważający.

apropos pytania o lg - ma on podobno bardzo zbliżone menu do panasa (panas i lg to te same matryce). Z tego co słyszałem od posiadacza lg ma on tą samą przeglądarkę plików multimedialnych co panas. Co o tym sądzę napisałem poniżej.
Jedynym argumentem może być pasywne 3d w panasie. Natomiast po testach pasywnego 3d i aktywnego wielkich różnic w jakości nie widać, w samsungu okulary sa prawie tak samo lekkie jak w lg czy panasie.
 

Morfi_pl

New member
Przypomniało mi sie jeszcze coś, a mianowicie kiedy na obrazie była postać w koszuli o bardzo gęstych pasach pionowych obraz wokoło koszuli był jakiś przebarwiony na różowo i wykrzaczony. Przy szybkich scenach akcji czasami pojawialy sie artefakty w postaci wykrzaczonego obrazu. W samsungu takich rzeczy nigdy nie zaobserwowałem (miałem 2 samsungi i jednego psnasa)
 
Do góry