TX-L42ET5 vs 42PFL6007 - ostateczna decyzja

arekhe

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 5x4 m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ok. 2 - 2,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tv między meblami , słonce nie dochodzi do TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT 21 Philips
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość odtwarzania bezproblemowego filmów z dysku, DLNA , WIFI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? Dysk twardy , Laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy , sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry? Poki co nie , ale planowany zakup Xbox Kinect
16.Preferencje co do marki ? Miałem wcześniej 42GT20 , ale w tym momencie marka nie ma znaczenia.
17.Preferencje co do wielkości ? 40 - 42'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie , clouding ,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami po godz 20
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3 tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej pasywne , tańsza eksploatacja.

Tak jak w temacie , zastanawiam się nad dwoma modelami które na forum mają dużo zwolenników , ale również nie są pozbawione wad. Nie ukrywam że naczytałem się już tyle że głowa pęka ..
Philips niestety jest droższy ok 3 tys , "podobno" ma problem z teatrem i wolnym menu; natomiast oferuje ambilight i dobry odtwarzacz multimedialny.
Panasonic można już dostać za ok 2600 ,"lepszy" obraz , szybszy (jeśli tak można to nazwać) , ale ma problem z niektórymi plikami video i z WIFI.

Szczególnie zależy mi na wypowiedzi osób ,które posiadają/posiadali takie modele.
ZA tydz mam zamiar zakupić Tv i nadal jestem w kropce.
 

mirkor

New member
Też nie dawno byłem przed identycznym wyborem. Mój wybór padł na ET5.
Widziałem oba TV w działaniu i jeśli chodzi o obraz to dla mnie przy dobrym sygnale różnic brak.
Co mnie zniechęciło do PFL6007 to niestety wygląd tego TV. Tyle się naczytałem jaki to on piękny, jednak rzeczywistość to zweryfikowała. Dla mnie ten telewizor wygląda więcej niż odpustowo. Najbardziej nie podobała mi się właśnie ramka matrycy. Wygląda okropnie jakby była wykonana z jakiegoś tandetnego plastiku lub blachy pomalowanej na brązowo nie mówiąc o jej przyleganiu do matrycy. W szparę między ramką a matrycą można włożyć niemal mały palec (okropne).
Zaznaczam jest to moja subiektywna ocena wyglądu. Każdemu podoba się co innego.
Jednak z obu wymienionych TV w chwili obecnej nie kupiłbym żadnego. Tym bardziej, że jak piszesz masz sygnał UPC.
Ja jednak skłaniał bym się do plazmy ST50.
Mam trzy letnią plazmę Panasa podłączoną właśnie do UPC i myślę, że jeśli chodzi o obraz to nie przebije jej żaden z wymienionych TV a ST50 jest na pewno lepszy od plazmy którą posiadam.
 

WojtR

Member
Bez reklam
T Dla mnie ten telewizor wygląda więcej niż odpustowo. Najbardziej nie podobała mi się właśnie ramka matrycy. Wygląda okropnie jakby była wykonana z jakiegoś tandetnego plastiku lub blachy pomalowanej na brązowo nie mówiąc o jej przyleganiu do matrycy. W szparę między ramką a matrycą można włożyć niemal mały palec (okropne).

w sumie dziwna opinia większości raczej podoba się taki dizajn ;-) i jest to trend u większości producentów w wyższych modelach
 

przemo73

New member
Bez reklam
w sumie dziwna opinia większości raczej podoba się taki dizajn ;-) i jest to trend u większości producentów w wyższych modelach

Popieram przedmówcę. To właśnie Panasonic ze swoją szeroką ramką i tandetnym plastikiem wygląda odpustowo. Philips właśnie poprawił design.
Inna sprawa, że nie można się kierować wyglądem przy wyborze TV. Oczywiście jest on bardzo ważny, ale nie najważniejszy. Tak właśnie Samsung zawładną klientami. Choć odbiorniki nie są najlepsze, to na pewno najładniejsze.
Pomijam fakt, że o gustach się nie dyskutuje.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Popieram przedmówcę. To właśnie Panasonic ze swoją szeroką ramką i tandetnym plastikiem wygląda odpustowo. Philips właśnie poprawił design.
Inna sprawa, że nie można się kierować wyglądem przy wyborze TV. Oczywiście jest on bardzo ważny, ale nie najważniejszy. Tak właśnie Samsung zawładną klientami. Choć odbiorniki nie są najlepsze, to na pewno najładniejsze.
Pomijam fakt, że o gustach się nie dyskutuje.

co nie oznacza , że phil za oprogramowanie i brak w smart tvp i tvn powinien dostać po dupie , ale może wyjdą na prostą :D
 

mirkor

New member
w sumie dziwna opinia większości raczej podoba się taki dizajn ;-) i jest to trend u większości producentów w wyższych modelach

Widocznie jestem w tej mniejszości.
Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy ale dobrze jest mieć coś co nie tylko dobrze odbiera ale też ładnie wygląda (zdaniem kupującego).
Nie zmienia to jednak faktu, że żaden z wymienionej dwójki nie jest nawet w stanie podskoczyć jakością obrazu wymienionej przeze mnie plazmie w warunkach podanych przez założyciela wątku.
Podejrzewam, że w innych także.
 

maniek530

Banned
Co mnie zniechęciło do PFL6007 to niestety wygląd tego TV. Tyle się naczytałem jaki to on piękny, jednak rzeczywistość to zweryfikowała. Dla mnie ten telewizor wygląda więcej niż odpustowo. Najbardziej nie podobała mi się właśnie ramka matrycy. Wygląda okropnie jakby była wykonana z jakiegoś tandetnego plastiku lub blachy pomalowanej na brązowo nie mówiąc o jej przyleganiu do matrycy. W szparę między ramką a matrycą można włożyć niemal mały palec (okropne).

Nie wiem co Ty oglądałeś ale mój tv ma dobrze spasowaną ramkę okalajacą matrycę i napewno nie jest ona koloru brązowego i nie jest też plastikowa!!!
Właśnie Panasonic wygląda bardzo archaicznie ze swoja szeroka plastikową ramka frontową - bleee - ale jak komuś sie podoba to dlaczeo nie ?
 

arekhe

New member
Witam,
Dzięki za odpowiedzi :) Teraz Ja coś powiem :)
Jeśli chodzi o Panasa ST50 , co mnie powstrzymuje przed jego zakupem , otóż miałem wcześniej model Gt20 , czyli starszy brat kultowego modelu Gt50 i niestety mimo upływu lat Panasonic wg mnie oczywiście, niczego sie nie nauczył(albo taka technologia) i ma ciągłe problemy z "buczeniem" przy białych obrazach co jest denerwujące szczególnie wieczorami i powidoki które zależnie od modelu występują .
Aaa i co jeszcze , mianowicie z tego co wiem (może mnie ktoś poprawi) Panas nie daje okularów w zestawie , a to juz koszt ok 150 -200 zł za pare:/
Jeśli chodzi natomiast o wygląd , to wiadomo kwestia gustu ..Mnie najbardziej zależy na jakości obrazu i funkcjonalności , z zaznaczeniem że w gre nie wchodzi technologia plazmowa , bo nie wierze , że TV LED nie potrafią porządnie wyświetlać filmów ew. sportu , jakby człowiek się uparł to w plazmach też można by znaleźć trochę wad ..
 
Do góry